Sunday, June 16, 2024
Home / Moda  / Design  / Meble z drewna palisander

Meble z drewna palisander

Na czym polega jego fenomen?

Meble z palisandru

Meble z palisandru mają charakterystyczny, ostry, aromatyczny zapach / fot. materiały prasowe

Palisander indyjski to najpopularniejsze egzotyczne drewno wykorzystywane do produkcji kolonialnych mebli. Na czym polega jego fenomen? W jakich wnętrzach najlepiej się odnajdzie? Palisander indyjski to egzotyczne drewno pozyskiwane z drzewa z gatunku Dalbergia, porastające tereny Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Co ciekawe, w naturalnych warunkach drzewa osiągają nawet 40 m długości! Mają również charakterystyczny, ostry, aromatyczny zapach

Unikalne walory drewna palisandru

Drewno palisandru indyjskiego wyróżnia się unikalnymi właściwościami, niedostępnymi wśród rodzimych gatunków drewna. Jedną z najważniejszych jest wyjątkowa trwałość i twardość. Choć właśnie z tego powodu proces obróbki mebli z palisandru nie jest łatwy, gotowe elementy wyposażenia zachowują swoje walory przez długie lata. Ze względu na niewielką nasiąkliwość, podłogi, meble i dodatki z palisandru znakomicie sprawdzają się w łazienkach, kuchniach i innych wnętrzach o zwiększonym poziomie wilgotności. Wyliczając walory palisandru, nie można zapomnieć o oryginalnej stylistyce. Dzięki widocznemu osłojeniu to egzotyczne drewno doskonale nadaje się do celów dekoracyjnych, skutecznie przyciągając uwagę. W połączeniu z głęboką barwą czyni wnętrze eleganckim i stylowym.

Meble z palisandru — ponadczasowa klasyka

Meble z palisandru zachwycą zwolenników klasycznego, ponadczasowego piękna i eleganckich aranżacji. Masywne konstrukcje w połączeniu z ciemną głęboką barwą brązu są gwarancją wyjątkowych efektów wizualnych. Ponadprzeciętna trwałość, odporność na uszkodzenia i wilgoć zapewnia wieloletnie, owocne użytkowanie.

Do salonu i sypialni

Ze względu na klasyczny charakter, meble z palisandru znajdują zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Ciemne, eleganckie ramy łóżka wyglądają zjawiskowo w przestronnych sypialniach w romantycznym stylu. W otoczeniu jasnych ścian i szlachetnych dodatków dodają wnętrzu wysmakowanego charakteru. Bielone komody i witryny wpisują się w przestrzeń rustykalnych kuchni i jadalni, czyniąc wnętrze przytulnym i nietuzinkowym. Stabilne, masywne biurka znajdują zastosowanie w domowych gabinetach, a półki, szafy i komody o geometrycznych kształtach — w industrialnych loftach.

Dodatki z egzotycznego palisandru

Jeśli nie chcesz lub nie możesz umieścić w pomieszczeniu mebli z egzotycznego palisandru, sięgnij po oryginalne dodatki — kolonialne skrzynie — siedziska, egzotyczne figurki z wizerunkami indyjskich bóstw, tace, patery i świeczniki. Dzięki nim szybko i niedrogo odmienisz swoje mieszkanie, nadając mu wyjątkowego, orientalnego charakteru.

Źródło: www.indianmeble.pl
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Maria 23 lipca, 2019

    Jak najbardziej warto kupować meble drewniane. Z uwagi na to, ze materiał jest trwały i piękny zarazem. Meble wykonane z drewna dobrej jakości przetrwają więc lata. Zwłaszcza, że współczesny przemysł meblarski dba nie tylko o staranne wykonanie oferowanych modeli, ale i o zabezpieczenie drewna. Mebli ze sklejki nie da się poza tym odnowić podczas gdy meble wykonane z prawdziwego drewna można będzie bez problemu odrestaurować….

    Sporo ciekawych inspiracji na urządzenie możecie znaleźć tutaj:
    https://trend-home.pl/pl/menu/szafki-na-buty-425.html

    Polecam sobie zajrzeć.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ