Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI: Finał Męskiego Grania

BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI: Finał Męskiego Grania

Zobacz line-up finałowego koncertu!

Męskie Granie 2017 zbliża się do wielkiego finału. Podczas ostatniego i największego koncertu tegorocznej trasy publiczność w Żywcu (26 sierpnia) zobaczy aż osiem występów na dużej scenie. W amfiteatrze pod Grojcem zagrają m.in.: BRODKA, COMA, FISZ EMADE TWORZYWO, GrubSon, KAMP! i ØRGANEK. Hołd twórczości Grzegorza Ciechowskiego złoży Andrzej Smolik i goście zaproszeni do projektu OBYWATEL GC 2.0, a MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA po raz ostatni wykona energetyczny „Nieboskłon”

BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI podczas koncertu w Krakowie / fot. D. Kramski

BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI podczas koncertu w Krakowie / fot. D. Kramski

Dotychczasowe sześć koncertów sponsorowanej przez markę Żywiec trasy był wyjątkowym doświadczeniem, pokazującym różnorodne oblicza polskiej muzyki. Na scenie zobaczyliśmy artystów reprezentujących odmienne style muzyczne. Wielu z nich specjalnie na tę trasę przygotowało zaskakujące i często nie prezentowane nigdy wcześniej aranżacje swoich utworów, np. odważną reinterpretację utworu Republiki „Śmierć w Bikini”.

Na krakowskim koncercie usłyszeliśmy m.in.: genialnego Artura Rojka w coverze Son Lux „Easy”, klasyki Hey czy Miousha, który razem z frontmenami trasy odświeżył kultowy hit Wandy i Bandy „Superstar HI FI”.

Podczas finałowego koncertu w Żywcu, na scenie w amfiteatrze pod Grojcem po raz ostatni zobaczymy MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA w tegorocznym składzie. Grupa, na czele której stoją w tym roku BRODKA, ØRGANEK i ROGUCKI, zaprezentuje autorskie, odważne wersje klasyków polskiej muzyki (m.in. Tilt, Manaam, Myslovitz, Hey) i ostatni raz na żywo wykona „Nieboskłon”, tętniący energią hymn trasy.

Krakowska publiczność na koncercie Brodki podczas Męskiego Grania 2017 / fot. D. Kramski

Krakowska publiczność na koncercie Brodki podczas Męskiego Grania 2017 / fot. D. Kramski

Liderów MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA będzie można też zobaczyć w ich odrębnych projektach. Piotr Rogucki z zespołem COMA rozgrzeje publiczność intrygującymi utworami z płyty „2005 YU55” i starszymi piosenkami, zawsze z pasją wyśpiewywanymi przez publiczność. BRODKA ujawni swoje bardziej rockowe oblicze prezentując nowe, mocniejsze aranżacje przebojów z „Grandy” i „Clashes”, a podczas występu zespołu ØRGANEK sceną zawładną potężne, gitarowe brzmienia, doprawione stylowym bluesem.

Ważnym wydarzeniem wieczoru będzie projekt specjalny OBYWATEL GC 2.0, czyli muzyczny hołd dla twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Kompozycje artysty zawsze cechowały się odwagą i innowacyjnością i takie też będą ich nowe aranżacje autorstwa Andrzeja Smolika. Zaśpiewają je wokaliści młodszego pokolenia: Mela Koteluk, Błażej Król, Skubas i Piotr Rogucki.

Na potężny zastrzyk energii mogą liczyć fani GrubSona. Artysta wyrósł z hip-hopowej konwencji, ale jego muzyczne zainteresowania sięgają znacznie szerzej, a pełne emocji i ciekawych spostrzeżeń teksty potrafią zmusić do refleksji.

Muzyczne eksperymenty i poszukiwania nowych brzmień wyróżniają także Fisza Emade i Tworzywo. Bez względu jednak na to czy ich utworom bliżej do hip-hopu, elektroniki czy brzmieniom house’owym, zawsze cechuje je najwyższa jakość, emocje i zaangażowanie.

Niezwykłą mieszankę stylów na dużej scenie uzupełni KAMP!, prezentujący elektroniczne brzmienia na światowym poziomie. Grupa potrafi zaskoczyć różnymi wcielaniami, od tanecznych, melodyjnych utworów do melancholijnych i nastrojowych kompozycji.

Ciekawie będzie też na Scenie Ż, gdzie zapraszane są wschodzące talenty polskiej muzyki. W Żywcu zagrają na niej: intrygujący BOWNIK, liryczny PAWEŁ DOMAGAŁA i czołowi przedstawiciele alternatywy – SORRY BOYS oraz Heart&Soul.

PEŁNY SKŁAD ARTYSTÓW NA KONCERT WŻYWCU:

Scena główna:

16:00-16:30 GRUBSON
16:50-17:20 KAMP!
17:50-18:35 OBYWATEL GC 2.0.
18:55-19:35 COMA
20:00-20:40 BRODKA
21:05-21:45 FISZ EMADE TWORZYWO
22:10-22:50 ØRGANEK
23:15-00:35 MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA

Scena Ż:

19:35-19:55 Heart & Soul
20:40-21:00 BOWNIK
21:45-22:05 PAWEŁ DOMAGAŁA
22:50-23:10 SORRY BOYS

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.meskiegranie.pl.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ