Saturday, May 25, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Mediolan – 7 miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić!

Mediolan – 7 miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić!

Nie wiesz, gdzie w ty roku wybrać się na wakacje? Sprawdź, dlaczego warto wybrać Mediolan

Najsłynniejsza galeria w Mediolanie/fot.pixabay

Co warto jest zobaczyć w Mediolanie?/fot.pixabay

Czy wiesz, że Mediolan posiada najwięcej drapaczy chmur we Włoszech? Odkryj Mediolan – serce Lombardii. To dynamiczne i urokliwe miasto, od zawsze kojarzone jako stolica mody oraz bogatej architektury. Podczas swojej podróży musisz koniecznie odwiedzić kilka miejsc, które są symbolami tego Włoskiego miasta. Zaliczają się do niej m.in. Katedra Duomo, Galerii Wiktora Emmanuela II, Teatr La Scala czy Zamek Sforzów. To jednak tylko wybrane punkty na mapie, które warto zobaczyć

 

Katedra w Mediolanie – najważniejsze informacje

Katedra w Mediolanie, znana jako Duomo di Milano, to jeden z najbardziej imponujących zabytków greckiej architektury na świecie. Jej budowa rozpoczęła się w XIV wieku i trwała, aż 582 lata! Świadczy to o jej znaczeniu historycznym. Katedra zachwyca swoim wyglądem zarówno przed jak i po przekroczeniu jej progu. Po wejściu, można zobaczyć imponujące witraże ze scenami biblijnymi czy, aż 2150 rzeźb zdobiących wnętrze. Dla fanów pięknych widoków, możliwe jest wejście na taras widokowy katedry, z którego widok rozpościera się na cały Mediolan.

Cena biletu wstępu do Duomo di Milano uzależniona jest od atrakcji, które chce zobaczyć turysta. Prezentują się one następująco:

Bilet wstępu do katedry i na tarasy Duomo – 115,50 zł (dorośli), 57,90 zł (młodzież), 6,43 zł (dzieci)

Bilety wstępu do katedry, bez tarasu – 57,90 zł (dorośli), 32,16 zł (młodzież), 6,43 zł (dzieci)

 

Katedra w Mediolanie

Dlaczego warto odwiedzić katedrę w Mediolanie?/fot.pixabay

 

Galeria Emanuela – Mediolan

Przyszedł czas na Galerię Emanuela – czyli prawdziwy raj dla fanów zakupów. Otwarty w 1867 roku pasaż handlowy to cztery piętra prawdziwego przepychu. Swoje miejsce znalazło tam wiele restauracji (Biffa Caffe), barów, hoteli ( Seven Stars Galleria) księgarni (Libreria Bocca) oraz sklepów. Własne butiki posiadają, tacy giganci jak Dolce & Gabbana, Prada, Christian Dior, Chanel, Ralph Lauren, Oscar de la Renta czy Versace.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Galerii jest jej posadzka, pokryta mozaikami, w tym symbolem Mediolanu – Bykiem. Legenda głosi, że trzykrotne obrócenie się na nim na pięcie, przynosi szczęście.

 

Galeria Emanuela w Mediolanie

Jakie sklepy można odwiedzić w tej galerii?/fot.pixabay

 

Teatr La Scala w Mediolanie

Kolejnym punktem wycieczki, wartym odwiedzenia jest znajdujący się nieopodal Galerii Emanuella –  Teatr la scala. To najsłynniejsza na świecie scena operowa, na której występowali tacy artyści jak: Giuseppe Verdi, Maria Callas czy Giacomo Puccini. W 2022 roku na deskach teatru stanął Polak – Adam Palka. Wystąpił w tytułowej roli w ,,Borysie Godunowie’’. Według statystyk, Teatr La Scala może pomieścić 1827 widzów. Dla spragnionych dalszych wrażeń, odwiedzający mogą zobaczyć również muzeum, które prezentuje wystawy, ukazujące historię tego teatru.

Cena biletu wstępu, obejmuje zwiedzanie Teatru oraz muzeum. Prezentują się one następująco:

Bilet wstępu – 167,51 zł (dorośli), 81,61 zł (dzieci), 0 zł ( niemowlę)

 

Teatr la scala w Mediolanie

Jacy najsłynniejsi artyści występowali na deskach tego teatru?/fot. George M. Groutas/ Wikipedia

 

Mediolan Kanał Naviglio – co zobaczyć?

Kanał Naviglio to namiastka Wenecji w sercu Lombardii. Wybierając się na spacer wzdłuż jego brzegów, możemy zobaczyć piękne widoki oraz skosztować lokalnej kuchni. Znajduje się tam wiele restauracji ze znakomitym jedzeniem, serwujące owoce morza i lokalne rybne specjały. Dla fanów rozrywki i zabawy, mamy dobrą wiadomość! W pierwsze 10 dni czerwca okolice kanału zamieniają się w dzielnice rozrywki. Odbywa się tam wówczas Festiwal Naviglio. Można na nim podziwiać występy artystyczne, koncerty na żywo, pokazy sztuki ulicznej czy degustacje lokalnych specjałów.

Jeśli znajdujemy się w centrum Mediolanu, to bez problemu możemy dostać się do dzielnicy Naviglio. Wystarczy dojechać metrem do stacji Porta Genova, skąd spacerem dotrzemy na miejsce.

 

Tereny wokół Kanału Naviglio w Mediolanie

Namiastka Wenecji w sercu Lombardii/fot. pixabay

 

Gdzie dobrze i tanio zjeść w Mediolanie?

Po długim i męczącym dniu zwiedzania, czas w końcu coś zjeść! W Mediolanie na każdym kroku możemy znaleźć wiele wspaniałych restauracji, więc, którą z nich wybrać?

Będąc we Włoszech, koniecznie trzeba spróbować lokalnej pizzy. Znajdując się w okolicach Galerii Emanuela II, warto jest zajrzeć do restauracji Fresco&Cimmino. Oprócz pizzy neapolitańskiej, możemy skosztować tam różne rodzaje makaronów, śniadań czy drinków. Restauracja otwarta jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 12-24.

Na pyszny makaron, zaprasza również restauracja Osteria da fortunata. Gdzie na oczach gości, przygotowywane są zamówione przez nich potrawy. Restauracja otwarta jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 12-1.

Najważniejszą zasadą w szukaniu tanich restauracji, jest opuszczenie centrum miasta – z reguły nastawionego na turystów. Miejscem, gdzie można tanio się posilić, jest Al Paradiso della Pizza. Gdzie za mniej niż 10 €, można zjeść pyszną włoską pizzę. Restauracja otwarta jest od wtorku do niedzieli, w godzinach 12-14, 19-22.

Mediolan to połączenie historii i kultury z niesamowitą atmosferą. To miejsce, w którym każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie. W stolicy Lombardii, zakochacie się od pierwszego wejrzenia!

 

 

Przeczytaj koniecznie:
Gdzie w Polsce na weekend? 9 klimatycznych miasteczek, które musisz zobaczyć przed poniedziałkiem

 

                                                                                                                                                                      

Karolina Rudnik

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ