Monday, April 15, 2024
Home / Kultura  / „Miłość po francusku” (video)

„Miłość po francusku” (video)

„Miłość po francusku” to skrząca się dowcipem komedia, która w krzywym zwierciadle pokazuje romans i karierę w światowej stolicy mody.

"Miłość po francusku"

"Miłość po francusku" / fot. materiał prasowy

 „Miłość po francusku” to skrząca się dowcipem komedia, która w krzywym zwierciadle pokazuje romans i karierę w światowej stolicy mody. Prezentujemy zwiastun filmu, który konkurując humorem z pamiętnym hitem „Diabeł ubiera się u Prady”, a zmysłowością z „Seksem w wielkim mieście”, zdobędzie latem serca polskiej publiczności.

"Miłość po francusku"

„Miłość po francusku” / fot. materiał prasowy

Alice Lantins (Virginie Efira) to 38-letnia piękna, ambitna i całkowicie oddana swojej pracy kobieta. Samotnie wychowuje córkę, a randki z mężczyznami już od dawna pozostają sferą, niekoniecznie przyjemnych, wspomnień. Mimo tego ma w ręku wszystkie atuty, aby zostać nową redaktor naczelną modowego magazynu „Rebelle”. Wszystkie poza jednym… Brakuje jej przebojowości i spontaniczności, której wymaga kierownictwo pisma.

Sytuacja zmienia się, gdy na swojej drodze napotyka 20-letniego Balthazara (Pierre Niney). Znajomość ze spontanicznym i czarującym chłopakiem, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, poprawia jej notowania wśród redakcyjnych kolegów. Zmianę zauważa również wydawca magazynu, który nieco przychylniej zaczyna patrzeć na możliwość awansu Alice. Dzięki temu bohaterka postanawia kontynuować swoją farsę, która stopniowo zaczyna wymykać się spod kontroli…

Jak pisze Jordan Mintzer z The Hollywood Reporter, „chemia pomiędzy głównymi aktorami widoczna jest od pierwszej do ostatniej minuty”. Polscy widzowie będą mogli się o tym przekonać już 9 sierpnia, kiedy film wejdzie na ekrany polskich kin.

Poniżej odnośnik do trailera na YouTube:

Polskim dystrybutorem jest Monolith Films.

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ