Sunday, December 8, 2024
Home / PARTNER MK  / Mezoterapia estetyczna – najlepsza opcja anti-aging dla każdego

Mezoterapia estetyczna – najlepsza opcja anti-aging dla każdego

O zaletach i efektach mezoterapii estetycznej pisze dr Lidia Majewska

mezoterapia estetyczna jako terapia anti aging

Mezoterapia jest minimalnie inwazyjną techniką iniekcyjną, która polega na podawaniu substancji aktywnej bezpośrednio do skóry za pomocą wielokrotnych płytkich nakłuć / fot. Fotolia

Starzenie się, zmiany hormonalne i nikotyna, ale także słońce, wiatr i chłód powodują utratę przez skórę napięcia, elastyczności oraz blasku.
Zalecanym sposobem opóźniania procesu starzenia jest regularna pielęgnacja z użyciem kremów nawilżających i produktów zawierających filtr przeciwsłoneczny, które należy zacząć stosować jak najwcześniej. Jednakże stosowanie kremów, które działają tylko na górne warstwy skóry nie jest w stanie zapobiec utracie wiotkości czy postępującemu z wiekiem zanikowi skóry

 

Dla kogo mezoterapia estetyczna?

Dlatego też pożądaną opcją dla każdego rodzaju skóry jest bezpieczna, długotrwała i stosunkowo tania metoda zapobiegająca jej starzeniu się. Wczesne, a nawet zapobiegawcze stosowanie mezoterapii jest najlepszą opcją anti-aging dla każdego rodzaju skóry.
Mezoterapia jest minimalnie inwazyjną techniką iniekcyjną, która polega na podawaniu substancji aktywnej bezpośrednio do skóry za pomocą wielokrotnych płytkich nakłuć. Jeżeli chcemy osiągnąć pożądany efekt odmłodzenia, musimy dobrać odpowiednią kombinację wstrzykiwanych w skórę substancji aktywnych do każdego przypadku.
Dlatego znajomość właściwości farmakologicznych poszczególnych substancji jest podstawowym wymogiem. Niestety, jak dotychczas istnieje niewiele badań naukowych nad efektami mezoterapii. Jednakże bardzo pozytywne
reakcje ze strony pacjentów spowodowały ogromny wzrost popularności tej dziedziny, prowadząc do coraz większego zapotrzebowania na tę metodę leczenia. Mezoterapia estetyczna może być stosowana jako metoda dla ujędrnienia skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, ud, jako metoda zwalczania cellulitu, rozstępów, lokalnych otłuszczeń czy zmian barwnikowych. Nie zapominajmy też, że tzw. mezoterapia lekarska jest stosowana do leczenia przewlekłego bólu, leczenia zaburzeń nerwowo-mięśniowych czy kontuzji w medycynie sportowej.

Mezoterapia estetyczna a kwas hialuronowy 

Nieusieciowany kwas hialuronowy stanowi uniwersalny składnik wielu mieszanek do mezoterapii. Kwas hialuronowy to niezbędny składnik skóry oraz tkanki łącznej, posiada dużą zdolność wiązania wody i poprawia właściwości wiskoelastyczne skóry właściwej i naskórka. Zapobiega ścieńczeniu oraz zanikowi skóry związanemu z wiekiem. W mezoterapii stosowany jest kwas hialuronowy produkowany przy użyciu metod biotechnologicznych. Na rynku istnieje wiele rozmaitych produktów zawierających kwas hialuronowy, jednak różnią się one pod względem jego jakości, czystości oraz stężenia, dlatego warto inwestować w te produkowane przez sprawdzonych producentów. Z kolei multiwitaminy podawane w mezoterapii działają jako przeciwutleniacze, chronią głównie przed i odbudowują uszkodzenia słoneczne skóry, a ich mikrodawki działają jako kofaktory dla enzymów komórkowych, zapewniając bezproblemowy przebieg metabolizmu komórkowego i wspierając własne enzymy naprawcze organizmu. Czyli niejako podnosząc ich wydajność, a przez to poprawiając jakość skóry. Pamiętajmy też, że w metodzie samego tylko nakłuwania w skórze powstają liczne mikrouszkodzenia. Ten czysto mechaniczny proces, obejmujący liczne nakłucia skóry, został już opisany jako„sucha mezoterapia”. Jej efekt estetyczny jest konsekwencją procesu gojenia ran
i stymulacji skóry właściwej, a owocuje syntezą kolagenu i elastyny po sześciu tygodniach. Np. lasery frakcyjne działają na podobnej zasadzie. Jednakże równoczesne podanie farmakologicznie określonych preparatów do skóry przynosi dodatkowe korzyści.

Efekty mezoterapii estetycznej

Minimalna przerwa pomiędzy dwiema sesjami mezoterapii wynosi jeden tydzień. Ważne jest, aby zniknęły wszelkie ślady poprzednich zabiegów (na przykład krwiaki). Istniejące krwiaki nie mogą być poddane iniekcji, ponieważ może to spowodować trwałe pigmentacje. Zaleca się 4-6 zabiegów w odstępach 7-14 dni.
Czasami rezultaty mogą być widoczne po pierwszym zabiegu lub w ciągu kilku kolejnych dni, jednak w większości przypadków sukces leczniczy jest wzmacniany przez regularnie powtarzane zabiegi (efekt addytywny). Zazwyczaj producenci mieszanin do mezoterapii zalecają serię (4-6 zabiegów) co pół roku.

Uważam, że mezoterapia powinna się znaleźć w kalendarzu wszystkich, którzy są świadomi procesu starzenia się skóry i chcą go minimalizować

– ocenia dr Lidia Majewska.

Informacje o ekspertce

Lidia Majewska / fot. Edyta Potrząsaj

 

Dr Lidia Majewska – certyfikowana lekarka medycyny estetycznej, absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia, jak również Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Wykładowczyni przedmiotu Medycyna estetyczna w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na kierunku Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy.
Jej ideą jest świadomy antiaging, w którym małoinwazyjne zabiegi, oparte na metodach biologicznych, pozwalają na holistyczną poprawę kondycji skóry, delikatną zmianę wyglądu i podkreślenie urody. Bez przerysowania, nadmiaru i sztuczności. Wierzy, że estetyka przejawia się w harmonii i subtelności rezultatów. Właścicielka ESME Clinic.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Renata 13 stycznia, 2020

    Zastanawiałam się nad tym, na ile taki zabieg jest szkodliwy i inwazyjny, ale specjalista z kliniki, którą wybrałam rozwiał wszelkie wątpliwości. Ostatecznie zdecydowałam się na zabieg i widzę znaczne efekty. Skóra jest nawilżona, gładka, napięta, pełna witamin, taka po prostu zdrowa 🙂 Polecam Prime Medic z Krakowa!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ