Thursday, May 23, 2024
Home / Kultura  / Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014

Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014

Ruszyło niezwykłe wydarzenie - Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014. Tegoroczny festiwal będzie obfitował w wydarzenia skoncentrowane wokół relacji fotografii i wiedzy.

Ruszył Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014

Ruszył Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014 / fot. materiał prasowy

Ruszył Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014. Tegoroczny festiwal będzie obfitował w wydarzenia skoncentrowane wokół relacji fotografii i wiedzy. Za tytułem 12. edycji – Re:Search – kryje się refleksja organizatorów, że wielu spośród pionierów fotografii było nie tyle estetami poszukującymi nowego artystycznego medium, co raczej ambitnymi naukowcami, poszukiwaczami i badaczami. Fotografia stała się dla nich wizualnym narzędziem zdolnym służyć, wspierać i wzmacniać ich dążenia w bardzo szerokim zakresie dyscyplin. Festiwal potrwa miesiąc, do 15 czerwca. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Ruszył Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014

Ruszył Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014 / fot. materiał prasowy

Kuratorem Programu głównego tegorocznej – eksplorującej potencjał fotografii uwikłanej w służbę wiedzy – odsłony Miesiąca Fotografii w Krakowie jest Aaron Schuman, artysta, krytyk, badacz. Organizatorzy postawili sobie za cel zbadanie, w jaki sposób wielu współczesnych artystów, naukowców, fotografów, kuratorów, historyków i pisarzy, zajmujących się kilkoma dziedzinami nauki i sztuki, korzysta z fotografii jako punktu wyjścia.

W kalendarium MFK 2014 znajdą się wystawy (zarówno gwiazd światowej fotografii prezentowane w programie głównym, jak i obiecujących debiutantów z Polski i Europy Wschodniej w ramach Sekcji ShowOFF), IX Przegląd Portfolio (wraz z konkursem dla Uczestników i atrakcyjną nagrodą Griffin Art Space, Mecenasa 12. edycji MFK), Spotkania mistrzowskie (w tym roku realizowane w dwóch blokach tematycznych), warsztaty oraz wiele innych propozycji. Wernisaże wystaw Programu głównego odbędą się – tradycyjnie – podczas weekendu otwarcia MFK (15–18 maja).

Więcej informacji o festiwalu: www.photomonth.com (źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ