Friday, March 1, 2024
Home / Kultura  / Muzyka  / Męskie Granie 2022! Znamy skład Orkiestry. Nie ma co się bać!

Męskie Granie 2022! Znamy skład Orkiestry. Nie ma co się bać!

Poznaj skład Orkiestry i hymn tegorocznej trasy

Męskie Granie 2022 Orkiestra: Krzysztof Zalewski, BEDOES (Borys Przybylski), Kasia Sienkiewicz i Jacek Satnkiewicz

Męskie Granie 2022 Orkiestra: Krzysztof Zalewski, BEDOES (Borys Przybylski), Kasia Sienkiewicz i Jacek Satnkiewicz / fot. materiały prasowe

Skład Męskie Granie Orkiestry zawsze trzymany jest w wielkiej tajemnicy, a fani tygodniami spekulują, kto w danym roku wykona hymn najpopularniejszej trasy koncertowej w Polsce. Tegoroczna Orkiestra może być sporym zaskoczeniem, gdyż znaleźli się w niej artyści reprezentujący z pozoru zupełnie niepasujące do siebie gatunki. W tym roku zespół tworzą: BEDOES, Kwiat Jabłoni i Krzysztof Zalewski. W sieci zadebiutował hymn nagrany wspólnie przez muzyków. Czy „Jest tylko teraz” stanie się hitem lata?

 

Męskie Granie Orkiestra 2022

Męskie Granie, sponsorowane przez markę Żywiec, słynie z muzycznych eksperymentów i śmiałego przekraczania artystycznych granic. W tym roku trasa jeszcze bardziej otwiera się na muzyków z młodszego pokolenia oraz nowe gatunki, w tym rap. Rezultatem tych zmian jest skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry. Najbardziej znaną dla fanów trasy twarzą w zespole jest z pewnością Krzysztof Zalewski. Artysta od lat związany jest z projektem i wielokrotnie był już członkiem orkiestr Męskiego Grania. To on jest jednym z autorów najpopularniejszego dotychczas singla promującego Męskie Granie, czyli „Początku” (ponad 132 mln wyświetleń na YT). Na trasie występował już także duet Kwiat Jabłoni, choć Kasia i Jacek Sienkiewicz w składzie orkiestry debiutują. Obecność rodzeństwa nie powinna jednak być niespodzianką dla bacznych obserwatorów polskiej sceny muzycznej, bo ich artystyczne dokonania cieszą się dużym uznaniem i fanów, i krytyków. Pewnym zaskoczeniem dla miłośników Męskiego Grania może być natomiast pojawienie się w składzie BEDOESA. To jednak także nie powinno dziwić. Mimo młodego wieku, albumy artysty pokryły się diamentem i wielokrotną platyną, a pełne emocji koncerty przyciągają tysiące osób w każdym wieku.


Zajrzyj tutaj:

Męskie Granie Kraków 2020 i 2021 – wielki powrót!

 

„Jest tylko teraz” – oto nowy singiel od Męskie Granie Orkiestry

Tegoroczne Męskie Granie promuje singiel „Jest tylko teraz”. Autorami słów do utworu są: Krzysztof Zalewski, BEDOES (Borys Przybylski) i Kasia Sienkiewicz. Muzykę skomponowali: Krzysztof Zalewski, Kasia Sienkiewicz oraz Jacek Sienkiewicz. Za produkcję, mix i mastering odpowiada SMOLIK. Hymn trasy będzie można usłyszeć na letnich koncertach w aż ośmiu miastach.

W tym roku udowadniamy, że razem można więcej. Stąd pomysł na orkiestrę, która połączyła z pozoru niepasujących do siebie artystów. Każdy z nich wniósł jednak do projektu swoją wyjątkową energię, która zaowocowała powstaniem świetnego singla. Mamy nadzieję, że tego lata pod sceną będą go śpiewały tysiące fanów trasy

– mówi Dorota Nowakowska, Managerka Marki Żywiec.

Teledysk „Jest tylko teraz” 

Jak co roku singiel promuje teledysk. Za klip do utworu „Jest tylko teraz” odpowiada Daniel Jaroszek.

Punktem wyjścia dla całego projektu była idea bycia razem i zmiksowanie światów trzech z pozoru różnych artystów, reprezentujących trzy odmienne muzyczne style. Mając taką bazę długo szukaliśmy rozwiązania, które w idealny sposób pokaże charakter nowego hymnu Męskiego Grania 2022. Pierwszym sukcesem było zarażenie artystów naszym pomysłem. Ich współpraca i chęć realizacji wszystkiego przerosła nasze oczekiwania. Z mojej perspektywy to niezwykle uczucie, kiedy wszyscy zaangażowani w projekt ludzie starają się stworzyć wspólnie coś niezwykłego. Efekt? Musicie ocenić sami. Ja mogę powiedzieć tylko, że jestem dumny, że mogłem być częścią tego projektu

– mówi Jaroszek.

Bilety na Męskie Granie 2022

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Męskie Granie (@meskie_granie)

 

Męskie Granie to wydarzenie, które od lat zbliża ludzi, stanowiąc przestrzeń wymiany wrażeń, myśli i emocji, zarówno dla zaproszonych artystów, jaki i publiczności. Tego lata tych wyjątkowych spotkań będzie jeszcze więcej. Marka Żywiec, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów muzyki, postanowiła zaprosić ich na aż 16 koncertów, które odbędą się w ośmiu miastach:

 • Poznaniu (24-25 czerwca, Park Cytadela),
 • Katowicach (8-9 lipca, Dolina Trzech Stawów),
 • Warszawie (15-16 lipca, Służewiec),
 • Wrocławiu (22-23 lipca, Partynice),
 • Krakowie (29-30 lipca, Muzeum Lotnictwa),
 • Szczecinie (12-13 sierpnia, Łasztownia),
 • Gdańsku (19-20 sierpnia, Polsat Plus Arena) 
 • Żywcu (26-27 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem).

Bilety jednodniowe dostępne będą w cenie 199 zł, a karnety na dwa dni – w cenie 360 zł. Płatność za bilety będzie możliwa jedynie przy pomocy BLIKA. Sprzedaż biletów wystartuje 31 maja o 15.00.

Męskie Granie 2022 Kraków

Tego lata Męskie Granie zagra w Krakowie 29 i 30 lipca. W piątek na scenie Muzeum Lotnictwa zobaczymy:

Scena Główna:

Scena Ż:

BEDOES; jakub skorupa; MEEK, OH WHY?; Rita Pax – Tribute to Breakout; YANA; ŻURKOWSKI

W sobotę zagrają:

Scena Główna:

 • IGO;
 • Kwiat Jabłoni;
 • MROZU;
 • WaluśKraksaKryzys;
 • Męskie Granie Orkiestra 2022

Scena Ż:

Ania Leon; ARS LATRANS Orchestra: Sztuka Miłości; MARTIN LANGE; SZCZYL; WOJTEK MAZOLEWSKI – YUGEN; Zdechły Osa.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ