Wednesday, July 17, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Małgorzata Kożuchowska i jej książka „Miasto Marzeń”

Małgorzata Kożuchowska i jej książka „Miasto Marzeń”

Książka Małgorzaty Kożuchowskiej, "Miasto Marzeń" składa się z niezwykłych chwil, które odmieniły życie wielu osób.

Trzeba marzyć, bo to właśnie marzenia zmieniają świat – powiedziała Małgosia Kożuchowska rozpoczynając niezwykłe wydarzenie w jednym z rzymskich kościołów.

„Ksiądz położył na chwilę swoją dłoń na nieruchomej ręce Tadeusza, tę, która nie raz dotykała dłoni Jana Pawła II. Wpatrzone w marmurową lśniącą płytę grobu oczy mężczyzny były pełne blasku. Niemal niezauważalnie poruszał ustami, szepcąc słowa, które słyszał tylko papież Jan Paweł II. Słowa noszone długo w sercu dziś materializowały się
w nadprzyrodzonej rzeczywistości, w której nie ma choroby ani umierania, cierpienia ani niesprawiedliwości, ludzi porzuconych i braku miłości – w świecie, w którym Jan Paweł II żyje”.

Miasto-marzen-100-nor

Książka przenosi czytelnika do Rzymu, Warszawy, Poznania, Brańszczyka, opisuje obrazy pokonywania lęku i przygodę wchodzenia w miejsca uważane za niedostępne / fot. materiały prasowe

Tak właśnie zostało spełnione marzenie Tadeusza Dobka, uwięzionego w ciele od ponad 40 lat mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Człowieka, który o sobie mówi, że jest szczęśliwy!

W taką właśnie rzeczywistość wprowadza nas Małgorzata Kożuchowska (aktorka) i Elżbieta Ruman (autorka książki i dziennikarka).  Od dziesięciu lat pracują razem w programie „My Wy Oni”, pokazując setki niezwykłych historii. Miłość i nienawiść, umieranie i powrót do życia, zbrodnia i przebaczenie, a także cuda pozwalające dotykać innej rzeczywistości – to prawdziwe wydarzenia, w których aktorka i dziennikarka biorą udział.

„Miasto marzeń” to nieprawdopodobne chwile, które odmieniły życie wielu osób. Książka przenosi czytelnika do Rzymu, Warszawy, Poznania, Brańszczyka, opisuje obrazy pokonywania lęku i przygodę wchodzenia w miejsca uważane za niedostępne. Osobiste rozmowy i nagłe zwroty akcji przykuwają uwagę i wciągają w świat, którego nie chce się opuszczać.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ