Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Meble do salonu fryzjerskiego – co należy kupić?

Meble do salonu fryzjerskiego – co należy kupić?

bo o stylu fryzjera decyduje nie tylko sprawność jego nożyczek

meble do salonu fryzjerskiego

Warto kupić solidne meble do salonu fryzjerskiego / fot. Cottonbro, Pexels

Prowadzenie salonu fryzjerskiego to dzisiaj bardzo atrakcyjny biznes. W dużych miastach popyt jest bowiem ogromny. Czasem umówienie wizyty z tygodnia na tydzień jest niemożliwe. Od czego zatem zacząć? Od znalezienia odpowiednich mebli do salonu fryzjerskiego. W naszym artykule podpowiadamy, co będzie przydatne

 

Co zrobić przed zakupem?

Zanim przejdziemy do zakupu mebli warto ustalić budżet, którym dysponujemy, a także określić styl wnętrza. Należy pamiętać bowiem o tym, że kluczową rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Nie przyciągniemy nowych klientów, gdy wnętrze salonu nie będzie zachęcało do wejścia. Salon fryzjerski może być natomiast stylizowany nowocześnie lub klasycznie. Istotna jest też pewnego rodzaju spójność w urządzaniu wnętrza. Najlepiej, by wszystkie stojące w nim meble były z tego samego kompletu lub chociażby nawiązywały do tej samej stylistyki. Oczywiście mebli do salonu fryzjerskiego nie znajdziemy w pierwszym lepszym sklepie meblowym. Najlepiej poszukać ich w specjalistycznym sklepie z artykułami fryzjerskimi.

Meble do salonu fryzjerskiego od znanego i cenionego producenta

Co również istotne, kupując meble do salonu fryzjerskiego należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd lub cenę. Warto też postawić na solidnego, cenionego na rynku producenta. On zagwarantuje bowiem ich niezawodność. Nie chcemy w końcu wymieniać wyposażenia salonu raz na kilka lat, a raczej kupić wytrzymałe meble i móc się w pełni cieszyć prowadzeniem biznesu. Meble w salonie powinny być odporne na ewentualne zarysowania, a także działanie różnorodnych, używanych w tym miejscu preparatów, w tym lakierów, farb i innych specyfików. Polecamy w szczególności producentów, którzy tworzą meble dedykowane salonom fryzjerskim. W tym zakresie należy wymienić chociażby Ayala, Fox oraz Panda. Ich produkty znajdziesz między innymi w dobrych sklepach fryzjerskich, w tym na stronie internetowej – https://fryzart.pl/pol_m_Meble-320.html.

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Czego zatem nie może zabraknąć w profesjonalnym salonie ? Kompletowanie mebli do salony fryzjerskiego należy zacząć od podstaw, czyli foteli fryzjerskich, myjni fryzjerskich, a także konsolet barberskich. Z nich bowiem będzie bezpośrednio korzystał każdy klient. Poszczególne stanowiska muszą być wygodne i komfortowe, a jednocześnie zapewniać fryzjerowi wygodny dostęp. Przydatnymi elementami są też taborety fryzjerskie oraz podnóżki fryzjerskie, które można kupić w zestawie z fotelami lub osobno. Na wejściu do salonu fryzjerskiego warto natomiast umieścić wygodną recepcję oraz poczekalnię dla klientów. W specjalistycznych sklepach można także znaleźć praktyczne meble do tego celu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ