Thursday, February 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Materace lateksowe – rozwiązanie idealne?

Materace lateksowe – rozwiązanie idealne?

Zadbaj o zdrowy sen

Materace lateksowe – rozwiązanie idealne?

Zdrowy sen to dobry dzień / fot. materiały prasowe

Sen, na który poświęcamy prawie 1/3 naszego życia, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego niezwykle ważne jest, aby kupując nowy materac wybrać taki, który zagwarantuje nam odpowiedniej jakości odpoczynek. Pamiętajmy, że materac to zakup na lata, który powinien zadbać zarówno o regenerację naszego organizmu, jak i o nasz kręgosłup. Do niedawna wyznacznikiem wygody i luksusu były materace lateksowe, ale czy jest tak nadal?

 

Pianka lateksowa, z której powstają materace lateksowe, uzyskiwana jest w wyniku połączenia naturalnego mleczka kauczukowego z lateksem syntetycznym. Taki materac charakteryzuje się wysoką trwałością i elastycznością punktową, doskonale dopasowując się do nacisku ciała, gwarantuje wysoką jakość snu. To właśnie dzięki temu materace wykonane z lateksu zdobyły aż taką popularność. Dzięki systemowi perforacji wnętrze materaca jest poddawane stałej wentylacji, minimalizując ryzyko rozwoju w jego wnętrzu grzybów lub bakterii. To doskonałe rozwiązaniedla alergików, gdyż jest on odporny na działanie roztoczy i innych czynników wywołujących objawy alergii.

 

Wydawałoby się, że materac lateksowy jest rozwiązaniem idealnym – trwały, elastyczny, antyalergiczny. Warto jednak zauważyć, że doskonała izolacja cieplna, będąca cechą charakterystyczną materacy lateksowych sprawia, że nie są one odpowiednie dla osób, które nadmiernie się pocą. Co więcej, w większości przypadków materace lateksowe należą do grupy materacy twardych, dlatego też będą mało komfortowe dla osób, które przyzwyczajone są do snu na miękkim podłożu.

Materace lateksowe – rozwiązanie idealne?

Materac kieszeniowy Salvatore / fot. materiały prasowe

 

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii na rynku pojawia się coraz więcej materacy piankowych, które swoimi parametrami przewyższają uważane dotychczas za najlepszy wybór, materace lateksowe. Innowacyjne pianki mają wysokie walory użytkowe i przewyższają lateks nie tylko w zakresie trwałości, ale także pozytywnego wpływu na nasze ciało w trakcie odpoczynku. Doskonałym przykładem mogą być pianki termoelastyczne, w przypadku których elastyczność rośnie wraz ze wzrostem temperatury ciała.  Materac wykonany z takiej pianki dopasowuje się do kształtu ciała i gwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa na całej powierzchni. Po odkształceniu pianka powoli wraca do pierwotnego położenia, co wydłuża żywotność i okres użytkowania takiego materaca. Sprawia to, że materace te są szczególnie polecane osobą borykającym się z problemami z kręgosłupem, a także chorym leżącym, w przypadku których niezwykle istotna jest profilaktyka przeciwodleżynowa.

Materace lateksowe – rozwiązanie idealne?

Materac wysoko elastyczny Edmondo / fot. materiały prasowe

 

Obecnie porównując dostępne na rynku rozwiązania trzeba przyznać, że nowoczesne materace piankowe to dużo lepszy wybór niż materace lateksowe. Oczywiście w jednej i drugiej kategorii znajdziemy wiele wysokogatunkowych modeli, jednak jeżeli nie jesteśmy ograniczeni finansowo, warto postawić na nowoczesny materac piankowy. To też doskonały wybór dla miłośników rozwiązań ekologicznych, gdyż pośród materacy piankowych znajdziemy wiele modeli wykonanych nawet w 50% z naturalnych składników, o co trudno w przypadku materacy lateksowych.

Meble Diana

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ