Sunday, May 26, 2024
Home / Kultura  / Film  / Mel Gibson – cała prawda o hollywoodzkiej gwieździe

Mel Gibson – cała prawda o hollywoodzkiej gwieździe

Od sławy po skandal. Poznaj wszystkie oblicza egocentryka

Mel Gibson na planie filmu Pasja

Mel Gibson był jedną z największych gwiazd filmowych / fot. materiały prasowe ARTE.tv

Mel Gibson – aktor, który za błękitnymi oczami i hipnotyzującą urodą skrywa udręczoną duszę i złożoną, niezgłębioną osobowość. Podwójne oblicze hollywoodzkiej supergwiazdy prezentuje film dokumentalny „Mel Gibson – portret ekscentryka”, który można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv

 

Hollywoodzkie błękitne spojrzenie, olbrzymie gaże i międzynarodowa popularność, a w środku udręczona dusza. Mel Gibson był jedną z najjaśniejszych gwiazd swojej epoki. Wszystko runęło, gdy jego film „Pasja” został nazwany antysemickim. Reżyser uzależnił się od alkoholu, rozwiódł się i został oskarżony o przemoc. W tym wnikliwym portrecie przyglądamy się jego historii i osobowości, a także hollywoodzkiej machinie, w trybach której zaistniał.

Mel Gibson – początki gwiazdora

Na początku XXI wieku Mel Gibson był jedną z największych gwiazd filmowych u szczytu kariery. Amerykański aktor najbardziej znany był z serialu „Mad Max” i filmu „Zabójcza broń”. Otrzymywał rekordowe gaże w wysokości 25 milionów dolarów za rolę, zdobył Oscara za film „Waleczne serce”, który wyreżyserował. Prowadził pozornie szczęśliwe życie rodzinne ze swoją żoną Robyn i siedmiorgiem dzieci na 800-akrowej farmie kilkaset kilometrów od Melbourne. Ukryty dom nazywał się „carinya”, co oznacza szczęśliwe miejsce.

„Pasja” – film, który przyczynił się do upadku artystycznego i życiowego Mela Gibsona

Kariera aktora i reżysera stanęła wraz z filmem „Pasja”. Mel Gibson odniósł sukces frekwencyjny, ale organizacje żydowskie oskarżyły scenariusz o antysemityzm. To był początek wielkiego upadku Gibsona, a wkrótce na pierwszych stronach gazet regularnie pojawiały się newsy o uzależnieniu od alkoholu, rozwodzie, przemocy domowej, wypowiedzi antysemickie i rasistowskie. Hollywood w końcu odwróciło się od niego plecami.

Może też cię zainteresuje:

„Benedetta” – lesbijski seks w zakonie. Będzie skandal?

Wielki powrót gwiazdy Hollywood

Nominacja do Oscara w 2017 roku dla najlepszego reżysera za film „Przełęcz ocalonych” i sequel „Zabójczej broni” zdają się zwiastować jego powrót i rehabilitację. Pozostaje jednak pytanie: kim jest ten człowiek o udręczonej osobowości, który z nagrodzonego Oscarem bohatera stał się persona non grata w branży filmowej? W swoim najnowszym projekcie powraca do tematu religijnego, choć to już wcześniej zrujnowało jego karierę. Film nosi tytuł „Męka Chrystusa – Zmartwychwstanie” i ma opowiadać o życiu Mesjasza po męce i ukrzyżowaniu. Gibson zmartwychwstały? Nie mogłoby to być bardziej symboliczne dla jego własnej biografii.


Zobacz również:

„Nie patrz w górę”. Czy tak będzie wyglądał koniec świata?

Mel Gibson – biografia bez ogródek

Film dokumentalny „Mel Gibson – portret ekscentryka” rysuje bezlitosny portret jednego z najbardziej kontrowersyjnych aktorów Hollywood. Możesz go obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv i poznać prawdziwą twarz Mela Gibsona.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ