Thursday, April 25, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Joanna Stachak: MINI, a cieszy

Joanna Stachak: MINI, a cieszy

Czy MINI jest kobietą?

Joanna Stachak – MINI Brand Maanger opowiada, kto stoi za sukcesem firmy

Joanna Stachak – MINI Brand Maanger opowiada, kto stoi za sukcesem firmy / fot. Andrzej Politowicz

MINI to wszechstronny bohater popkultury. Zwrotnymi cooperami uciekali złodzieje w Italian Job. Rowan Atkinson, znany jako Jaś Fasola, nie mógł się obyć bez swojego kanarkowego Morrisa, a Madonna w piosence „American Life” śpiewała o miłości do Coopera. O tym, czy MINI jest kobietą i czy marzyć o nim wolno wszystkim, czy tylko wybranym, rozmawiamy z Joanną Stachak – Brand Managerką z MINI Dobrzański, dwukrotnego zdobywcy tytułu Dealera Roku 2017 i 2018

 

Agna Karasińska: W filmach i serialach często jest obrazowana jako samochód tzw. kobiety sukcesu. Czy MINI rzeczywiście kupują przede wszystkim panie?

Joanna Stachak: Z ogólnopolskiej ankiety wynika, że to głównie mężczyźni są użytkownikami MINI. Wyniki rozkładają się w proporcji 60:40. Mocny silnik, imponująca historia rajdowa w połączeniu z oryginalnym designem czyni z MINI markę dla każdego. Kierowcami MINI są marzyciele – często dojrzali ludzie, którzy przez długie lata pragnęli przesiąść się do stylowego auta. Płeć czy wiek nie ma tu aż tak dużego znaczenia.

Założę się, że jeśli chodzi o design MINI, to kobiety wykazują większą słabość. Za co osobiście najbardziej lubi pani to auto?

Chyba jak każda kobieta lubię czuć się zauważana! MINI to potentat na rynku motoryzacyjnym pod względem mistrzowskiego łączenia designu z gokartową frajdą z jazdy. Na co dzień jeżdżę MINI Hatchem. Cenię samochód za sposób prowadzenia i stabilność na drodze. Czuję się w nim bezpiecznie. MINI ma doskonale opracowane systemy asystujące. Świetnie sprawdza się do miejskiej jazdy, jest mały i zwinny. Jeśli chodzi o kolorystykę, to w tym sezonie królują szarości – metalizowane, pastelowe i… oliwkowe. Ten ostatni, w zestawieniu z czerwonym dachem prezentuje się genialnie. W modzie są kontrasty. Inny kolor dachu, inny nadwozia.

Joanna Stachak: Kobiety stawiają na oryginalność.

Na co zwracają uwagę panie, które przychodzą poradzić się w sprawie kupna samochodu?

Klientki szukają indywidualnego samochodu, który mogą skonfigurować od początku wedle własnych potrzeb. Nie tylko pod kątem systemów ułatwiających codzienną jazdę, ale też estetyki. Kobiety większą uwagę zwracają na konfigurację wnętrza samochodu. Lubimy czuć się w nim luksusowo. Nie bez znaczenia pozostaje wybór mocy – często panie wybierają najmocniejsze wersje silnikowe. W tym przypadku najlepiej sprawdza się wersja John Cooper Works o mocy 2 l. 231 kM.

Czy MINI to marka luksusowa?

Tak, bo pozwala jej użytkownikowi na wyrażenie własnej osobowości. Jeśli chodzi o kwestie materialne, to samochód, wbrew pozorom, jest dostępny niemal dla każdego. MINI może być drogim pojazdem, jeżeli skonfigurujemy go w ten sposób. Z drugiej strony, mamy dogodne formy finansowania, które pozwalają kupić samochód za 850 zł netto miesięcznie bez wpłaty własnej. MINI Polska honoruje aż 23 wolne zawody. Są wśród nich nie tylko prawnicy i lekarze, ale także weterynarze, piloci samolotów czy marynarze. Dzięki temu klient może otrzymać dodatkowe wsparcie w postaci rabatu flotowego. Coraz częściej klienci pytają o wynajem długoterminowy. Polega on na tym, że po zakończonym okresie leasingu zostawiamy samochód w salonie.

Oryginalnie MINI było zaprojektowane jako małe, miejskie auto. Jak jest dzisiaj?

Z jednej strony mamy małe samochody, czyli klasyczne MINI Hatch, z drugiej – SUV-y. Countryman ma 4,30 m. długości. To spory samochód z dużym bagażnikiem i możliwością zamontowania boksu dachowego, który idealnie sprawdza się w trakcie wypadów za miasto. Mamy też samochód w stylu combi z charakterystycznymi drzwiami, otwieranymi dwuskrzydłowo. Mówię o Clubmanie, który ma dużo przestrzeni zarówno w środku jak i bagażniku.

MINI Dobrzański po raz drugi z rzędu otrzymuje tytuł Dealera Roku

MINI Dobrzański po raz drugi zgarnia tytuł Dealera Roku 2017 i 2018 / fot. Andrzej Politowicz

Jak marka MINI przygotowuje się do elektryfikacji w następnych latach?

Od ponad roku mamy dostępnego MINI Countrymana w wersji hybrydowej w technologii plug-in. Zainstalowano w nich półtoralitrowy silnik benzynowy o mocy 136 kM, do tego mamy baterię o mocy 88 koni. Łączna moc systemowa tego samochodu to 224 kM. Na samym zasięgu elektrycznym możemy przejechać 30-40 km. Jeżeli zasięg się skończy, to dzięki silnikowi spalinowemu możemy podróżować dalej, a samochód ładuje się w trakcie jazdy. Możemy go też podłączyć do zwykłego gniazdka i w ciągu 3,5 godziny naładować do pełna. W 2020 roku pojawi się MINI w pełni elektryczne.

Jak po raz drugi pod rząd zgarnia się tytuł Dealera Roku?

To na pewno zasługa nie tylko działu sprzedaży, ale również pracy całego salonu – od działu serwisu aż po dział akcesoriów. Jest nam niezmiernie miło, że klienci nam zaufali, są zadowoleni, a sprzedaż z roku na rok jest coraz większa. Myślę, że trzeba to robić dobrą i systematyczną pracą. I wkładać w to całe swoje serce.

 

 

Dealer MINI Dobrzański

al. Jana Pawła II 45, Kraków

http://www.mini-dobrzanski.pl

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • custom essay writing service 14 marca, 2019

    Nice post! It is very generous of you for taking the time to discuss this, the article is very nicely written and I am happy to find so many useful information here in the post, Honestly It is extremely helpful for me.Basically I’m a writer I would like to share my website here and sometimes I wait for your post to get more this type of blogs. A good blog always comes-up with new and exciting information and while reading I have feel that this blog is really have all those quality that qualify a blog to be a good one.

  • 사설토토 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More on on that Topic: miastokobiet.pl/mini-dobrzanski-joanna-stachak/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ