Tuesday, March 5, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Męskie Granie Kraków 2020 i 2021 – wielki powrót!

Męskie Granie Kraków 2020 i 2021 – wielki powrót!

Najpopularniejsza polska trasa koncertowa – Męskie Granie – powróciła po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Jak było w Krakowie?

męskie granie 2021: daroa zawiałow, vito bambino i dawid podsiadło

Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino, czyli Męskie Granie Orkiestra 2021 / fot. materiały prasowe

Artyści, którzy wystąpili na krakowskiej scenie Męskiego Grania jak zwykle nie zawiedli. Ktoś powiedział, że fenomen trasy sponsorowanej przez Żywca polega na tym, że publiczność bawi się w równym stopniu dobrze, jak muzycy, którzy wykonują polskie covery w odważnych aranżacjach. Nie inaczej było w Krakowie. 7 i 8 sierpnia 2021 w ramach „zadośćuczynienia” za poprzedni, pandemiczny rok odbyły się aż dwa koncerty. Kto zrobił show?

Męskie Granie w nowej formule

Znakiem rozpoznawczym Męskiego Grania od początku jego istnienia są nieoczywiste muzyczne kolaboracje, odważne łączenie odmiennych stylistyk, artystyczne eksperymenty oraz powoływany na każdą edycję, od 2014 roku, zespół Męskie Granie Orkiestra, który można usłyszeć tylko na koncertach realizowanych w ramach trasy. Nie inaczej jest w tym roku, zwłaszcza, że na scenie pojawi się wielu uwielbianych artystów, udowadniających jak bogata i niebanalna jest polska muzyka.
Dawid Podsiadło, BRODKA, Daria Zawiałow, Vito Bambino i RALPH KAMINSKI – to tylko część artystów, których będzie można usłyszeć podczas sierpniowych koncertów w ramach Męskiego Grania, które zawita do czterech polskich miast: Krakowa (6-7 sierpnia, Muzeum Lotnictwa), Warszawy (13-14 sierpnia, Tor Służewiec), Poznania (20-21 sierpnia, Park Cytadela) oraz Żywca (27-28 sierpnia, Amfiteatr pod Grojcem), z którego 28 sierpnia realizowany będzie streaming na żywo.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Vito Bambino / Bitamina (@bitamina.vito.bambino)

 

Podczas każdego z wydarzeń odbędą się cztery solowe koncerty, a zwieńczeniem wieczoru będzie występ zespołu Męskie Granie Orkiestra. W tym roku ma miejsce bezprecedensowa sytuacja – regularne koncerty zagrają bowiem aż dwie orkiestry – Męskie Granie Orkiestra 2020, która w ubiegłym roku, ze względu na pandemię, wystąpiła tylko podczas streamowanego koncertu w Żywcu oraz Męskie Granie Orkiestra 2021. 

– Na Męskim Graniu od lat pojawiają się artyści reprezentujący odmienne pokolenia i muzyczne style. Na tych nieoczywistych połączeniach opierają się też nasze orkiestry. W tym roku w trasę wyruszą aż dwie, co z pewnością będzie stanowiło nie lada gratkę dla fanów projektu. Szykuje się naprawdę niezapomniana trasa – zapowiadała Dorota Nowakowska, managerka marki Żywiec, a pierwsze koncerty w Krakowie świadczą o tym, że mówiła prawdę.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Męskie Granie (@meskie_granie)

 

Męskie Granie 2020 i 2021 w Krakowie

Trasa koncertowa Męskiego Grania 2020 i 2021 trwa, ale występy w Krakowie, skąd wyruszyła, przeszły już do historii. Dwa terminy, inni artyści, skrajnie różna pogoda. Tuż po ulewnych deszczach, w piątkowe popołudnie na wystąpili: Bluszcz oraz Jarecki – po raz pierwszy na MG – oraz król i uwielbiany przez publiczność, weteran Męskiego Grania – Dawid Podsiadło. Panowie dali czadu. Z każdą godziną teren Muzeum Lotnictwa Polskiego zapełniał się coraz intensywniej, a w kumulacyjnym momencie, wieczornego występu Orkiestry, pod sceną byli już wszyscy. Daria Zawiałow, król i Igo dali popis swojej charyzmy w znanych i lubianych coverach. W odważnych aranżacjach usłyszeliśmy przeboje HEY, Püdelsów czy Andrzeja Zauchy. Największym zaskoczeniem było wykonanie przez Orkiestrę utworu Czerwonych Gitar „Płoną góry płoną lasy”. Daria Zawiałow, Błażej Król i Igor Walaszek rozhulali imprezę. Doskonałe recenzje zgarnia także koncert zagrany następnego dnia. Nic dziwnego. W słoneczną sobotę wystąpili WaluśKraksaKryzys, Baasch, Daria Zawiałow i Ørganek. Orkiestrę Męskiego Grania 2021 stworzyli najlepsi z najlepszych – Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, VIto Bambino. „Małgośka” w ich wykonaniu z pewnością przejdzie do historii. Nie mogło zabraknąć też hymnu tegorocznej trasy „I Ciebie bardzo też”. Ciary.  

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez król (@krol_krol_)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Daria Zawiałow (@zavialovd)

 

Przeczytaj też: Mamy hymn tegorocznego Męskiego Grania! Kto znalazł się w Orkiestrze?

 

 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ