Monday, May 20, 2024
Home / Moda  / Design  / Metalowy kinkiet, serce surowego wnętrza

Metalowy kinkiet, serce surowego wnętrza

Oświeceni

kinkiet industrialny, lampa, design, dom

Kinkiet indystrialny / fot. materiały prasowe

Kinkiet industrialny / fot. materiały prasowe

Styl industrialny coraz częściej jest królem naszych mieszkań. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, musimy zadbać nie tylko o odpowiednie wykończenie ścian i podłóg. Liczą się także elementy dekoracji wnętrz, a zwłaszcza lampy. Co warto wiedzieć o kinkietach w loftowej wersji?

Industrialne pomieszczenie – czyli jakie?

Korzenie stylu industrialnego sięgają do stylistyki budynków pofabrycznych. Jeszcze do niedawna tylko puby i restauracje były utrzymane w tym duchu. Aktualnie urządza się w taki sposób również małe mieszkania w bokach, chociaż estetyka ta jest zazwyczaj kojarzona z dużymi przestrzeniami. Jak zaaranżować loftowy salon, kuchnię, korytarz i sypialnię?

 

Przede wszystkim jest to przestrzeń stylizowana na dawne budynki przemysłowe. Królują w nich ceglane wykończenia i chromowane dodatki. Stawia się w nich na minimalistyczne i jednocześnie surowe dekoracje oraz sprzęty.

Lampa do loftu – sprawdź, co pasuje?

Do najważniejszych elementów należą tutaj lampy i kinkiety industrialne. Wykonane są one najczęściej z charakterystycznego metalu i szkła. Mają bardzo surowe, niemal warsztatowe formy. Zazwyczaj są czarne, białe, szare lub po prostu niepomalowane. Duża żarówka na długim kablu, klosz z aluminiowej siatki, ogromny, ruchomy i miedziany reflektor to tylko kilka propozycji. Nierzadko modele te wyglądają, jakby były długo używane, a nawet lekko poniszczone. Jest to jednak ich zaleta, a nie wada.

 

Tego rodzaju źródła światła bardzo dobrze wyglądają w przedpokoju i na schodach. Można je umieścić również w łazience przy lustrze. Jeżeli w twoim wnętrzu znajduje się otwarta kuchnia, to światło lamp reflektorów skieruj na blat roboczy. Musi być zarówno modnie, jak i funkcjonalnie.

 

Wnętrza industrialne kochają przestrzeń. Można ją optycznie powiększyć, jeżeli światło kinkietów skierujemy na sufit. Jest to bardzo praktyczne i jednocześnie niebanalne rozwiązanie. Wypróbuj je również w swoim mieszkaniu i zakochaj się w loftowej stylistyce.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ