Thursday, November 30, 2023
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / MediaTORY wyznaczone

MediaTORY wyznaczone

Ambitni, wytrwali i prezentujący najwyższe standardy swojej pracy dziennikarze zostali nagrodzeni przez studentów statuetkami MediaTORY.

To oni informują, pokazują świat i kształtują nasze poglądy. Od nich dowiadujemy się o najnowszych wydarzeniach w kraju oraz na całym świecie. Ambitni, wytrwali i prezentujący najwyższe standardy swojej pracy dziennikarze zostali nagrodzeni przez studentów statuetkami MediaTORY.  

Arleta  Bojke, fot. Łobzowska Studio

Arleta Bojke, fot. Łobzowska Studio

Z inicjatywy Uniwersytetu Jagiellońskiego studenci studiów dziennikarskich z całej Polski mogą głosować na swoich idoli w kilku kategoriach: AuTORytet, NawigaTOR, TORpeda, DetonaTOR, AkumulaTOR, PromoTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR oraz ReformaTOR. – Wyniki w Plebiscycie MediaTory to głos nowego pokolenia, które za moment będzie pracować w mediach. Ucząc się dziennikarstwa i wchodząc w dorosłe życie, studenci patrzą na to, jak wyglądają media. Szukają tam swoich wzorców oraz inspiracji do pracy – podkreśla Izabela Mikruta-Smółka, Prezes Stowarzyszenia MediaTORY.

8. Gala Finałowa Plebiscytu MediaTORY odbyła się 29 listopada w Krakowie.

Tegorocznym auTORytetem studentów został znany w Polsce dziennikarz oraz pisarz Wojciech Jagielski. Nagroda TORpeda powędrowała do Arlety Bojke za wzorowe dziennikarstwo newsowe, zwłaszcza za zagraniczną korespondencję z Ukrainy i Soczi. W swoich relacjach z największych społeczno-politycznych wydarzeń Arleta zawsze zachowuje prawdziwy obraz historii pojedynczego człowieka. Na pytanie: „Z kim chciałaby Pani porozmawiać z przywódców XXI wieku?” Zdecydowanie odpowiada: „Z Władimirem Putinem!”

Statuetkę ReformaTORa dostał dziennikarz sportowy Paweł Wilkowicz za wywiad z Justyną Kowalczyk a tym samym za wywołanie dyskusji o depresji. Magdalenie Rigamonti, dziennikarce z tygodnika „Wprost” studenci wręczyli nagrodę DetonaTOR „za opisanie sytuacji pacjentki profesora Chazana, której odmówiono aborcji na dozwolonych przez prawo warunkach” i za rozpoczęcie kolejnej debaty publicznej o aborcji dozwolonej przez ustawę i prawie pacjentów. Natomiast za „decyzję o publikacji nieopracowanych nagrań wypowiedzi polityków, którzy w czasie nieformalnych spotkań omawiali zmiany personalne w sektorze gospodarki i polityce” w kategorii ProwokaTOR zostały doceniona redakcja „Wprost”.

Ogromny ładunek energii i fajnego humoru towarzyszył natomiast wręczeniu nagrody w kategorii AkumulaTOR. Za świetne żarty, którymi zarażają nawet największych maruderów, zostali docenieni Maciej Rock i Irek Jakubek, prowadzący program „Wstawaj – nie udawaj”.

Maciej Rock i Irek Jakubek

Maciej Rock i Irek Jakubek

Laureatką w kategorii inicjaTOR została Ewa Ewart, nawigaTORem uznano Grzegorza Kuczyńskiego, a za tytuł obserwaTORa powędrował do Pawła Smołeńskiego.

Vladislava Beryozkina

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ