Monday, June 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meblościanki do salonu – czy to jeszcze modne?

Meblościanki do salonu – czy to jeszcze modne?

Meble niekoniecznie w stylu wczesnego Gierka

Meblościanki

fot. Sidex Media / Unsplash

Z czym kojarzy się meblościanka do salonu? Najczęściej z epoką PRL, gdzie duże segmenty zdobiły praktycznie każde mieszkanie. Od tego typu umeblowania z biegiem czasu odeszliśmy, jednak same meblościanki nadal są dostępne w sklepach. Czym charakteryzują się nowoczesne segmenty? Czy są modne i dlaczego warto je posiadać? Sprawdzamy!

 

Na początku powinieneś poznać różnice pomiędzy staromodnymi meblościankami, a tymi, które dostępne są dzisiaj.

Jakie są współczesne meblościanki do salonu?

Przede wszystkim stare, znane z PRL meble miały najczęściej potężne rozmiary. To ogromne słupki, szafki RTV, komody i inne elementy, złączone grubymi śrubami. Tego typu meble były bardzo masywne, szerokie i grube. Charakteryzowały je m.in. ogromne barki na klucz i wysokie szafy. Współczesne meblościanki do salonu pozbawione są tego typu elementów.

Na ich budowę składa się najczęściej stylowa szafka RTV, dodatkowy słupek przeznaczony np. na książki czy płyty winylowe, a także górna część (np. z przeznaczeniem na barek) montowana nad telewizorem. Wiszący lub stojący sprzęt elektroniczny stoi lub wisi wewnątrz meblościanki. Oczywiście, układ tego typu zestawów może być różny.

Niektóre np. składają się z szafek, które montowane są wokół telewizora (a dla osób, które nie lubią oglądać telewizji polecamy wersję z pejzażem w środku). Cechą charakterystyczną dla wszystkich zestawów jest dużo „lżejszy” wygląd, więcej elementów wiszących i mniejsza masywność. Nowoczesne meblościanki są bardzo eleganckie, stylowe i praktyczne.

Czy to modne rozwiązanie?

Zdecydowanie możemy odpowiedzieć, że tak! Nowoczesne meblościanki, takie jak np. https://bromarkt.pl/pol_m_MEBLE-DO-SALONU_MEBLOSCIANKI-DO-SALONU-226.html to rozwiązanie bardzo stylowe, pasujące do różnego rodzaju wnętrz. Zastosujesz je nie tylko w salonie, ale np. w pokoju dziecięcym czy w sypialni. Nie wymagają wcale dużej przestrzeni i będą kapitalnie pasować nawet do mniejszego salonu.

Meblościanki do salonu w nowoczesnym stylu mogą być wykonane w różnych wariantach kolorystycznych. Dostępne są też połyskujące meble albo imitujące drewno. Wszystko zależy od Twojego upodobania.

Jakie mają zalety?

Przede wszystkim meble te są praktyczne i ustawne. Sprawdzą się tak w mniejszych pokojach jak i dużych salonach. Możesz zamontować je na jednej ścianie lub podzielić na kilka (segmenty nie wymagają przypięcia bezpośrednio do siebie). Dodatkowo są spójne ze względu na wygląd i dostępne w atrakcyjnych cenach. Jeżeli nie wiesz, jakie meble wybrać do salonu, to meblościanka jest wartym rozważenia wyborem!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ