Wednesday, July 24, 2024
Home / Kultura  / Porozmawiajmy o tym, że każda kobieta jest piękna

Porozmawiajmy o tym, że każda kobieta jest piękna

Kobiety spotkały się by poruszyć ważne tematy

wybory miss miss na wózku niepełnosprawne kobiety konferencja prasowa

Konferencja prasowa odbyła się 22 kwietnia / fot. materiały prasowe

W piątek podczas konferencji prasowej poruszony został temat wyborów najpiękniejszej i najpiękniejszego spośród jeżdżących na wózku, organizowanych przez fundacje Jedyna Taka.

wybory miss miss na wózku niepełnosprawne kobiety konferencja prasowa

Konferencja prasowa odbyła się 22 kwietnia / fot. materiały prasowe

Konferencja prasowa odbyła się w Warszawie, a swoją obecnością zaszczyciły ją prezes fundacji Katarzyna Wojtaszek, Miss Polski na Wózku 2015 Katarzyna Kozioł, choreografka wyborów Anna Bubnowska. Współorganizatorem wyborów Miss Polski na Wózku oraz Miss Świata na Wózku jest urząd stołeczny Miasta Warszawa, którego przedstawicielami podczas odbywającej się w Ratuszu konferencji były prezydent miasta stołecznego Warszawa Hanna Gronkiewicz Waltz oraz Karolina Malczyk (CKS). Wśród gości można było spotkać Miss Polski na Wózku 2013 Olgę Fijałkowską, Miss Polski Magdalenę Bieńkowską, Miss Supranational Stephanie Stegman.

Podczas spotkania kobiety poruszyły tematykę szczegółów organizacyjnych wyborów Miss Polski na Wózku, przejrzenie materiałów z poprzednich edycji konkursu, wsparcie miasta dla projektu, inauguracja Miss Świata na Wózku, która odbędzie się podczas Galii Finałowej Miss Polski na Wózku 2016, zaprezentowana również spot promujący wydarzenie.

W planach także Mister Polski na Wózku.

Warto dodać, że Fundacja Jedyna Taka powstała z myślą o integracji społecznej, zmianie wizerunku osób z niepełnosprawnością, w tym w szczególności kobiet; została powołana do życia przez dwie niepełnosprawne mamy, które chcą zwrócić uwagę na sprawy kobiet niepełnosprawnych w społeczeństwie. Chcą pokazać piękno, zaradność, kreatywność oraz radość jaką czerpią z macierzyństwa niepełnosprawne kobiety.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ