Saturday, April 20, 2024
Home / Moda  / Męski portfel – jak wybrać ten najlepszy?

Męski portfel – jak wybrać ten najlepszy?

Galanteria męska, a szczególnie portfele, to źródło wielu problemów, z których całej masy można uniknąć, jeśli na samym początku zastanowi się dobrze nad wyborem idealnego rozwiązania. To też nie jest bułka z masłem, ale przy

Męski portfel – jak wybrać ten najlepszy?

Męski portfel – jak wybrać ten najlepszy? /fot. materiały prasowe

Galanteria męska, a szczególnie portfele, to źródło wielu problemów, z których całej masy można uniknąć, jeśli na samym początku zastanowi się dobrze nad wyborem idealnego rozwiązania. To też nie jest bułka z masłem, ale przy odrobinie chęci można znaleźć dobry portfel, który będzie praktyczny, wygodny i elegancki

 

Warto zaczynać od marki

 

Nie od rzeczy będzie zacząć poszukiwania dobrego portfela od zdecydowania się na konkretną markę. To ważne, bo na przykład portfele męskie Peterson są znane z bardzo dobrego stosunku jakości do ceny. W przypadku innych marek jakość może być wysoka, ale każdy chyba przyzna, że zapłacić 500 złotych za portfel to lekka nonszalancja. Inni producenci z kolei sprzedają swoje wyroby za trzydzieści złotych, ale ani estetyka, ani funkcjonalność nie są w tym przypadku przemyślane. Portfel męski Peterson, do kupienia na przykład na https://www.galante.pl/portfele-meskie-peterson to wybór na lata, więc ceny są jak najbardziej rozsądne.

 

 

Trzeba pomyśleć o przeznaczeniu

 

Każdy mężczyzna inaczej korzysta z portfela. Jedni już dawno rozstali się z gotówką, więc im portfel męski z bilonówką do niczego się nie przyda, bo noszą tylko karty płatnicze, dowód, prawo jazdy, kartę biblioteczną, legitymację firmową i karty do Makro – wtedy można wybrać na przykład jakieś portfele męskie pionowe. Inni mężczyźni jednak są zwolennikami gotówki, a plastiku prawie nie noszą, będą więc szukali raczej mniejszych portfeli. A karty? Wyjmuje się je często, czy raczej sporadycznie? A w ogóle to wyjmuje, czy tylko okazuje, bo może zamiast przezroczystych kieszonek wystarczą zwykłe przegródki, tylko bez zapięcia? Możliwości jest naprawdę dużo i warto się nad tym zastanowić, bo zakup dużego portfela, w którym niczego się nie nosi, prowadzi tylko do nieestetycznego wypchania kieszeni bez żadnych korzyści. Zbyt mały portfel co prawda tego problemu nie powoduje, ale wymusza noszenie kart w kieszeni: mało elegancko, jeszcze mniej bezpiecznie.

 

Może coś wyjątkowego?

 

Niektóre portfele można zamówić z personalizowanym grawerem laserowym. To miły dla oka detal, który zamienia przeciętny dobry portfel męski w produkt indywidualny. Może on być wyróżnikiem prawdziwego mężczyzny z klasą albo wybornym prezentem dla kogoś, kto nie lubi niepraktycznych podarków. Warto też przy okazji poszukiwań zwracać uwagę na charakter materiału – wybór skórzanego portfela jest w większości przypadków oczywistością, ale warto też przyglądać się bardziej szczegółowo deseniowi czy kolorowi skóry, bo to one bardzo często sprawiają, że projekt ma w sobie coś niemożliwego do podrobienia. Taki portfel to coś więcej niż praktyczny przedmiot codziennego użytku. To jednocześnie trochę wizytówka, trochę męska biżuteria, a trochę zbytek, na który powinien pozwolić sobie każdy gentleman dbający o wizerunek.

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ