Thursday, February 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Miedziany długopis czy mosiężne pióro – jakie przybory do pisania wybrać?

Miedziany długopis czy mosiężne pióro – jakie przybory do pisania wybrać?

Aby pisanie stało się tym, czym być powinno – przyjemnością

Przybory do pisania Miasto Kobiet

Przybory do pisania potrafią banalną czynność zmienić w przyjemność / fot. Papierniczeni

Odręczne pisanie pomaga nam się skoncentrować i uporządkować myśli. To także przyjemna odskocznia od wszechobecnych wyświetlaczy. Jeśli odpowiednio dobierzesz przybory do pisania, notowanie stanie się Twoją ulubioną codzienną czynnością. Przy wyborze instrumentu piśmienniczego kieruj się stylem życia, swoimi potrzebami i upodobaniami

 

Pióro wieczne

Pióro wieczne to narzędzie z klasą – pięknie wygląda i lekko pisze. Kształtuje charakter pisma, rozwija precyzję ruchów, wpływa na estetykę stawianych liter. Wymaga jednak chwili skupienia, staranności i odpowiedniego ułożenia dłoni. Należy pamiętać, że o pióro trzeba dbać, dzięki temu posłuży długie lata. Wybierając pióro wieczne, warto zwrócić uwagę na grubość stalówki. Najlepiej dopasować ją do charakteru pisma. Jeśli piszesz drobno, kup pióro z cieńszą stalówką (EF lub F). Do większych i okrągłych liter wybierz coś grubszego – M, B lub BB.

przybory pioro miasto kobiet

fot. Papierniczeni

Długopis

Długopis to uniwersalne narzędzie, gotowe do użycia w każdych warunkach. Nadaje się do szybkich notatek, jak i dłuższych zapisków. Jest łatwy w użyciu, nie wymaga szczególnych umiejętności ani specjalnego papieru. Dzięki wkładom, które dozują odpowiednią ilość tuszu, nic się nie rozmazuje. Warto mieć go pod ręką!

długopis Miasto Kobiet

fot. Papierniczeni

Pióro kulkowe

Pióro kulkowe jest złotym środkiem pomiędzy długopisem, a piórem wiecznym. Pisze się nim lekko i miękko. Wkłady przypominają te do długopisu, mają jednak nieco większą pojemność. Chociaż pióro kulkowe ma atramentowe wykończenie, tekst nie rozmazuje się tak, jak w przypadku pióra wiecznego. Dzięki temu sprawdzi się u osób leworęcznych. Pióro kulkowe łączy wygodę długopisu z elegancją pióra wiecznego.

pióro kulkowe miasto kobiet

fot. Papierniczeni

Przybory do pisania – tworzywo ma znaczenie

Przybory do pisania wykonuje się z różnych materiałów. Najczęściej są to metale i tworzywa sztuczne. Do tych pierwszych zaliczamy stal nierdzewną, aluminium, miedź oraz mosiądz. Metalowe przybory do pisania wyglądają szlachetnie, mają przyjemny ciężar i są bardzo wytrzymałe. Szczególne właściwości mają miedź i mosiądz. W kontakcie ze skórą i powietrzem ich kolor ulega zmianie, dzięki temu mosiężne pióra zyskują unikatowy wygląd.
Plastikowe instrumenty piśmiennicze też mają wiele zalet – przystępną cenę i szeroką paletę barw. Ponadto plastikowe pióra i długopisy są lekkie, dzięki czemu nie obciążają dłoni w trakcie pisania – idealne na początek.

metalowe przybory Miasto Kobiet

fot. Papierniczeni

Uczyń z pisania rytuał

Odręczne pisanie gimnastykuje mózg. Poprawia koncentrację i ułatwia zapamiętywanie. Dzięki starannie dobranym przyborom do pisania, codzienne notowanie staje się prawdziwą przyjemnością. Narzędzia warto dopasować do swoich upodobań i stylu życia. Przy wygodnym biurku sprawdzi się pióro wieczne, a w terenie długopis lub pióro kulkowe. Do zadań specjalnych wybierz metalowe instrumenty piśmiennicze. Są trwałe i piękne. Mosiężne pióra i długopisy pokochają miłośnicy klasyki, a aluminiowe spodobają się fanom nowoczesnego sznytu. Oryginalne i dobrze zaprojektowane przybory do pisania cieszą oko, podkreślają nasz charakter i sprawiają, że czujemy się wyjątkowo.

tekst: Ilona Machulska i Karolina Radomyska
materiał Partnera MK

 

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Barbie 3 marca, 2021

    papierniczeniu – o matko, jak fajna nazwa sklepu z akcesoriami piśmienniczymi

  • Barbie 3 marca, 2021

    papierniczeni – cudowna nazwa dla sklepu z akcesoriami piśmienniczymi. Poza tym pełen wachlarz unikatów tam znajdziecie!!!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ