Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP

Na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia skóry głowy / fot. materiały prasowe

Zabieg mezoterapii skóry głowy osoczem przeznaczony jest dla osób, które zauważyły pogorszenie się kondycji włosów lub ich nadmierne wypadanie. Wyjaśniamy na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia igłowa twarzy / fot. materiały prasowe

Mezoterapia igłowa twarzy / fot. materiały prasowe

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP to zabieg biostymulacji komórek skóry, który polega na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi oraz podaniu go w obszar zabiegowy. PRP jest produktem w 100% biokompatybilnym autologicznym, a rewitalizacja skóry możliwa jest poprzez działanie własnych czynników wzrostu i stymulowanych komórek macierzystych.

Głównymi substancjami czynnymi PRP są liczne czynniki wzrostu, występujące naturalnie w organizmie, pobudzające wzrost nowych naczyń krwionośnych w obszarze zabiegowym oraz stymulujące procesy regeneracyjne w gładkiej i owłosionej skórze. Dodatkowo podczas zabiegu dochodzi do aktywacji fibroblastów, elastyny i kwasu hialuronowego z jego prekursorów: proliny, lizyny i glukozaminy przyspieszając metabolizm komórkowy aktywując liczne procesy regeneracyjne.

W wyniku przeprowadzonego zabiegu PRP następuje optymalizacja parametrów fizykochemicznych macierzy komórkowej, powraca kontrola nad procesami regeneracyjnymi naskórka. Zawarte w płytkach krwi cytokiny powodują proliferację keratynocytów, co wpływa na poprawę jakości skóry i włosów. Efekty zabiegowe pojawiają się stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Zabieg przynosi doskonałe rezultaty w terapiach przeciwzmarszczkowych i szeroko pojętej rewitalizacji skóry twarzy, szyi czy dekoltu.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego – PRP w leczeniu łysienia typu męskiego i żeńskiego. Głównym skutkiem biostymulacji po zabiegach wykonywanych w obrębie łysiejącej skóry głowy jest aktywacja anabolizmu w mieszkach włosowych oraz sygnałów stymulujących wzrost nowych włosów. W zabiegach na skórze głowy dochodzi do zahamowania procesu łysienia, ograniczona zostaje ilość zminiaturyzowanych mieszków oraz zwiększa się stopień ukrwienia obszaru zabiegowego, a także wzmożona stymulacja wzrostu włosów.

Mezoterapia skóry głowy / fot. materiały prasowe

Mezoterapia skóry głowy / fot. materiały prasowe

PRP Angel system to procedura wykonywana przy użyciu Komputerowego Separatora Komórkowego umożliwiającego skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2.800.000 w 1µl, tzn.14 razy więcej niż wartość bazowa. Dzięki tak wysokiej koncentracji płytek w osoczu pozyskiwanym w technologii Angel, nie jest konieczne powtarzanie zabiegu częściej niż raz na pół roku, co w znacznym stopniu minimalizuje stres związany z jego wielokrotnym przeprowadzaniem. Warto także wspomnieć, że w razie potrzeby nie ma żadnych przeciwwskazań do jego częstszego stosowania i może być wykonany już po 3 miesiącach.
Na zabieg należy zarezerwować sobie około 2 godzin. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym/krem Emla, co sprawia, że zabieg jest bezbolesny. W pierwszej fazie zabiegu jest pobierana krew, którą poddaje się odwirowaniu w specjalnym separatorze komórkowym przez ok. 18 minut. W ciągu tego czasu następuje oddzielenie osocza od elementów morfotycznych krwi tzn. krwinek białych i czerwonych. Po uzyskaniu osocza zostaje ono wprowadzone w obszar zabiegowy.

 

Zapraszamy na zabiegi:
Centrum Leczenia Łysienia i Zaburzeń Skóry Głowy PLMED
Ul. Św. Krzyża 19/8, ul. Starowiślna 6/5 w Krakowie
Rejestracja: 790 499 993, 669 797 079, info@trychologia.krakow.pl
www.trychologia.krakow.pl, www.mgarlacz.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ