Thursday, February 22, 2024
Home / Kultura  / Małgorzata Walewska i maestro Jerzy Maksymiuk wystąpią w Krakowie.

Małgorzata Walewska i maestro Jerzy Maksymiuk wystąpią w Krakowie.

17 lutego w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się niezwykły koncert pod hasłem Miłość rodzi miłość. W programie koncertu: dzieła wybitnych kompozytorów oraz znane arie operowe w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Jerzy

Pióro Andrzeja Wajdy

Pióro Andrzeja Wajdy / fot. Fundacja Anny Dymnej "Mimo wszystko"

17 lutego w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się niezwykły koncert pod hasłem Miłość rodzi miłość. W programie koncertu: dzieła wybitnych kompozytorów oraz znane arie operowe w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi Jerzy Maksymiuk.

Pióro Andrzeja Wajdy

Pióro Andrzeja Wajdy / fot. Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”

Co dzieje się z artystami, którzy nagle odchodzą ze sceny? O tym, że niektórzy z nich zmagają się z ciężkimi chorobami, samotnością i ograniczeniami związanymi z wiekiem, wiedzą zwykle tylko ich najbliżsi oraz przyjaciele. Z myślą o takich właśnie artystach Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko i Filharmonia Krakowska, od pięciu lat, organizują koncerty charytatywne, w których biorą udział wybitni artyści. W tym roku będą to: mezzosopranistka Małgorzata Walewska oraz maestro Jerzy Maksymiuk, który poprowadzi Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej.

W programie m.in. utwory Geogesa Bizeta, Arama Chaczaturiana, Gustava Mahlera, Sergieja Prokofiewa, Gioachina Rossiniego, Camilla Saint-Saensa i Giuseppe Verdiego.

Koncert odbędzie się 17 lutego 2013 r. o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej. 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja wiecznych piór ofiarowanych przez znane osoby życia publicznego. Pióra przekazali m.in. Krystyna Janda, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Janusz Gajos, Bronisław Komorowski, prezydent RP oraz Andrzej Sapkowski i Andrzej Wajda. Aukcję poprowadzą Anna Dymna i Bronisław Maj.

Całkowity dochód z koncertu i licytacji zostanie przekazany na leczenie i zabiegi pielęgnacyjne: Joanny Ilnickiej, artystki zmagającej się z chorobą Huntingtona. Marii Radwan, aktorki Starego Teatru Narodowego. Ferdynanda Kijak-Solowskiego, 91-letniego aktora, który opiekuje się ciężko chorą żoną.

Cegiełki wstępu, w cenie 100 zł, są do nabycia w kasie Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej 1.

Zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Więcej informacji: www.mimowszystko.org 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ