Tuesday, April 23, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Medycyna estetyczna – warto czy nie?

Medycyna estetyczna – warto czy nie?

Medycyna estetyczna to w Polsce wciąż temat kontrowersyjny. Czy można do tego tematu podejść bezstronnie?

Medycyna estetyczna to w Polsce wciąż temat kontrowersyjny. Jej przeciwnicy podają za swoje argumenty chęć bycia naturalnym i starzenia się w godny sposób. Entuzjaści uważają natomiast, że drobne zmiany wyglądu mogą przyczynić się do pozytywnych zmian w zachowaniu, np. dodać pewności siebie. Czy można do tego tematu podejść bezstronnie?

TARKIEWICZ

W zależności od obszaru twarzy, który chcemy poprawić, możemy wybrać bardziej lub mniej inwazyjne metody – od laserów, przez botoks, aż po lifting z użyciem skalpela. / fot. materiał prasowy

Nieubłagany czas

Każda z nas, prędzej czy później, zaczyna zauważać na swojej twarzy pewne zmiany związane z upływem czasu. W wieku 20 lat nasza skóra jest świeża i napięta, pięć lat później powoli pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia, a w wieku 30 lat zachodzą już zmiany uważane za nieodwracalne. Kremy przeciwzmarszczkowe mogą działać jedynie profilaktycznie i nie wpłyną na większość efektów starzenia. Problemy te mogą rozwiązać różnego rodzaju zabiegi. W zależności od obszaru twarzy, który chcemy poprawić, możemy wybrać bardziej lub mniej inwazyjne metody – od laserów, przez botoks, aż po lifting z użyciem skalpela. Umiejętnie stosowane zabiegi potrafią zdziałać dużo – wystarczy spojrzeć na gwiazdy Hollywood, takie jak Angelina Jolie czy Jennifer Aniston, które znają umiar i dzięki temu, pomimo niemłodego już wieku, wciąż wyglądają atrakcyjnie i świeżo.

Zmiana rysów twarzy

Innym rodzajem zabiegów są te zmieniające nasze rysy twarzy. Najpopularniejszy z nich to korekta nosa. Tego rodzaju zabieg chętnie wykonywany jest przez osoby młode, które nie akceptują własnego wyglądu. Za bardzo wystający, krzywy, za szeroki nos to problem, który dotyka około połowy kobiet. Część z nich jest w stanie zaakceptować siebie – oryginalne rysy sprawiają bowiem, że są wyjątkowe. Wiele jednak cierpi, ukrywa się przed światem, a zamiast sukcesów odnosi porażki, ponieważ nie potrafi siebie polubić. W takich przypadkach zabieg medycyny estetycznej może okazać się kluczowym krokiem do zdobycia pewności siebie, bez której nie odnajdziemy się w dzisiejszym świecie. Poważne zabiegi powinny być jednak dokładnie przemyślane i poprzedzone licznymi konsultacjami, dzięki którym dowiemy się o możliwych powikłaniach, czasie rekonwalescencji i efektach, których możemy się spodziewać.

Zdecydowałam się.. I co dalej?

Decyzja o chęci przeprowadzenia zabiegu medycyny estetycznej to dopiero pierwszy etap naszej drogi do wymarzonego wyglądu. Kolejnym powinno być znalezienie odpowiedniej kliniki. Swoje poszukiwania warto rozpocząć od internetu, gdzie znajdziemy opinie o wielu lekarzach. Pozwolą nam one na wybranie osoby kompetentnej w działaniach, których oczekujemy. Jeżeli mieszkamy w dużym mieście lub blisko niego – wystarczy wpisać w wyszukiwarce „klinika estetyczna Warszawa” czy „medycyna estetyczna Lublin”. Po przeczytaniu wszystkich opinii i sprawdzeniu oferty online warto umówić się na wstępną konsultację. To właśnie podczas niej dowiemy się, co o naszych planach sądzi lekarz i jakie zabiegi poleca na nasze problemy.

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Basia 10 października, 2016

    Ja na pare fajnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zdecydowałam sie w klinice ReNew w Kobylnicy. Uważam, że warto bylło.

  • martyna 21 grudnia, 2017

    Moim zdaniem każda decyzja powinna być indywidualna i oparta na własnych doświadczeniach. Mi medycyna estetyczna pomogła pozbyć się defektów skóry, i co ważne kompleksów, co przywróciło moje dawne „ja”, a samokrytyka poszła daleko w niepamięć. Z doświadczenia mogę polecić klinikę Dr Legrand z Krakowa, gdzie wykonałam już 3 zabiegi, których efekty dały się odczuć i widzieć już po pierwszej terapii. Bardzo jestem zadowolona, a moja skóra jest piękna i gładka jak jedwab. Jednak nie ukrywam, że wciąż znajduję inne elementy, które można byłoby jeszcze poprawić. Myślę, że nie raz skorzystam z zabiegów medycyny estetycznej w klinice, bo specjaliści naprawdę wykonują je z mistrzowską ręką, bezpiecznie i jak najmniej inwazyjnie 🙂

  • Karolina 10 września, 2018

    Jeżeli szukam „medycyna estetyczna Lublin” to od razu mam na myśli Luxmed i zabiegi z endermologii, które są niezwykle skuteczne na moją przypadłość – blizny i rozstępy…

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ