Thursday, June 20, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Medicor: zatrzymać lato na dłużej

Medicor: zatrzymać lato na dłużej

Jeżeli chcesz wiedzieć jak zadbać o cerę i włosy po lecie skorzystaj z bezpłatnego programu MEDICOR.

Jak zatrzymać lato na dłużej - Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor

Jak zatrzymać lato na dłużej, fot. Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor

Jak zatrzymać lato na dłużej - Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor

Jak zatrzymać lato na dłużej, fot. Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor

Jeżeli chcesz wiedzieć jak zadbać o cerę i włosy po lecie skorzystaj z bezpłatnego programu MEDICOR.

 

„Zatrzymaj lato – zatrzymaj młodość” to hasło darmowych konsultacji, porad i wykładów w Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej Medicor, które odbędą się 8 września (czwartek).

Jeżeli nie wiesz, jak poradzić sobie ze zniszczoną po lecie cerę i jak pielęgnować przesuszone włosy – koniecznie przyjdź na spotkanie. Ale już teraz MEDICOR prezentuje wybrane porady w zakresie metod pielęgnacji cery zniszczonej po lecie:

Skórę z przebarwieniami, odwodnioną i mocno przesuszoną po opalaniu można zregenerować wykonując najpierw zabiegi złuszczające naskórek a następnie mocno nawilżające, poprawiające jej kondycję.
Doskonałe efekty w usuwaniu nieatrakcyjnych zmian na skórze daje zastosowanie peelingu migdałowego. Kwas migdałowy, który występuje w preparatach redukuje płytkie zmarszczki i rozjaśnia nieregularne przebarwienia, a także ze względu na właściwości bakteriobójcze poprawę stanu skóry u osób z trądzikiem pospolitym.
Po zabiegu złuszczanie skóry jest niewielkie i mało widoczne, nie wyłącza więc nas z życia codziennego. Peeling daje natychmiastowy efekt oczyszczenia i rozjaśnienia cery. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce dlatego może być stosowany przez cały rok. Innym sposobem na przebarwienia i niedoskonałości jest mikrodermabrazja. Metoda ta polega na kontrolowanym, mechanicznym złuszczaniu naskórka i skóry właściwej, aż do osiągnięcia zaplanowanej głębokości. Efektem zabiegu mikrodermabrazji jest: spłycenie powierzchownych zmarszczek, poprawienie jakości skóry, zwiększenie jej elastyczności, zmniejszenie rozszerzonych porów i usunięcie zaskórników.
Aby wybrać odpowiednią metodę złuszczania, należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który odpowiednio dobierze zabiegi, które powinny być wykonać w gabinecie oraz preparaty do pielęgnacji domowej, przedłużające efekty kuracji.

Tatiana Petrenko, Medicor

Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR
ul. Karmelicka 10, tel. 12 430 12 14, www.medicor.krakow.pl

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ