Sunday, June 16, 2024
Home / Kultura  / Miasto Kobiet w Kraków Business Run

Miasto Kobiet w Kraków Business Run

145 minut – tylko tyle wystarczyło, by 4 tys. zawodników zapisało się na najnowszą edycję Kraków Business Run. "Miasto Kobiet" również weźmie udział w biegu!

145 minut – tylko tyle wystarczyło, by 4 tys. zawodników zapisało się na najnowszą edycję Kraków Business Run. To najlepszy czas w czteroletniej historii biegu i absolutny rekord wśród podobnych imprez biegowych organizowanych w Polsce

ilona-runmagedon (1)-nor

Trasa Kraków Business Run to niecałe 4 km ulicami miasta, ale drużyna MK podchodzi do sprawy poważnie i jej reprezentantki trenują także w ekstremalnych warunkach. Na zdjęciu Ilona Felicjańska / fot. Maciej Gillert

Nasza drużyna
Drużyna „Miasta Kobiet” także pobiegnie dla Fundacji Jaśka Meli. Nasz skład: Aneta Pondo (redaktor naczelna Miasta Kobiet), Barbara Fijał (menedżer ds. kluczowych klientów), Paulina Krawiec (dziennikarka, redaktorka), Małgorzata Majewska (felietonistka, specjalistka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej, zdobyła koronę maratonów). I gość specjalny naszej drużyny, przyjaciółka MK, kobieta niezniszczalna – Ilona Felicjańska, w ciągu ostatniego roku nauczyła się skakać na główkę z 10 metrów i przebiegła trzy ektremalne Runmageddony.

IMG_7073-nor

Małgorzata Majewska / fot. Magda Goszczyńska

O KRAKÓW BUSINESS RUN

– Bez wątpienia stworzyliśmy silną markę. Markę, która pomaga – komentuje Agnieszka Pleti, dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – organizatora biegu.
Dzięki popularności biegu co roku udaje się pomóc kolejnym podopiecznym tej fundacji. W tym roku 800 pięcioosobowych drużyn pobiegnie m.in. na rzecz Piotra Kęski, 30-letniego mieszkańca Krakowa, który w wyniku wypadku komunikacyjnego we wrześniu 2014 roku stracił lewą nogę i poważnie uszkodził kręgosłup oraz 26-letniego Łukasza, który w wyniku wypadku motocyklowego stracił lewą nogę i lewą rękę.
Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiego Poland Business Run, który 6 września ruszy ulicami Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi, Warszawy i Wrocławia. Jest to bieg sztafetowy, zorganizowany z myślą o sektorze biznesowym, ale drużynę zgłosić może każdy. Dochód z opłat startowych jest przeznaczony na zakup protez dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli. W ubiegłym roku Poland Business Run pomógł 18 podopiecznym fundacji, zdobywając fundusze na zakup 24 protez. To jedyna tego typu inicjatywa, łącząca na taką skalę biznes, środowiska pozarządowe oraz znane postaci show-biznesu.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ