Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / 10 lat Męskiego Grania w Krakowie

10 lat Męskiego Grania w Krakowie

Za nami Męskie Granie 2019 w Krakowie

NOSOWSKA Męskie Granie Kraków

NOSOWSKA na Męskim Graniu 2019 w Krakowie / fot. Wojtek Dobrogojski

Niespodziewany występ aktora Jakuba Gierszała z Orkiestrą Męskiego Grannia, porywający show Bass Astral x Igo i powrót na scenę Męskiego Grania byłego dyrektora artystycznego projektu – O.S.T.R. – za nami drugi koncert w ramach dziesiątej, specjalnej trasy sponsorowanej przez markę Żywiec. W Muzeum Lotnictwa Polskiego nie brakowało doskonałej muzyki, a także sztuki w różnorodnej postaci, m.in. za sprawą instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator

 

Męskie Granie zagrało po raz dziesiąty w Krakowie

Natalia Przybysz Męskie Granie 2019 Kraków

Natalia Przybysz na Męskim Graniu 2019 w Krakowie / fot. Damian Kramski

Męskie Granie jest nierozerwalnie związane z Krakowem, w którym pojawia się od samego początku istnienia trasy. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie miłośników muzyki, w tym roku projekt po raz pierwszy rozgościł się w Muzeum Lotnictwa Polskiego, aby umożliwić większej liczbie słuchaczy uczestnictwo w koncercie. Jako pierwszy przed krakowską publicznością zaprezentował się Jamal, który niedawno powrócił z nowym albumem – „Czarny Motyl”. Następnie scenę przejęła Natalia Przybysz, hipnotyzująca swoim mocnym głosem. Ku zaskoczeniu gości w utworze „Sto lat” dołączył do niej RALPH KAMINSKI. Piosenkarka w brawurowym stylu wykonała utwór Maanamu „Krakowski Spleen”. Krakusy nagrodzili artystkę owacjami.
Po 19.00 nastąpiła muzyczna zmiana klimatu. Przed publicznością stanął O.S.T.R., który tradycyjnie złapał świetny kontakt z zebranymi pod sceną. – To jeden z najpiękniejszych momentów w moim życiu – wyznał muzyk, po zaproszeniu wujka na scenę, który postanowił wykorzystać chwilę sławy na… zaręczyny. Raper wykonał m.in. „Chevy Impala” oraz „Miami”. Później zabrzmiał krakowski duet Bass Astral x Igo, który dzięki swojemu doskonałemu występowi w Żywcu w 2018 roku ze sceny Ż trafił prosto na scenę główną. Muzycy w tym roku także nie zawiedli i porwali publiczność swoim występem. Ok. 21.30 gitarowe granie na najwyższym poziomie zaserwował ØRGANEK. Tym razem do zespołu niespodziewanie dołączyła Misia Furtak, wykonując z muzykami utwór zespołu No Doubt „Hella Good”. Następnie w elektroniczne obszary zabrała słuchaczy NOSOWSKA. W Krakowie wystąpiła w duecie z Łoną, z którym wspólnie wykonali „Boje się” oraz Mikołajem Krajewskim. Piosenkarka z synem zaśpiewali kawałek „Mówiła mi matka”.

Igo Zalewski Męskie Granie 2019 Kraków

Igo i Zalewski na Męskim Graniu 2019 w Krakowie / fot. Damian Kramski

Wielkie emocje zapewnili również artyści grający na scenie Ż. W Krakowie jako pierwszy zagrał Runforrest – laureat konkursu Męskie Granie Young. Następnie scenę przejął indie rockowy zespół Terrific Sunday, a później interdyscyplinarna artystka – Karolina Czarnecka. Koncerty na scenie Ż zakończył koncert elektronicznego duetu Linia Nocna.

Męskie Granie Orkiestra 2019

Największe emocje tradycyjnie wzbudził występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRY w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski, którym na scenie towarzyszyli: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk. Zespół wykonał m.in. utwory „Chcemy być sobą” Perfectu i „Długość dźwięku samotności” Myslovitz. Ku wielkiej radości publiczności w utworze „Wojenka” do muzyków dołączył aktor Jakub Gierszał. Igor Walaszek zachwycił niezwykle świeżym wykonaniem utworu Czesława Niemena „Wspomnienie”, a Krzysztof Zalewski za zgodą autorki wystąpił z piosenką „Miód” Natalii Przybysz. Na zakończenie artyści wykonali singiel promujący tegoroczną trasę – „Sobie i Wam”, w którym wtórował im kilkutysięczny tłum. Nie obyło się bez bisów.

Kuba Gierszał i Igor Walaszek Męskie Granie 2019 Kraków

Kuba Gierszał i Igor Walaszek na Męskim Graniu 2019 w Krakowie / fot. Damian Kramski

Koncertom towarzyszyły spektakularne wizualizacje, za które odpowiadał Paweł „Spider” Pająk. Publiczność mogła także podziwiać inspirowaną muzyką artystyczną instalację stworzoną na potrzeby dziesiątej edycji Męskiego Grania przez kolektyw PanGenerator. To jednak nie koniec atrakcji, które czekały na nią podczas krakowskiego koncertu. Z okazji wielkiego jubileuszu na trasie pojawiło się muzeum Męskiego Grania, w którym można było posłuchać wszystkich singli w historii trasy.

 

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • distance cornhole 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More Info here on that Topic: miastokobiet.pl/meskie-granie-2019-krakow-relacja/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ