Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / Miasto Kobiet Poleca: kobiecy odlot

Miasto Kobiet Poleca: kobiecy odlot

3 imprezy, które sprawią, że powrócisz do natury

I Kongres Kobiecości / fot. materiały prasowe

Wybrałyśmy dla was trzy, zdecydowanie oderwane od rzeczywistości wydarzenia. Zwłaszcza jeśli rzeczywistość to miasto i schemat: praca–dom. Co łączy warsztaty z rękodzieła, prowadzone przez Kolumbijczyka, Lokalnego Rolnika i Odlot do Natury? To, że wprowadzą do naszego życia dużo kolorów, pozwolą nam poczuć się bliżej Matki Ziemi i stworzą okazję do poznania wielu niesamowitych ludzi

Warsztaty z rękodzieła

Indiańskie rękodzieło / fot. materiały prasowe

Indiańskie rękodzieło / fot. materiały prasowe

24 i 25 września w Krakowie, kolumbijski projektant i wykonawca biżuterii indiańskiej – Daniel Cortez poprowadzi warsztaty „Sztuka inspirowana rękodziełem ceremonialnym rdzennych mieszkańców Ameryk”. Chodzi w nich o to, żeby zarówno dorośli jak dzieci oderwali się od smartfonów i poczuli radość ze wspólnie spędzanego czasu. Co może wyjść z medytacji i kreatywnego myślenia? Łapacze snów, bransoletki, czy biżuteria z piór. Uczestnicy warsztatów poznają cztery odmienne tradycje technologie tworzenia rękodzieła. Przez dwa dni będą uczyli się przeznaczenia i znaczenia poszczególnych obiektów i wzorów, skąd się wywodzą i jak używać ich zgodnie z tradycyjnymi przekazami.

Kiedy: 24-25.09.2016
Gdzie: El Abanico, ul. Szlak 8a, Kraków
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/162423167495155/

 

Lokalny Rolnik / Zostań Ambasadorką Zdrowia

Dowiedz się jak zostać koordynatorką Zdrowego Rolnika / fot. materiały prasowe

Dowiedz się jak zostać koordynatorką Zdrowego Rolnika / fot. materiały prasowe

28 września odbędzie się impreza „Lokalny Rolnik – Zostań Ambasadorką Zdrowia”. Tym razem jednak nie chodzi o poszukiwanie żony dla rolnika, ale zaproszenie młodych mam do współpracy przy projekcie, którego zadaniem jest promocja zdrowego odżywiania siebie, swoich bliskich i… sąsiadów. Lokalny Rolnik jest wirtualnym bazarem, który, nie tylko zapewnia zdrową żywność, ale także, niejako przy okazji, integruje lokalną społeczność. Oprócz tego, wspiera działalność rolników i wytwórców, którzy produkują wysokiej jakości produkty, ale na mniejszą skalę. Jak to działa? Osoby zainteresowane zaopatrywaniem się w zdrową żywność zrzeszają się w grupach zakupowych, zlokalizowanych w kawiarniach, restauracjach czy biurach, najbliżej ich domu lub pracy. Następnie na portalu składają zamówienia na wybrane produkty. I o ile zakupów można dokonywać o dowolnej porze, 24/7, ich odbiór odbywa się raz w tygodniu, w miejscu przynależnym do grupy zakupowej, którą użytkownicy wybrali, rejestrując się na Lokalnym Rolniku. Taki system gwarantuje świeżość i wysoką jakość produktów. Nad działalnością każdej grupy zakupowej czuwa koordynator, który przypomina o terminach zamówień, odpowiada na pytania grupowiczów i wspiera rozwój grupy. Najczęściej są to właśnie młode mamy, które w ten sposób wracają do aktywności zawodowej, często nawiązują nowe znajomości, a przede wszystkim – czują się lepiej ze świadomością, że mogą zrobić coś dobrego dla swojego otoczenia.

Kiedy: 28.09.2016
Gdzie: Hotel Europejski, ul. Lubicz 5, Kraków
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1797417760494558/?active_tab=highlights

 

Kongres Kobiecości
Ekologiczna moda, wegańska kuchnia społeczna, życie bez chemii i świadoma konsumpcja. Jeśli jesteś zainteresowana tymi tematami, to z pewnością nie możesz przegapić imprezy. 8 października rozpocznie się I Kongres Kobiecości pod hasłem Odlot do Natury. Panie z różnych grup społecznych i wiekowych spotkają się w Chrzanowie by wspólnie się motywować, rozwijać i zdobywać wiedzę na temat zdrowego stylu życia. W programie warsztaty z arteterapii, relaksacji, totalnej biologii, mindfullnes, ziołolecznictwa, medycyny naturalnej, zdrowego i etycznego żywienia, czy ekohigieny. Będzie też o pracy z emocjami, które blokują w odkrywaniu swojej odwagi i zaufania do świata.

Źródło: YouTube/Fundacja Viafemina

Kiedy: 8.10.2016
Gdzie: MOKSiR, ul. Broniewskiego 4, Chrzanów
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/255027284881370/, www.viafemina.pl

I Kongres Kobiecości / fot. materiały prasowe

I Kongres Kobiecości / fot. materiały prasowe

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ