Thursday, April 22, 2021
Home / Kultura  / Materia Prima. Forma

Materia Prima. Forma

Przez osiem dni Kraków będzie gościł awangardowe grupy teatralne z całego świata. Na drugą edycję festiwalu Materia Prima przyjadą artyści m.in. z Włoch, Danii, Łotwy, Francji i nawet z Maroka.

Co: II Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy
Gdzie: Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków
Kiedy: 17-24 listopada

Materia Prima. Forma

Zdjęcie 1 z 9

Chouf Ouchouf, fot. Mario Del Curto


[Not a valid template]

Przez osiem dni Kraków będzie gościł awangardowe grupy teatralne z całego świata. Na drugą edycję festiwalu Materia Prima przyjadą artyści m.in. z Włoch, Danii, Łotwy, Francji i nawet z Maroka. Spośród 12 przedstawień warto zobaczyć zwłaszcza gwiazdę tegorocznej edycji festiwalu, grupę teatralną z Danii, i jeden z odważniejszych chórów w Europie – Hotel Pro Forma. Na szczególną uwagę zasługuje też SculpturOpera „Kupido. Właściciel mieszkania położonego w piekle i w raju” w wykonaniu francuskiego teatru Compagnie P.P. Dream & Gilbert Peyre. W tej dziwacznej tragikomedii rzeźby Peyre’a współistnieją z żywymi postaciami, a publiczność zostaje zaproszona do kniei Amora.

CZY WIESZ, ŻE… teatr formy to połączenie sztuk plastycznych, nowego cyrku, opery oraz teatrów: maski, lalek i przedmiotów, cieni, ruchu i tańca? [AP]

Więcej informacji Festiwal Materia Prima. Forma

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach