Thursday, May 23, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Met Gala 2024, czym zaskoczy w tę wiosnę? Znamy temat przewodni

Met Gala 2024, czym zaskoczy w tę wiosnę? Znamy temat przewodni

Zobacz, o czym będzie głośno już w maju..

Rihanna pozująca do zdjęcia

Rihanna na Met Gali fot. Danilo Lauria CC by 4.0 Deed

 

Met Gala to najbardziej wyczekiwane wydarzenie w roku dla fanów mody, jak i celebrytów. Jego popularność słynie z niezwykłych, a nawet kontrowersyjnych kreacji od uznanych projektantów i projektantek. Temat tej edycji gali jest inspirowany opowiadaniem J.G Ballarda z 1962 roku

 

Met Gala – co to?

Met Gala to coroczne i najbardziej prestiżowe wydarzenie fashion, organizowane przez amerykańskie czasopismo modowe „Vogue”. Jest również związane ze zbiórką pieniędzy na rzecz Instytutu Kostiumów należącego do Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Na imprezę tak zwanych „modowych Oscarów” zapraszane są gwiazdy muzyki, mody, telewizji, filmu, a także politycy. Zaproszenia trafią przede wszystkim do osób o których w ciągu roku było najgłośniej.

 

Gwiazdy pozujące do zdjęcia

Gwiazdy Met Gali 2021 fot. VOGUE Taiwan CC by 4.0 Deed

 

Met Gala 2024 – kiedy i gdzie można obejrzeć?

Met Gala niezmiennie odbywa się w pierwszy poniedziałek maja. W tym roku data przypada na 6 maja 2024 roku. Wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo przez internetową transmisję zapewnioną przez „Vogue”.

 

Temat przewodni Met Gali 2024

Temat przewodni tegorocznej gali „Ogród czasu” inspirowany jest opowiadaniem J.G Ballarda „The garden of time” z 1962 roku. Obowiązujący gości dress code powinien nawiązywać do treści utworu. Opowiadanie porusza tematy upływu czasu i kruchości piękna. Główny bohater, hrabia Alex, aby uratować utopijny raj, nad który nadciągnął chaos, musi wyrwać wszystkie kwiaty cofające czas ze swojego ogrodu. Ten motyw może sprawić, że stroje, jakimi zaskoczą gwiazdy wieczoru będą przesiąknięte bajkową magią i delikatnością fasonów.

 

Istotną częścią Met Gali jest wystawa w Instytucie Kostiumografii Metropolitan Museum of Art, w tym roku zatytułowana: „Śpiące Piękności: Przebudzenie Mody”. Wystawa zaprezentuje projekty, które obejmują 400 lat historii zmieniającej się mody. Organizatorzy wystawy wyjawili, że dzięki użytej iluzji Paper’s Ghost i zastosowanej technologii, wyjątkowa historia projektów może zostać lepiej zrozumiana.

 

Kto poprowadzi galę 2024? Kogo zobaczymy na czerwonym dywanie?

 

Od 1995 roku głównym gospodarzem Met Gali jest Anna Wintour, redaktorka naczelna amerykańskiego czasopisma „Vogue”. Jak co roku będzie jej towarzyszyć kilku prowadzących. W tej edycji będą to: Zendaya, Jennifer Lopez, Bad Bunny i Chris Hemsworth.

 

Met Gala to ogromne przedsięwzięcie, na którym pojawiają się tylko wybrani spośród wszystkich sławnych osobistości. 600 gości to największa liczba zaproszonych celebrytów, odnotowana podczas poprzednich edycji. Nie wiadomo jednak ile gwiazd pojawi się w tym roku. Lista gości jest strzeżoną tajemnicą przez organizatora wydarzenia. Mimo to, łatwo domyślić się kogo na pewno nie zabraknie. Beyoncé, Lady Gaga, Rihanna, Ariana Grande, czy rodzina Kardashian to celebrytki, które pojawiły się w poprzednich edycjach i z pewnością już przygotowują się do tegorocznej.

 

 

 

 

autorka: Karolina Najduch

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ