Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Mini, midi, maxi – nie spódnica, ale… autocasco?

Mini, midi, maxi – nie spódnica, ale… autocasco?

Sprawdź Ranking OC/AC

Kobieta za kierownicą-zabawką

Poznaj warianty ubezpieczenia OC i AC / fot. materiały prasowe

Prowadząc samochód, musisz czuć się bezpiecznie i być pewna, że na drodze nic cię nie zaskoczy. Jak to zrobić? Jest na to prosty sposób. Autocasco. Do swojego ubezpieczenia OC powinnaś dokupić polisę, która będzie chroniła ciebie i twój pojazd w razie kolizji lub uszkodzenia, a także utraty w innych okolicznościach

Na rynku dostępnych jest wiele ofert autocasco, które możesz wybrać. Aby odpowiadało twoim potrzebom i możliwościom, powinnaś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim na zakres polisy AC i jej cenę. Informacje, które będą ci potrzebne do podjęcia właściwej decyzji, znajdziesz w rankingu ubezpieczenia OC/AC, który odszukasz w sieci. Dzięki niemu otrzymasz oferty przystosowane do twoich oczekiwań i będziesz mogła porównać je bez wychodzenia z domu.

Ranking OC/AC (np. na https://ranking-oc-ac.pl/)pozwoli ci poznać wszystkie dostępne na rynku warianty ubezpieczeń komunikacyjnych.. O ile zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, to każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nieco inną ochronę w ramach autocasco. Poszczególne opcje najłatwiej będzie przedstawić, dzieląc ubezpieczenia na zakres mini, midi i maxi AC, czyli wersję okrojoną, standardową i rozbudowaną. Zobacz, na jaką pomoc możesz liczyć w każdym z tych przypadków.

AC mini

Ubezpieczenie AC mini to najniższy zakres tego rodzaju polisy samochodowej. Chroni najczęściej na wypadek wystąpienia szkody całkowitej lub kradzieży, ale nie tylko. W zależności od firmy ubezpieczeniowej stanowi też często zabezpieczenie w razie kolizji. Niektórzy ubezpieczyciele obejmują ochroną w ramach minicasco także szkody powstałe w wyniku działania sił natury: silnego wiatru czy spadających gałęzi drzew, które uszkodzą twoje auto.

Z rankingu ubezpieczenia OC/AC dowiesz się, że niektóre agencje ubezpieczeniowe bezpłatnie dodają tę okrojoną wersję autocasco do wykupionej u nich polisy OC. Wówczas, płacąc jedną składkę, otrzymujesz zarówno ubezpieczenie OC, jak i dodatkową pomoc dla ciebie i twojego pojazdu.

Jeśli firma ubezpieczeniowa nie oferuje AC mini w ramach twojego OC, możesz dokupić je osobno, za dodatkową składką. To doskonała opcja dla posiadaczy starych, ponad 10-letnich samochodów, których części są zwykle łatwo dostępne i dosyć tanie, a samodzielna naprawa takiego pojazdu nie będzie problemem. Taka polisa da ci jednak możliwość otrzymania rekompensaty, gdy stracisz auto. Pieniądze z odszkodowania przydadzą ci się na zakup innego samochodu.

Autocasco w wersji mini na pewno będzie dobrym rozwiązaniem również dla młodych kierowców. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę za kierownicą, musisz przygotować się na to, że twoje ubezpieczenia w standardowym wariancie będą kosztowne, bo nie posiadasz jeszcze bezszkodowej historii jazdy. A ta jest dla ubezpieczyciela bardzo istotna. W ramach minimalnego zakresu AC otrzymasz, co prawda, bardziej okrojoną ochronę, ale też niższą składkę ubezpieczeniową.

Ranking OC AC

Jakie autocasco wybrać? / fot. materiały prasowe

AC midi

Czyli tzw. podstawowy (lub standardowy) zakres ubezpieczenia autocasco. W jego ramach otrzymasz nieco szerszą ochronę niż w wersji mini. Ubezpieczyciel wypłaci ci odszkodowanie w razie:

  • kradzieży pojazdu lub jego części,
  • szkody całkowitej lub uszkodzenia pojazdu w wyniku kolizji,
  • szkody będącej efektem działania żywiołów.

Taki zakres autocasco zapewnia optymalną ochronę na drodze i jest dostępny w nadal korzystnych i przystępnych cenach. Wysokość składki oraz zakres polisy możesz porównać, posługując się rankingiem ubezpieczenia OC/AC, który znajdziesz w sieci.

AC podstawowe zapewnia m.in. wypłatę pełnego odszkodowania, bez konieczności deklarowania udziału własnego w usuwaniu szkody. Jednocześnie pozwala otrzymać atrakcyjną i niewygórowaną składkę. Ponadto, standardowe AC pozwala na utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia, bez konieczności jej uzupełniania po wypłacie odszkodowania. W tym przypadku możesz także liczyć na odszkodowanie wyliczane według kosztów naprawy, obejmujących wykorzystanie autoryzowanych części.

AC maxi

Posiadając ten najszerszy zakres ochrony, będziesz mogła czuć się całkowicie bezpiecznie na drodze. Zapewnia on pomoc ze strony ubezpieczyciela niemal w każdej sytuacji. Poza zabezpieczeniem w wersji podstawowej otrzymasz w ramach rozszerzonego AC także ubezpieczenie bagażu czy dziecięcego fotelika, znajdującego się w pojeździe podczas zaistnienia szkody.

Ubezpieczyciele najczęściej oferują tu drobne naprawy przy drodze, holowanie auta bez ograniczeń czy pokrycie kosztów naprawy pojazdu.

Nie da się ukryć, że wraz z zakresem takiego ubezpieczenia rośnie także jego cena. Dlatego na tę opcję mogą pozwolić sobie zazwyczaj ci kierowcy, którzy posiadają duże zniżki u ubezpieczycieli, np. 60%. Wówczas składka jest bardziej przystępna.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • +18 26 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More Info here on that Topic: miastokobiet.pl/mini-midi-maxi-nie-spodnica-ale-autocasco/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ