Wednesday, June 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Materace Visco – odkryj ich zalety

Materace Visco – odkryj ich zalety

Materac zapamiętujący naszą budowę ciała?

materace visco

Dlaczego warto wybrać materace Visco i co sprawia, że są one tak bardzo wygodne? / fot. materiały prasowe

Sen jest jedną z podstawowych czynności, które wykonujemy w ciągu doby. Jego brak może mieć bardzo daleko idące skutki, takie jak rozdrażnienie, apatia, czy zmniejszony poziom koncentracji, dlatego dobre wysypianie się jest kluczem do zachowania formy i zdrowia

 

Jednakże coraz większa liczba osób nie śpi tak, jak powinna. Powodem takiego stanu rzeczy jest życie w ciągłym stresie, czy siedzący tryb życia. To na czym śpimy, także ma bardzo duże znaczenie, dlatego dobry materac jest w stanie zapewnić nam zdrowy i regenerujący sen. W ostatnim czasie materace piankowe podbijają rynek materaców, a pianka termoelastyczna (nazywana także pianką visco, czy pianką memory) stała się materiałem zapewniającym najwyższy komfort i wygodę. Dlaczego warto wybrać materace Visco i co sprawia, że są one tak bardzo wygodne?

 

Pianka termoelastyczna, czyli od NASA do materaców

pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna, czyli od NASA do materaców / fot. materiały prasowe

Materac zapamiętujący naszą budowę ciała, przez wiele lat był jedynie domeną filmów i książek science fiction. Jednakże dziś takie futurystyczne materace są dostępne dla każdego z nas i zbudowane są z pianki termoelastycznej. Możemy spotkać się także z nazwami:

• pianki memory,
• pianki leniwej,
• pianki termoelastycznej,
• pianki VISCO.

 

Wszystkie te nazwy odnoszą się do jednego rodzaju pianki, nad którym pracę rozpoczęły się w latach 80. ubiegłego wieku. Co ciekawe, jako pierwsi docenili ją pracownicy Nadorowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, czyli NASA. Musiały minąć długie lata, by cena produkcja pianki termoelastycznej spadła do takiego poziomu, żeby można było wykorzystać ją do produkcji materaców. Pianka Visco produkowana jest z poliuretanu wzbogaconego o składniki, które w znacznym stopniu wzmacniają wytrzymałość i elastyczność pianki. Materace Visco potrafią idealnie dostosować się do krzywizn ludzkiego ciała, dlatego osoba, która na nim leży ma wrażenie, jakby materac zapamiętał jej anatomiczną budowę. Wiodącym producentem materaców visco, jest Hilding Anders Polska sp. zo.o.Poznaj najważniejsze zalety materaca Visco!

Materace z pianki Visco od Sleepmed by Hilding Anders charakteryzują się bardzo dokładnym dopasowaniem do ludzkiego ciała. Ich właściwości ortopedyczne pozwalają na skuteczne leczenie bólu kręgosłupa, karku, czy barków. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom, są często stosowane jako materace medyczne. Pianka visco zapobiega tworzeniu się odleżyn, dlatego materace visco często używane są w specjalistycznych szpitalach, czy ośrodkach rehabilitacji. Kolejną zaletą tych innowacyjnych materaców, jest ciepło bijące od materaca, które najbardziej wyczuwają pacjenci cierpiący na bóle stawów, czy problemy z krążeniem.

Która marka materaców termoelastycznych cieszy się największym uznaniem?

 

Materace z pianki visco od Sleepmed by Hilding Anders znane są z doskonałej jakości i trwałości. Szukając materaca termoelastycznego warto postawić na te od Sleepmed by Hilding Anders, ponieważ cechuje je świetna jakość i szwedzka precyzja wykonania.

źródło: materiały Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Only 13 marca, 2020

    Wiele osób nie przyklada się wcale do wyboru odpowiedniego materaca. Zwraca uwage na ramę łózka ale nie to na jakim materacu będą spali. A wlasńie materac jest najważniejszy bo wygodne łózko to znacznie lepszy wypoczynek w nocy i lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Nie wspominając tutaj o zaletach w przypadku naszego kręgosłupa.

    Jesli szukacie dobrych materacy w korzystnej cenie, sugeruję zerknać sobie tutaj:
    https://www.mebletkaniny.pl/fdm-prod-10

    W sklepie zamawiałam materac dla siebie.Zdecydowałam się na klasyczny spręzynowy. Bardzo wygodny oraz komfortowy.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ