Monday, May 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak wybrać meble na taras lub do ogrodu?

Jak wybrać meble na taras lub do ogrodu?

Wybór mebli wcale nie musi być wyzwaniem.

ogród balkon taras meble ogrodowe wnętrza wiosna lato

Nadchodzą ciepłe dni. Wybierz idealne meble do swojego ogrodu / fot. materiały prasowe

Meble ogrodowe i na taras są niezastąpione szczególnie z nadejściem ciepłych dni. Leniwe wylegiwanie się pod rozłożystą jabłonką, czy pod tarasowym daszkiem będzie wyjątkowo miłe na wygodnym fotelu, czy leżance. Wybór ogrodowych mebli, choć duży, wcale nie musi być ciężkim wyzwaniem. Poszukaj więc mebli stworzonych dla siebie.

ogród balkon taras meble ogrodowe wnętrza wiosna lato

Nadchodzą ciepłe dni. Wybierz idealne meble do swojego ogrodu / fot. materiały prasowe

Często meble na taras i do ogrodu są tymi samymi meblami, tym bardziej że wszystkie powinny mieć kilka cech wspólnych.

Przede wszystkim wygoda. Żeby nie wiem jak piękne były, na nic się zdadzą, jeśli wypoczynek na nich nie będzie przyjemnością. Dlatego przed podjęciem decyzji warto je wypróbować jeszcze w sklepie.

Po drugie wytrzymałość. Przecież nie chcesz kupić mebli, które będą Ci służyć tylko sezon. Niestety dobre rzeczy kosztują, jednak na niektórych nie warto oszczędzać. Dlatego meble ogrodowe muszą być wysokiej jakości. Słońce, temperatura, wilgoć, wszystko to wpływa na ich żywotność. Kup więc meble z takiego materiału, któremu warunki atmosferyczne nie będą straszne.

Po trzecie przechowywanie zimą. No właśnie i tu jest największy problem, gdyż pod tym względem mamy ograniczony wybór. O co chodzi? O miejsce. Niestety często nie mamy gdzie przechowywać nieużywanych po sezonie stołów, krzeseł i leżanek. Ułatwione zadanie mają właściciele domów z garażem czy altanką. Gdy skończy się łaskawa aura, po prostu chowają meble do pomieszczenia i wyciągają za pół roku. Co jednak, jeśli nie dysponujemy dodatkowym schowkiem? Musimy poszukać czegoś, co po złożeniu zajmuje tyle miejsca, że z powodzeniem zmieści się w maleńkiej komórce czy schowku.

Do wielkiego ogrodu i na mały balkonik

Dla niewielkiej rodziny lubiącej spędzać czas na balkonie lub tarasie, w zupełności wystarczy niewielki, składany stolik z kompletem składanych krzeseł. Komplety takie mogą być wykonane z plastiku lub drewna, a ich cena zaczyna się od kilkuset złotych. Jednak z użytkowaniem plastikowych mebli może być problem. Po pierwsze odbarwiają się, na co wspływ mają warunki atmosferyczne. Po drugie są dość delikatne i często nie wytrzymują ciężaru dorosłego mężczyzny. Ich zaletą jest jedynie cena i ilość miejsca, które po złożeniu zajmują. Droższe komplety, drewniane, są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i pięknie aranżują przestrzeń zarówno na małych balkonach, jak i większych tarasach. Jednak i one mają wady. Ich konstrukcja, a szczególnie nogi, nie nadają się do użytkowania na miękkim podłożu, jakim jest trawa w ogrodzie. Obciążone zapadają się, niekiedy przewracają. Dlatego do ogrodów polecane są bardziej masywne meble lub takie, których konstrukcja nóg nie wymaga twardego podłoża. Mogą to być np. ramy całą powierzchnią spoczywające na ziemi. Ważna też, przy doborze mebli do ogrodu, jest ich masa. Jeśli zależy nam na utrzymaniu trawnika w dobrym stanie, warto wybrać meble lekkie. Mogą one być wykonane z technorattanu. Jest to materiał odporny zarówno na warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Cena składanych mebli technorattanowych kształtuje się w okolicy cen mebli z drewna, jednak ich wytrzymałość jest nieporównywalna.

Wiele ciekawych propozycji aranżacyjnych balkonów, tarasów i ogrodów oraz podpowiedzi na temat cen mebli ogrodowych można znaleźć tutaj. Opisane przykłady przydadzą się zarówno tym, którzy planują zakup pierwszych mebli, jak i tych, szukających odmiany. Jedno jest pewne – wygodne meble w pięknie zaaranżowanym ogrodzie lub na malowniczym tarasie pozwolą naładować baterie po zimowych chłodach.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ