Tuesday, May 28, 2024
Home / PARTNER MK  / Mezoterapia – czy można przeprowadzić ją w domu?

Mezoterapia – czy można przeprowadzić ją w domu?

Bierzemy sprawy urody w swoje ręce

Mezoterapia w domu

Dzięki tej technologii mezoterapia staje się łatwiej dostępna / fot. materiały Partnera

Czujesz, że Twoja cera potrzebuje odświeżenia i odmłodzenia? Jeśli borykasz się ze zmęczonym wyglądem twarzy, szarym zabarwieniem skóry, utratą elastyczności i jędrności, to  mezoterapia może być dla Ciebie. Co to takiego i na czym polega? Czy mezoterapię można bezpiecznie przeprowadzić w domu?

 

Czym jest mezoterapia?

Zabieg mezoterapii w popularnej wersji, znanej z gabinetów kosmetologicznych, polega na podawaniu substancji czynnych w postaci rozmaitych witamin, aminokwasów lub często stosowanego kwasu hialuronowego do głębokich warstw skóry. Istnieją dwa jej warianty: mezoterapia igłowa oraz mezoterapia bezigłowa. Celem jest dogłębne odżywienie, nawilżenie i – tym samym – odmłodzenie skóry.

Twoje domowe SPA

Czy mezoterapię można wykonać w warunkach domowych? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak, mezoterapia w domu jest możliwa. Domowe urządzenie do mezoterapii pozwoli Ci na wykonanie nieinwazyjnego i w pełni bezpiecznego zabiegu w Twojej łazience (lub dowolnym innym pomieszczeniu). Urządzenie wykorzystuje różne technologie stymulujące skórę tak, aby pomóc jej się zregenerować i przywrócić blask.

 

Technologia EMS, czyli technika elektrostymulacyjna, pobudza nerwy i mięśnie poprzez działanie impulsów elektrycznych. Jest przy tym w pełni bezpieczna, zatem bez obaw może być stosowana w domowych warunkach, bez udziału profesjonalistów. Zaawansowane urządzenia do domowych zabiegów pielęgnacyjnych mają na tyle dobrze rozplanowane tryby pracy, że wystarczy podążać za przejrzystymi wskazówkami, aby cieszyć się pełnią jakości upiększających zabiegów.

Mezoterapia Garrett

fot. materiały Partnera

W swoim domowym SPA za pomocą urządzenia do mezoterapii wykorzystasz technologie wibracji sonicznych, które wykonują masaż wibracyjny i wprawiają tkanki w drganie, pozwalając odżywczym substancjom wnikać jak najgłębiej. Trzecim elementem jest terapia fotonowa, wykorzystująca fale świetlne do stymulacji naskórka. Światło LED pomaga w leczeniu przebarwień oraz pozwala uzyskać niezwykłe rozjaśnienie skóry.

Jak wykonać mezoterapię bezigłową?

Jak stosować urządzenia do domowej mezoterapii? Z urządzeniem Garett Beauty Vital Skin mezoterapia w domu jest niezwykle prosta. Zadbaj o to, aby przed zabiegiem zrelaksować się i dogłębnie oczyścić twarz, najlepiej kilkuetapowo (olejek do oczyszczania + krem lub żel myjący) tak, aby mieć pewność, że na skórze nie pozostały resztki makijażu lub innych zanieczyszczeń. Następnie rozgrzej delikatnie twarz za pomocą popularnej „parówki” (przystawianie twarzy do gorącej pary wodnej) lub ciepłego, zmoczonego ręczniczka. To pozwoli rozluźnić twarz i otworzyć pory.

 

Uruchom urządzenie i upewnij się, że wybierasz pożądany przez Ciebie tryb pracy oraz moc urządzenia. Na początku najlepiej wypróbować łagodny stopień zasilania, a z czasem, gdy skóra się przyzwyczai, można przejść na wyższy tryb stymulacji. Następnie nałóż wybraną esencję odżywczą lub serum i rozpocznij masaż twarzy. Poruszaj urządzeniem od dołu do góry, starannie trzymając je blisko skóry. Po skończonym zabiegu wyłącz narzędzie i starannie je oczyść. Obmyj także skórę i nałóż ulubiony tonik oraz krem nawilżający.

Mezoterapia

fot. materiały Partnera

Efekty mezoterapii bezigłowej

Jak ma wyglądać twarz po takim zabiegu? Efekty mezoterapii są kompleksowe i szeroko dostrzegalne. Celem jest przede wszystkim regeneracja skóry, rozjaśnienie skóry i nawilżenie skóry, co automatycznie tworzy wrażenie odmłodzenia, ujędrnienia i lepszego napięcia naskórka. Dogłębne nawilżenie pozwala cieszyć się elastyczną i młodą cerą.

 

Domowa mezoterapia umożliwia wnikanie składnikom w głębsze warstwy skóry. Bez profesjonalnego zabiegu tego typu nawet najlepszy krem i wysokiej jakości kosmetyki z substancjami aktywnymi nie będą w stanie wniknąć aż tak głęboko. Wypróbuj nieskomplikowany sposób na piękny i zadbany wygląd – obietnica to zdrowa i promienna cera, a co za tym idzie – lepiej trzymający się makijaż, mniej zmarszczek i bruzd oraz lepsze samopoczucie.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ