Friday, June 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Materace Mysłowice ‒ jak dobrać model do naszych preferencji?

Materace Mysłowice ‒ jak dobrać model do naszych preferencji?

Nasz kręgosłup jest tego wart

łóżko materac hilding

Materac Hilding - gwarancja dobrych snów / fot. Adobe Stock

Materac jest często niedocenianym elementem sypialni. To w dużej mierze od niego zależy stopień naszego wypoczęcia. Jeśli jest źle dobrany, bardzo łatwo o ból kręgosłupa, który zepsuje nam cały dzień. Preferencje i upodobania są bardzo ważne przy wyborze materaca, choć niekoniecznie w taki sposób, w jaki można się spodziewać. Sprawdźmy, jak to dokładnie wygląda

 

Jak wybrać model materaca?

Wyobraźmy sobie osobę, która całe życie śpi na miękkim materacu. Od jakiegoś czasu boli ją odcinek lędźwiowy, więc pomyślała, że trzeba wymienić materac, bo pewnie powstały w nim nieodwracalne wgniecenia. Kupując nowy, np. miękki materac, ma nadzieję zażegnać problem. Niestety, po zakupie nowego produktu problem wcale nie zniknął ‒ ból pozostał. Dlaczego?

Preferencje nie zawsze mówią o tym, co jest dla nas dobre. Parametry materaca powinny być dobrane ze względu na potrzeby naszego ciała. Odpowiednia wielkość, rodzaj i twardość materaca mogą początkowo wydawać się dziwne i nowe, ale z czasem zauważymy ich prozdrowotne właściwości. Ból kręgosłupa zostanie zniwelowany. Pamiętajmy jednak, że nawet świetnie dobrane parametry nie pomogą, jeśli materac będzie niskiej jakości. Warto zaufać doświadczeniu ‒ producent materacy Hilding będzie świetnym wyborem. Jak dobrać parametry materaca?

materac

fot. Adobe Stock

Twardość materaca ‒ jakie ma znaczenie?

Istnieje tutaj prosta zależność ‒ jeśli materac nie będzie miał odpowiedniej twardości, nasz kręgosłup będzie w złej pozycji. Tyczy się to zarówno materacy za twardych, jak i za miękkich. Oczywiście dobry materac powinien być też ukoronowany dobraną poduszką, ale o tym nie dziś. Co jest kluczem przy wyborze twardości materaca? Waga użytkownika. Im cięższa osoba, tym na materac będzie działała większa siła.

 

Przyjęto, że jeśli ważymy powyżej 90 kg, powinniśmy celować w materace twarde i bardzo twarde. Świetnym przykładem będzie Hilding Lambada, który jest materacem sprężynowym. Jeśli ważymy poniżej tej granicy, warto pomyśleć o materacu piankowym średnio twardym, jak na przykład Hilding Rumba.

 

Materace miękkie są wyborem zarezerwowanym dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, które uprzednio skonsultowały się ze specjalistą, jak i dla dzieci. Hilding Dobranocka zapewni dziecku komfortowy sen i dobrze przespaną noc, co przełoży się też na spokojną noc rodziców.

Jak wybrać rodzaj materaca?

Tutaj nasze preferencje mają dużo więcej do powiedzenia. Dzisiejsze materace dzielimy na piankowe, sprężynowe i lateksowe. Oczywiście można znaleźć inne nazewnictwa, ale najczęściej każdy materac wpadnie z jedną z tych kategorii.

Na początek warto pomówić o materacach piankowych. Najczęściej użyte są tam pianki wysoko- oraz termoelastyczne, które odznaczają się świetnym dopasowaniem do ciała użytkownika. Materac visco 140×200, a szczególnie Hilding Rumba i Salsa będą tego świetnymi przykładami. Sprawdzą się one też świetnie dla par, gdyż nie przenoszą po sobie drgań spowodowanych ruchem drugiej osoby.

Materace sprężynowe będą opcją szczególnie dobrą dla każdego, kto ceni sobie wytrzymałość. Posłania te mają długą żywotność, szczególnie po zapewnieniu im odpowiedniego pokrowca, jak np. Hilding Elips.

Warto jeszcze powiedzieć o materacach lateksowych, które są idealne dla każdego alergika, gdyż zapobiegają rozwojowi alergenów. Hilding Melody to flagowy przykład tego, jak wielką ulgę może zapewnić ten rodzaj materaców.

 

Pamiętajmy, żeby wybierać materace zaufanych producentów ‒ w tym Hilding. Tylko doświadczenie producenta, które zostało potwierdzone wieloma certyfikatami, zapewni wysoką jakość i długą żywotność produktu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ