Saturday, July 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Meble do domu – gotowe zestawy czy meble na zamówienie?

Meble do domu – gotowe zestawy czy meble na zamówienie?

Ty decydujesz, czym się otaczasz

Meble do domu - gotowe zestawy czy meble na zamówienie?

fot. materiał Partnera

Stojąc przed zakupem mebli do nowego domu lub mieszkania, pod uwagę bierzemy dwa rozwiązania. Pierwszym jest kupno gotowych mebli w sklepie, a drugim zamówienie zabudów na wymiar u stolarza

 

Do wyboru tej pierwszej opcji skłania głównie cena – nie ulega bowiem wątpliwości, że gotowe zestawy meblowe są tańsze niż spersonalizowane zabudowy realizowane na indywidualne zamówienie. Z drugiej jednak strony, tylko to drugie rozwiązanie jest w stanie zapewnić nam idealnie skrojone na miarę potrzeb i specyfiki pomieszczenia meble, które posłużą znacznie lepiej i dłużej niż ustandaryzowane rozwiązania dostępne w sklepach.

Gotowe meble do domu i mieszkania. Kiedy mają szansę się sprawdzić?

Meble oferowane w wielkopowierzchniowych sklepach to rozwiązania o powtarzalnej konstrukcji, wykonane z materiałów z niższej lub średniej półki oraz posiadające albo klasyczny, albo mieszczący się w aktualnych trendach design. Sięgają po nie głównie osoby, które chcą szybko i tanio wyposażyć swój dom w niezbędne zabudowy meblowe.

 

Stawiając na to rozwiązanie, należy liczyć się z dość ograniczonymi możliwościami w zakresie dopasowania gotowych mebli – zarówno do swojego poczucia estetyki, jak i samej specyfiki pomieszczenia. Gotowe meble dostępne w ofercie sklepów mają szansę dobrze sprawdzić się w pomieszczeniach o standardowych wymiarach – bez skosów, wnęk oraz innych problematycznych elementów konstrukcyjnych.

 

Warto po nie sięgnąć także w sytuacji, kiedy nie zależy nam na zagospodarowaniu pomieszczenia w 100%. Gotowe meble mają standardową wysokość, która rzadko kiedy sięga do samego sufitu, co ma znaczenie w szczególności w przypadku szaf i zabudów kuchennych. Okażą się także dobrym wyborem dla osób, które potrzebują na szybko umeblować swoją domową przestrzeń.

 

Są to rozwiązania, które mogą sprawdzić się na kilka lat, zanim zostaną zastąpione meblami na wymiar. Warto wybrać je do wynajmowanych mieszkań, w których urządzanie nie chcemy inwestować dużych pieniędzy, a także w sytuacji, kiedy dane lokum traktujemy jako tymczasowe i w niedalekiej przyszłości planujemy wymienić je na większe, sprzedać lub wynająć.

Realizacja mebli na wymiar od Pracownia Kogut Warszawa

fot. materiał Partnera

Meble na wymiar. Rozwiązanie idealne dla wymagających klientów

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku mebli na zamówienie. Są to bowiem w pełni spersonalizowane, idealnie skrojone na miarę indywidualnych potrzeb klienta rozwiązania, po które sięgają najbardziej wymagające osoby, urządzające od podstaw wnętrza, w których planują spędzić wiele kolejnych lat. Meble na wymiar to doskonały wybór do domów i mieszkań, które traktujemy jako swoje docelowe miejsce do życia – chcemy urządzić je w najlepszy możliwy sposób oraz idealnie dostosować do potrzeb swoich i swojej rodziny.

 

Meble na zamówienie od PracowniaKogut to rozwiązania dopasowane zarówno do preferencji klienta, jak i do specyfiki konkretnego pomieszczenia. Są produkowane w oparciu o wymiary wnętrza i świetnie odnajdują się zarówno w standardowych pomieszczeniach, jak i we wnętrzach ze skosami, wnękami i innymi elementami, które uniemożliwiają umieszczenie w nich mebli o standardowych wymiarach. To doskonały wybór także do wysokich mieszkań np. w kamienicach. Projekt może bowiem uwzględniać tzw. wysoką zabudowę i pozwalać na optymalne zagospodarowanie całej dostępnej w pomieszczeniu przestrzeni, zapewniając przy tym jeszcze więcej cennego miejsca do przechowywania.

 

Nie ulega także wątpliwości, że meble na wymiar to rozwiązania znacznie trwalsze, solidniejsze oraz przystosowane do wieloletniego użytkowania. Powstają bowiem na bazie sprawdzonych, jakościowych i wytrzymałych materiałów, które dobiera się zarówno na podstawie przeznaczenia mebla, jak i rodzaju pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. To doskonała inwestycja dla osób, które nie chcą co kilka lat zmieniać wystroju swoich wnętrz i zastępować zużytych mebli nowymi.

 

Wreszcie, zamawiając meble w zakładzie stolarskim nie musimy martwić się o ich transport, montaż ani związane z tym wyzwania i koszty. Profesjonalne pracownie stolarskie oferują bowiem kompleksowe usługi, które obejmują projektowanie mebli, ich produkcję oraz transport i montaż gotowych zabudów w miejscu docelowym. Wszystkie te koszty są wliczone w cenę usługi i znane klientowi już w momencie podpisywania umowy.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ