Monday, July 22, 2024
Home / Inne  / Czas na spokojny sen

Czas na spokojny sen

Bezsenność, częste przebudzenia w nocy, zmęczenie i otumanienie rano po nieprzespanej nocy. Większość z nas doskonale zna te sytuacje. Z badań wynika, że połowa Polaków przynajmniej raz w tygodniu śpi mniej niż 6 godzin na

Melatonina LEK-AM

Melatonina LEK-AM / fot. materiał prasowy

Bezsenność, częste przebudzenia w nocy, zmęczenie i otumanienie rano po nieprzespanej nocy. Większość z nas doskonale zna te sytuacje. Z badań wynika, że połowa Polaków przynajmniej raz w tygodniu śpi mniej niż 6 godzin na dobę.1 Z zaburzeniami snu można i należy walczyć. Na pomoc w tej sytuacji przychodzi nam Melatonina LEK-AM.

Gdy trudno o sen

Gdy trudno o sen / fot. materiał prasowy

Rolę nocnego wypoczynku trudno przecenić. Jest niezbędny, żeby mieć energię w ciągu dnia. Nasz organizm potrzebuje snu, aby móc się regenerować. Gdy śpimy, więcej krwi napływa do mięśni, białko powoduje wytwarzanie nowych komórek oraz odnawianie tych uszkodzonych. Nic więc dziwnego, że osoby które mają trudności z zasypianiem lub wybudzaniem się w nocy, źle wyglądają. Bezsenność z reguły powoduje, że nasza cera jest blada, a oczy podkrążone. Często cierpimy na bóle głowy, łatwiej się irytujemy, brakuje nam sił witalnych, znacznemu obniżeniu ulega odporność, a w konsekwencji wzrasta ryzyko zachorowania na poważne schorzenia np. układu krwionośnego. Takich zagrożeń nie należy lekceważyć i warto poszukać sposobów na przywrócenie regularnej, zdrowej regeneracji organizmu.

Środki nasenne

Kiedy domowe sposoby oraz skrupulatne stosowanie się do zasad higieny snu nie pomagają, zwykle sięgamy po produkty lecznicze. W aptece możemy dostać środki nasenne i uspokajające na bazie ziół, najczęściej kozłka lekarskiego, melisy, szyszek chmielu, L-teaniny, kwiatów jaśminu oraz te na bazie melatoniny. Działanie tych pierwszych sprawia, że zasypianie może wydawać się nieco łatwiejsze. Często zdarza się jednak, że sen nie przynosi odpoczynku. Bywa, że budzimy się wyczerpani, otumanieni. Dzieje się tak dlatego, że środki te mogą powodować z czasem ospałość, również w dzień oraz pogorszenie sprawności mózgu. Zawierają one bowiem substancje wpływające na mózg.

W walce z tym problemem bezpieczeństwo i skuteczność terapii są dla nas najważniejsze. Dlatego warto postawić na preparaty zawierające melatoninę (np. Melatoninę LEK-AM), naturalną substancję wytwarzaną przez nasz organizm i odpowiedzialną za regulację rytmów dobowych.

6 zalet Melatoniny LEK-AM dla dobrego snu

Melatonina LEK-AM

Melatonina LEK-AM / fot. materiał prasowy

Działa przyczynowo a nie objawowo. Problemy z zasypianiem są często następstwem spadku poziomu melatoniny w organizmie. Niezbędne jest zatem uzupełnienie niedoborów tej substancji, gdyż reguluje ona zakłócenie rytmu dobowego, przywracając prawidłowe odczuwanie dnia i nocy.

Poprawia jakość snu. Aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i siłą witalną w ciągu dnia, niezbędny jest właściwy odpoczynek nocny. Jak wskazują badania przeprowadzone na melatoninie, substancji czynnej zawartej w leku Melatonina LEK-AM, wydłuża ona czas snu, przywraca marzenia senne, zmniejsza częstotliwość przebudzeń, zwiększa łatwość rannego wstawania i zapewnia uczucie wyspania.

Jej skuteczność jest stała przy tym samym dawkowaniu. Melatoninę LEK-AM przyjmuje się w stałej dawce. Nie ma bowiem konieczności jej zwiększania, gdyż organizm nie zmienia tolerancji wobec substancji czynnej tego leku.

Nie uzależnia. Przyjmowanie melatoniny, substancji czynnej zwartej w leku Melatonina LEK-AM, nie niesie ryzyka „przyzwyczajenia” organizmu do farmakologicznego uzupełniania poziomu tej substancji. Po zakończeniu terapii utrzymanie samoistnego zasypiania i odpoczywania w nocy jest naturalne.

Brak możliwości przedawkowania. Melatonina jest substancją wytwarzaną w szyszynce, gruczole zlokalizowanym w mózgu. Uzupełnianie jej niedoborów jest naturalną odpowiedzią na potrzeby organizmu.

Nie upośledza zdolności psychomotoryczne. Terapia substancją czynną zawartą w leku Melatonina LEK-AM jest bezpieczna, gdyż nie wywołuje zaburzeń percepcji i koordynacji ruchowej. Po przespanej nocy jesteśmy w dobrej formie fizycznej, możemy prowadzić auto, a nasza zdolność ruchowa nie ulega pogorszeniu.

Melatonina LEK-AM tabletki. Skład: 1 tabletka zawiera 1 mg, 3 mg lub 5 mg melatoniny (Melatoninum). Wskazania: Melatonina LEK-AM jest wskazana jako środek pomocniczy w leczeniu zaburzeń rytmu snu i czuwania np. związanych ze zmianą stref czasowych lub w związku z pracą zmianową. Lek ułatwia także regulację zaburzeń dobowego rytmu snu i czuwania u pacjentów niewidomych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na melatoninę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Melatoniny LEK-AM nie należy stosować po spożyciu alkoholu oraz w okresie ciąży lub laktacji.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cena rekomendowana:

Opakowanie 30 tabletek x 5 mg 28 PLN

Opakowanie 60 tabletek x 3 mg 33 PLN

Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o., ul. Ostrzykowizna 14A, 05-170 Zakroczym.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Sylwia 5 października, 2015

    Ja od jakiegoś czasu mam zaburzenia związane ze snem. Jest to spowodowane zapewne przez pracę, gdyż często siedziałam po nocach i nadrabiałam rzeczy, gdzie gonił deadline. Farmaceuta doradził mi kupić coś z melatoniną, wzięłam Forsen forte, bo przeczytałam, że ma dodatkową mieszankę kojących ziół. naprawdę jestem bardzo zadowolona bo teraz mogę normalnie zasnąć.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ