Thursday, May 30, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Materace w Mysłowicach – jaki materac sprężynowy najlepiej się sprawdzi?

Materace w Mysłowicach – jaki materac sprężynowy najlepiej się sprawdzi?

Postawmy na to, co sprawdzone, zdrowiem kręgosłupa nie warto ryzykować

kobieta ogląda materac sprężynowy

Materac sprężynowy ‒ gwiazda sypialni / fot. Adobe Stock

Materace sprężynowe pomimo upływu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Usprawnienia w ich konstrukcji, będące efektem pracy najbardziej renomowanych producentów wyposażenia sypialni, czynią z nich wyjątkowo warte uwagi rozwiązanie. W jakich sytuacjach materac sprężynowy sprawdzi się najlepiej? Który model powinniśmy wybrać?

 

Materac sprężynowy – wytrzymałość i solidne podparcie ciała

Do największych zalet materacy sprężynowych z pewnością możemy zaliczyć ich odporność na odkształcenia oraz wyjątkową trwałość. Z tego też powodu są one najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez użytkowników o wyższej wadze, a także tych, którzy preferują mocno odczuwalne podparcie ciała w trakcie wypoczynku. Trzeba jednak zaznaczyć, że materace sprężynowe o twardej lub bardzo twardej powierzchni nie są rozwiązaniem dla każdego – osoby o drobnej budowie ciała oraz użytkownicy, którzy lepiej czują się na bardziej elastycznym podłożu, powinny przed dokonaniem wyboru rozważyć także przynajmniej jeden z modeli piankowych bądź hybrydowych.

 

Twardsza powierzchnia snu ma jednak swoje niekwestionowane zalety. Rozwiązanie to często wybierane jest przez sportowców oraz osoby, którym zależy na jak najbardziej stabilnym podparciu ciała. Ponadto materace sprężynowe z reguły okazują się tańsze od swoich piankowych odpowiedników – co dla osób dysponujących okrojonym budżetem będzie z pewnością dodatkowym atutem.

ręka na materacu

fot. Adobe Stock

Jaki rozmiar materaca sprężynowego wybrać?

Twardość czy rodzaj materaca to jednak nie wszystkie jego cechy, które przyjdzie nam dostosować do naszych potrzeb. Nie mniej istotny z punktu widzenia naszego komfortu oraz ulokowania łóżka w przestrzeni sypialni jest rozmiar powierzchni do snu.

Materac sprężynowy 80×200 okaże się doskonałym wyborem dla każdego, kto poszukuje optymalnego i jednocześnie najbardziej ekonomicznego rozwiązania do niewielkiej sypialni. Niska cena, kompaktowe rozmiary oraz pełna funkcjonalność wysokiej klasy materaca to powody, dla których osoby preferujące tego typu podłoże do snu powinny szczególnie rozważyć zakup materaca 80×200.

 

Hilding Zorba to świetny przykład materaca sprężynowego spełniającego wszystkie najwyższe normy jakości podłoża do snu, który we wspomnianym wariancie możemy zakupić już za kilkaset złotych. W ten sposób niewielkim kosztem zyskujemy materac o zróżnicowanych strefach twardości, dopasowujących się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa oraz zapewniający doskonałe podparcie ciała i wysoki komfort snu na długie lata.

Dzięki zastosowaniu systemu sprężyn kieszeniowych materac doskonale sprawdzi się także w przypadku podwójnych łóżek. Decydując się na model o szerokości 160 lub 180 cm zyskujemy w pełni komfortowe rozwiązanie, które pozwoli nam dzielić łóżko z naszym partnerem bez obaw o wystąpienie znanych z materacy sprężynowych starszej generacji mankamentów. Mówimy tutaj o zjawiskach takich, jak falowanie materaca czy ryzyko przebijania się sprężyn przez jego piankową powierzchnię. Kieszeniowa konstrukcja Zorby zapewniająca wysoką elastyczność punktową zagwarantuje nam wysoką jakość snu w każdych okolicznościach.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ