Wednesday, July 17, 2024
Home / Kultura  / Artyści w Formie

Artyści w Formie

Kochasz teatr? Ten festiwal jest właśnie dla ciebie!

Od 18 do 25 lutego w Krakowie potrwa Materia Prima – 4. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Wystąpi 10 niezwykłych zespołów z 10 różnych państw świata m.in. Holandii, Kanady, USA czy Wietnamu

Międzynarodowy festiwal Teatru Formy / fot. materiały prasowe

Międzynarodowy festiwal Teatru Formy / fot. materiały prasowe

Zobaczymy łącznie 24 unikatowe spektakle na 6 krakowskich scenach: Teatru GROTESKA, ICE Kraków, Małopolskiego Ogrodu Sztuki oraz Nowohuckiego Centrum Kultury. Bilety na to niepowtarzalne i jedyne w Polsce widowisko można nabyć od 21 października 2016 r. w kasie Teatru Groteska lub zarezerwować na stronie internetowej www.groteska.pl.

„ Teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca” / fot. materiały prasowe

„Teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca” / fot. materiały prasowe

W listopadzie ruszy towarzysząca Festiwalowi ogólnopolska akcja „Artyści na cokoły. Rotacyjna galeria pomników”, która ma być lekarstwem na społeczną erozję i ukojeniem najgłębszych tęsknot za przewodnikami i autorytetami. Jakie osobowości trafią do galerii? W dużej mierze będzie to zależało od mieszkańców największych miast: Wrocławia, Krakowa, Katowic i Warszawy, ale też innych regionów Polski. Pierwszym eksponatem galerii będzie kopia pomnika Adama Mickiewicza z krakowskiego Rynku, która objedzie te metropolie. Przy tej okazji mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się w plebiscycie (tradycyjnie lub internetowo) i zgłosić swoje propozycje nowych monumentów, które chcieliby zobaczyć w galerii. Czy będzie to kolejny wieszcz narodowy, czy może Doda lub Justin Bieber? A może ktoś zupełnie inny?

Zachęcamy do pobrania formularza do głosowania ze strony materiaprima.pl oraz do śledzenia fanpage’a Teatru Groteska i – już wkrótce –wydarzenia festiwalowego na Facebooku.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ