Friday, December 6, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Mieszkanie w stanie deweloperskim i co dalej?

Mieszkanie w stanie deweloperskim i co dalej?

Podłoga jest – i co dalej?

Rynek deweloperski

Twoje nowe mieszkanie/ fot. SWISS KRONO sp. z o. o., dąb buckingham D4915 Swiss Krono Platinium, kolekcja Blackpool, struktura SO, 10 mm, AC4, V-fuga 4-stronna, zamek G5.

Odbierasz klucze od swojego nowego, wymarzonego mieszkania czy domu – i co dalej? Pomyśl o podstawach! Dziś ogrzewanie podłogowe możemy montować we wszystkich pomieszczeniach. Pamiętaj też, że to właśnie podłoga i ściany są prawdziwą „bazą” do stworzenia wnętrza.
Coraz częściej decydujemy się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim. Przed właścicielami staje wtedy wyzwanie urządzenia swojego nowego lokum zupełnie od zera. Od czego zacząć? Od podłogi i drzwi! Eksperci z sieci sklepów Fachowiec oraz SWISS KRONO podpowiadają na co jeszcze warto zwrócić uwagę na samym początku urządzania swojego nowego mieszkania

 

 

Mieszkanie w stanie deweloperskim – co na start?

Przede wszystkim na początku zastanówmy się nad podstawami – i to dosłownie! Podłoga to ta część mieszkania, która zostaje z jego lokatorami na wiele lat. Powinna pasować do stylu całego mieszkania, na jaki się zdecydujemy, np. styl skandynawski to zazwyczaj jasne panele w naturalnym kolorze drewna lub zupełnie białe podłogi. Nowoczesne wnętrza to często ciemne, lakierowane deski czy podłogi laminowane, z kolei te prowansalskie pięknie prezentują się z panelami przypominającymi postarzane deski. Zanim jednak zdecydujemy się na to, jak podłoga ma wyglądać, pomyślmy także nad tym, co się ma pod nią znajdować.

 

Ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć?

Moment, kiedy odbieramy klucze do naszego nowego mieszkania lub domu to także czas na decyzję dotyczącą ogrzewania. Podłogowy system grzewczy to rozwiązanie zyskujące na popularności. Dlaczego? Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić dużo miejsca dzięki rezygnacji z tradycyjnych kaloryferów. Dodatkowo efektywniej i bardziej równomiernie rozprowadza ciepło. Poza tym – kto nie lubi chodzić w domu na boso, szczególnie po ciepłej podłodze? Dziś nie mamy ograniczeń – tzw. „podłogówkę” możemy położyć w każdym pomieszczeniu, bez względu na rodzaj podłogi.

Podłogi laminowane są świetnym rozwiązaniem np. dla rodzin z dziećmi – mają bardzo dużą odporność na zarysowania i wgniecenia, poza tym nie wymagają regularnej konserwacji. Dziś nie są już żadnym ograniczeniem – możemy je stosować także wtedy, kiedy decydujemy się na ogrzewanie podłogowe –

podpowiada Marcin Wrana, Dyrektor ds. sprzedaży detalicznej sklepów Fachowiec, ogólnopolskiej sieci salonów z artykułami wyposażenia wnętrz.

 

Nowoczesne wnętrza

Mieszkania w stanie deweloperskim/ fot. materiały prasowe SWISS KRONO sp. z o. o.,dąb leonardo D3347 SWISS KRONO Aurum, kolekcja Vision, struktura 3D, 8 mm, AC5, V-fuga 4-stronna, zamek G5

 

Jak więc wybrać odpowiednią podłogę? System ogrzewania podłogowego składa się z instalacji grzewczych, odpowiedniego podkładu oraz oczywiście z podłogi. Jego skuteczność określa tzw. opór cieplny, który nie powinien przekroczyć 0,15m2*K/W. Wystarczy zsumować opór cieplny paneli z oporem podkładu. Jeżeli nie przekracza tej granicy, to rozwiązanie jest optymalne. Pamiętajmy też, że wybrane panele powinny mieć odpowiednią grubość (najlepiej 8mm-10mm).

Ciekawym rozwiązaniem zarówno funkcjonalnym jak i estetycznym są podłogi laminowane o strukturze 3D zwanej powszechnie synchroniczną – idealnie odwzorowują powierzchnię drewnianych desek będąc przy tym trwalsze w użytkowaniu. To także dobry pomysł przy stosowaniu ogrzewania podłogowego

– komentuje Jarosław Masina, Kierownik Działu Marketingu SWISS KRONO
sp. z o. o., producenta podłóg laminowanych, płyt meblowych i OSB.

Podłoga jest – i co dalej?

Wybór koloru ścian to duże wyzwanie! Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenia. Z kolei ciemniejsze sprawiają, że wydają się znacznie przytulniejsze. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na to, jak ostatecznie będzie wyglądać nasze mieszkanie, warto postawić na klasykę: szarości, beże lub odcienie bieli. Taka podstawa pozwoli nam na późniejsze szaleństwa w wyborze mebli i dodatków. Warto także skorzystać z podpowiedzi projektanta lub szukać inspiracji np. w magazynach wnętrzarskich. Pamiętajmy jednak, że dobre podstawy – odpowiednio dobrana i solidna podłoga czy kolor ścian to wiele możliwości do eksperymentowania i dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują częstych zmian w swoim wnętrzu.

 

Urządzanie wnętrza

Najlepsze podłogi dla twoich stóp/ fot.: AdobeStock

Zacznij od podstaw!

Na samym początku wybierzmy solidną podłogę i zastanówmy się nad kolorem ścian. To także dobry moment na to, by zastanowić się nad sposobem ogrzewania – rezygnacja z kaloryferów i zastosowanie ogrzewania podłogowego daje wiele nowych możliwości aranżacyjnych (rezygnujemy z kaloryferów ustawianych przy ścianach) oraz komfort używania na wiele lat. Dziś nie ma już ograniczeń – ogrzewanie podłogowe możemy stosować z niemal każdą podłogą, również laminowaną, która świetnie się do tego nadaje.

 

 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Lukasz 30 stycznia, 2023

    Moment kiedy odbieramy klucze do mieszkania w stanie deweloperskim to za późno na decyzje czy ma być ogrzewanie podłogowe czy nie. Wylewki są już porobione od dewelopera należy wcześniej ustalić taką potrzebę z deweloperem gdyż po zakupie mieszkania Inwestor przy takiej chęci sam sobie robi niepotrzebnie koszty.
    W razie potrzeby pomożemy https://zlota-raczka.info/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ