Friday, June 21, 2024
Home / Kultura  / Niech żyje śpiew!

Niech żyje śpiew!

Największe przeboje PRL-u, piękne pieśni żydowskie, broadwayowski musical, występ Rodzinnego Tria Operowego i koncert galowy z udziałem ponad 100 wykonawców.

fot. materiał prasowy

Największe przeboje PRL-u, piękne pieśni żydowskie, broadwayowski musical, występ Rodzinnego Tria Operowego i koncert galowy z udziałem ponad 100 wykonawców – program XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il Canto, który od 30 września do 4 października odbędzie się w Cieszynie, jest jak zwykle imponujący.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

– Nie zabraknie klasycznych wykonań i artystycznych zaskoczeń, które cieszyńskiej publiczności zaprezentują mistrzowie sztuki wokalnej – zapewnia Małgorzata Mendel, dyrektor festiwalu – i miłośnicy dużych realizacji scenicznych i osoby, które lubią kameralne koncerty znajdą w tegorocznym programie coś dla siebie – dodaje.

Oto program festiwalu:
ZŁOTE PRZEBOJE WCZESNEGO PRL-u, wykonanie: Festiwalowa Orkiestra Rozrywkowa, 30 września 2015r., godz. 18.00, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Cena biletu: 40 zł
SEKRETNY OGRÓD. KONCERT PIEŚNI ŻYDOWSKICH, wykonanie: zespół Anashim, 01.10.2015r., godz. 17.00, Restauracja Historyczna „Pod Brunatnym Jeleniem” w Cieszynie. Cena biletu: 25 zł
„DŹWIĘKI MUZYKI”. MUSICAL WSZECH CZASÓW, wykonanie: Zespół Gliwickiego Teatru Muzycznego, 02.10.2015r., godz. 18.00, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Ceny biletów: 65, 45 i 25 zł
RODZINNE TRIO OPEROWE. ŚPIEWAM DLA CIEBIE, 03.10.2015r., godz. 18.00, Sala Widowiskowa COK – Dom Narodowy. Wstęp wolny.
KONCERT GALOWY. SACRUM W OPERZE, Finałowy koncert z udziałem ponad 100 wykonawców, 04.10.2015r., godz. 18.00, Kościół Jezusowy w Cieszynie. Cena biletu: 30 zł.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Festiwal „Viva il canto” organizowany jest w Cieszynie od roku 1992. Znajdują tu swoją muzykę miłośnicy opery, operetki i musicalu, publiczność oczekująca bardzo znanych, mniej znanych i najnowszych dzieł muzyki wokalno-instrumentalnej, a także ci, którzy lubią jazz i muzykę popularną w dobrym wykonaniu. Oferta festiwalu jest bardzo zróżnicowana. To repertuar dla starszych i młodszych, dla wytrawnych melomanów i dla tych, którzy chcą rozpocząć muzyczną przygodę – dla wszystkich, którzy kochają śpiew.

Więcej informacji na www.vivailcanto.pl oraz profilu Festiwalu na Facebooku.
Rezerwacji biletów na koncerty festiwalowe można dokonywać mailowo: info@vivailcanto.pl. Bilety do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line (www.teatr.cieszyn.pl) oraz na godzinę przed każdym koncertem w kasach festiwalowych.

(źródło:mp)

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ