Friday, May 24, 2024
Home / Kultura  / Żywiec – i wszystko jasne

Żywiec – i wszystko jasne

Ostre brzmienia i artystyczny nieład twórczy przypominał, że władzę nad najbardziej "szowinistyczną" imprezą w Żywcu przejęli mężczyźni

MESKIE GRANIE zywiec

Męskie Granie - Żywiec, fot. Maciej Kulczyński/LIVE

MESKIE GRANIE zywiec

Męskie Granie - Żywiec, fot. Maciej Kulczyński/LIVE

Ostre brzmienia i artystyczny nieład twórczy przypominał, że władzę nad najbardziej „szowinistyczną” imprezą w Żywcu przejęli mężczyźni.

 

Pierwsze męskie granie już za nami! W żywieckim Amfiteatrze Pod Grojcem spotkali się na wspólnej scenie Wojciech Waglewski, Lech Janerka, Adam Pierończyk, Adam Nowak, Fisz, Emade i Spięty oraz niezapowiedziany wcześniej Abradab – niespodzianka wieczoru.

Ponad 10 tysięcy miłośników browaru i dobrej muzyki bawiło się wspólnie pod bezchmurnym niebem. Kilkunastometrowe klawisze fortepianu pulsujące w rytm muzyki stworzyły fantastyczną oprawę dla dźwięków Męskiego Grania – najbardziej „szowinistycznego” wydarzenia muzycznego roku.

Prawdziwi mężczyźni, jak również małe dzieci i kobiety w ciąży, uczestniczyć mogli także w Strefie Sztuki – specjalnym sektorze, w którym rządził artystyczny nieład twórczy: zdemolowany samochód i zbezczeszczony stolik kawowy, na którym zamiast podwieczorku królowały farby i spraye w wiktoriańskich filiżankach przypominał, że władzę nad imprezę przejęli mężczyźni.

Tego lata Męskie Granie zabrzmi jeszcze w następujących miejscach:
Warszawa, Centrum Kultury Koneser – 23 lipca
Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego – 30 lipca
Lublin, Błonia Pod Zamkiem Lubelskim – 6 sierpnia
Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska – 13 sierpnia
Wrocław, Browar Mieszczański – 20 sierpnia
Poznań – Stara Gazownia – 27 sierpnia

Więcej na temat projektu Męskie Granie na www.meskiegranie.pl

Bilety w cenie 70 zł dostępne są na: www.meskiegranie.pl, www.eventim.pl, w Salonach Empik oraz wszystkich punktach sprzedaży Eventim.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ