Thursday, February 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Minimalistyczne firany do sypialni

Minimalistyczne firany do sypialni

Prostota nie musi być nudna! A już na pewno problematyczna.

W prostocie urok! / fot. materiały prasowe

Sypialnia kojarzy się nam przede wszystkim z romantycznymi, pełnymi wdzięku wnętrzami. Nie każdy jednak lubi tego typu rozwiązania. A już zdecydowanie nie gustują w nich mężczyźni – single, którzy preferują wnętrza surowe, minimalistyczne. Jakie firany do sypialni wybrać by pasowały do takiego wnętrza?

W prostocie urok! / fot. materiały prasowe

W prostocie urok! / fot. materiały prasowe

Proste firany żakardowe

Pozbawione zbędnych upięć, podwiązań, szarf czy lambrekinów. Do przestrzeni minimalistycznej najlepiej sprawdzą się firany zawieszane na kółkach bądź tunelu (są też bardzo wygodne w użytkowaniu). Wzór firan do minimalistycznej sypialni powinien być prosty i nie rzucający się w oczy. Świetnie sprawdzi się drobny rzucik w żakardowej firance bądź po prostu firanka z miętego kreszu (jeśli ma stanowić dekorację męskiej sypialni to ma ten dodatkowy plus, że nie trzeba jej prasować).

Firany do minimalistycznej sypialni w formie makaronów

Idealne, bo proste, łatwe w zawieszaniu i nie wymagające prasowania. Skutecznie odgradzają nas od świata zewnętrznego, a jednocześnie nie przysłaniają światła. Dostępne w wielu grubościach makaronów oraz wielu kolorach. W minimalistycznej sypialni świetnie sprawdzą się takie, które nawiązują kolorem do ścian i sprawiają, że okno wtapia się w całość pomieszczenia.

Firany minimalistyczne ale dekoracyjne – panele firanowe

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku posiadania dużego okna w sypialni (bądź drzwi balkonowych) jest wybór firan w formie paneli, które będą pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną (i to oczekiwanym, minimalistycznym stylu). To firany, które nie są tradycyjnie marszczone, tylko rozpięte na karniszu na całą szerokość, tak by w pełni zaprezentować żakardowy bądź malowany wzór. Firany panele, obciążone bywają na dole obciążnikami bądź posiadają ołowiankę, by ładnie i równo się układać. Dzięki braku upięć, lambrekinów czy innych dodatków, stanowią prostą w formie dekorację, a dodatkowy wzór na panelu, może tworzyć w pokoju obraz i zastępować inne dekoracje. Wśród wielu wzorów firan paneli znaleźć można wiele takich, które będzie można bez problemu dopasować do minimalistycznej sypialni (np. firany z zabytkami świata, konturami drzewa czy miasta. Co ważne, firany panelowe dostępne są w wielu niestandardowych kolorach – a to pozwala zmienić tradycyjny wizerunek okna z białą firanką.

Firany żakardowe, oraz woalowe gotowe, oraz szyte na zamówienie firany na wymiar znajdziesz w sklepie internetowym z ponad tysiącem wzorów firanek online https://firaneo.pl/firany

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ