Sunday, April 21, 2024
Home / Kultura  / J.L.Wiśniewski i I.Wownenko w książce „Miłość oraz inne dysonanse”

J.L.Wiśniewski i I.Wownenko w książce „Miłość oraz inne dysonanse”

"Miłość oraz inne dysonanse" J.L.Wiśniewski i I.Wownenko to powieść na miarę SAMOTNOŚCI W SIECI, pełna namiętności i muzyki. BESTSELLER w Rosji! Powieść o MIŁOŚCI, która bierze GÓRĘ NAD ROZSĄDKIEM.

Janusz Leon Wiśniewski / fot. Wydawnictwo Znak

Janusz Leon Wiśniewski / fot. Wydawnictwo Znak

Miłość oraz inne dysonanse J.L.Wiśniewski i I.Wownenko to powieść na miarę SAMOTNOŚCI W SIECI, pełna namiętności i muzyki. BESTSELLER w Rosji! Powieść o MIŁOŚCI, która bierze GÓRĘ NAD ROZSĄDKIEM. 

Anna… Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg…

Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, że zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka, ani kobieta nie były mu wierne. Anna – Rosjanka – żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego w tych marzeń nie udało jej się zrealizować. Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom.

Miłość oraz inne dysonanse to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc. To opowieść o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek.

Miłość oraz inne dysonanse to nie tylko historia o miłości, ale też… opowieść o decyzjach – dobrych, złych i odkładanych historia o przełamywaniu stereotypów i barier (poczucie obowiązku, zależności, ale też narosłe przez lata stereotypy i przeświadczenia o innych) opowieść o nieprzeniknionym losie i znaczeniu przypadku opowieść o dwóch kulturach, o Polsce i o Rosji i o tym, co może nas łączyć o muzyce i jej znaczeniu w życiu.

Janusz L. Wiśniewski o książce

Miłość oraz inne dysonanse to powieść o dwójce niedostosowanych do świata wrażliwców. Przez przypadek spotykają się w Moskwie, która na stronach tej książki czasami przypomina współczesną, betonową dżunglę pełną hien, a czasami najpiękniejszą salę koncertową wypełnioną ludźmi o wielkich sercach i pięknej mądrości.

***

Janusz L. WIŚNIEWSKI ur. 18 sierpnia 1954 w Toruniu. Na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem. Zadebiutował książką Samotność w Sieci, na jej podstawie powstał film. Książka szybko zyskała status bestsellera. Od tego momentu ukazało się blisko 20 publikacji jego autorstwa. Współtwórca książki napisanej wraz z internautami – początek każdego z opowiadań ze zbioru Martyna został napisany przez J.L. Wiśniewskiego – dalsze losy – przez użytkowników Internetu. Jego książki tłumaczono na rosyjski, chorwacki, czeski, litewski, a także wietnamski. Magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii – pracuje w firmie informatycznej tworzącej oprogramowanie dla chemików. Współautor programu, który stosuje większość najważniejszych firm chemicznych w świecie. Rybak dalekomorski. Nie wierzy w miłość absolutną.

 

 

Irada Wownenko / fot. Wydawnictwo Znak

Irada Wownenko / fot. Wydawnictwo Znak

Irada WOWNENKO ur. 5 stycznia 1973 w Petersburgu Tłumaczka języka niemieckiego. Inicjatorka organizacji balów charytatywnych dla dzieci. Animatorka kultury – brała udział m.in. w rekonstrukcji Bursztynowej Komnaty w Carskim Siole. Założycielka organizacji Renaissance. Kuratorka licznych wystaw. Menadżer projektu Przyjaciele Soboru Izaaka – mającego na celu przywracanie świetności unikatowym soborom Petersburga. Autorka książek dla dzieci oraz powieści dla kobiet.

Źródło: materiał prasowy

 

 

Zajrzyj również do recenzji książki

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ