Monday, April 22, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Mieszkanie jedno czy dwupoziomowe – co wybrać?

Mieszkanie jedno czy dwupoziomowe – co wybrać?

Wybór własnego m to nie łatwizna

Mieszkanie jedno czy dwupoziomowe – co wybrać?

Mądrze zaplanuj swoją przyszłość / fot. materiały prasowe

Im więcej przestrzeni tym lepiej, pytanie tylko jak ją odpowiednio zagospodarować? Wiele z osób poszukujących własnego m zastanawia się pewnie, co będzie korzystniejsze – mieszkanie jedno czy dwupoziomowe? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze?

 

 

Zaplanuj swoją przestrzeń

Duże i przestronne mieszkanie – to z pewnością marzenie każdego, kto planuje w przyszłości nabyć własne cztery kąty. Deweloperzy oferują rozmaite układy mieszkań, a wybór konkretnego rozwiązania będzie zależeć przede wszystkim od potrzeb i wymagań lokatorów.

 

Zwolennicy mieszkań jednopoziomowych chwalą sobie prostotę takiego rozwiązania. W takiej przestrzeni łatwiej jest się poruszać, a w przypadku małych dzieci, możemy mieć je w zasięgu wzroku cały czas.

 

Dwa poziomy to z kolei dwie przestrzenie – gościnna i ta bardziej prywatna. Na dole zazwyczaj znajduje się kuchnia i jadalnia, góra natomiast zarezerwowana jest dla sypialni. Tu o wiele łatwiej o odosobnione miejsce, chociaż to także spore wyzwanie, jeśli chodzi o aranżację.

 

Mieszkanie jedno czy dwupoziomowe – co wybrać?

19. Dzielnica na warszawskiej Woli / fot. materiały prasowe

 

Co dwa piętra to nie jedno. Czy na pewno?

Podział mieszkania na konkretne strefy to duży atut, ceną za taką wygodę są jednak… schody. I chociaż na pierwszy rzut oka nie wydaje się to być dużym problemem, to z czasem wielokrotne przechodzenie z góry na dół może stać się udręką dla domowników. To utrudnienie zwłaszcza dla osób starszych oraz dzieci, w przypadku których samodzielne poruszanie się po schodach może być niemożliwe. Oczywiście to już do nas należy decyzja, w którym układzie mieszkania będziemy czuć się najlepiej. Każde z rozwiązań ma swoje atuty i z pewnością przyciągnie rzesze zagorzałych zwolenników.

 

Gdzie szukać mieszkań dwupoziomowych?

O ile oferta tradycyjnych apartamentów w dużych miastach jest bogata, o tyle nie każde osiedle oferuje lokale dwupiętrowe. Gdzie więc szukać mieszkań dwupoziomowych w Warszawie? Wiele z tego typu mieszkań powstaje z inicjatywy nabywców, którym udało się wykupić dwa lokale w jednym pionie. W poszukiwaniu dwóch poziomów warto udać się do dewelopera i spytać, czy planowana inwestycja zakłada stosowanie takich rozwiązań. Taki typ mieszkania znajdziecie np. w 19. Dzielnicy powstającej na warszawskiej Woli.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ