Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Materace lateksowe – czy są warte uwagi?

Materace lateksowe – czy są warte uwagi?

Komfort na lata

Materace lateksowe wsypialni

fot. Pixabay

Materac ma bezpośredni wpływ na Twój komfort i jakość snu. Jego wybór powinien być więc dokładnie przemyślany pod każdym kątem. Jednym z popularnych rodzajów materacy w ostatnich latach stały się materace lateksowe, których cały wkład lub jedną z głównych warstw stanowi pianka lateksowa. Za popularność tego rodzaju materacy odpowiada ich uniwersalność

 

Materac ma bezpośredni wpływ na Twój komfort i jakość snu. Jego wybór powinien być więc dokładnie przemyślany pod każdym kątem. Jednym z popularnych rodzajów materacy w ostatnich latach stały się materace lateksowe, których cały wkład lub jedną z głównych warstw stanowi pianka lateksowa. Za popularność tego rodzaju materacy odpowiada ich uniwersalność. Są często wybierane przez osoby starsze, o wyższej wadze, czy na przykład osoby zmagające się ze schorzeniami kręgosłupa. Czy jednak materace lateksowe są aż tak wygodne i bezpieczne w użytkowaniu? Przekonajmy się!

Materac dostosowany do użytkownika

Główne rodzaje materacy to materace sprężynowe i piankowe. Wśród tych drugich znajdziesz modele z pianek wysokoelastycznych, z pianek HR i warstwy pianki termoelastycznej albo właśnie materace lateksowe. Zbudowane z jednolitego blatu lateksu lub też będące połączeniem różnych pianek z pianką lateksową, materace z tej kategorii zdobyły sobie szerokie grono zwolenników. Cenione są przede wszystkim za swoją sprężystą elastyczność, która przekłada się na wygodę i komfort użytkowania. Tego typu materac, o ile jego twardość jest dopasowana do wagi użytkownika, gwarantuje stabilne podparcie całego ciała, odpowiadające jego naturalnemu ułożeniu w czasie snu.

 

Materace lateksowe mają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, dlatego też często wybierane są przez alergików. Doceniają je też osoby szukające mocniejszych materacy o podwyższonej twardości. Jeżeli wybierzemy model z dodatkową warstwą pianki termoelastycznej, to z kolei materac będzie pasował osobom szukającym miękkiego, otulającego podparcia. Dobrej jakości pianka lateksowa nie odkształca się i nie ulega deformacji, dzięki czemu materac zachowuje swoje właściwości na długie lata.

Materac Hilding Melody / grafika Partnera

Materace lateksowe – idealne dla alergików?

Prawie każdy sklep z materacami, który posiada w swojej ofercie materace z pianki lateksowej, promuje te produkty jako przyjazne dla alergików. Rzeczywiście, materace lateksowe należą do grupy materacy o cechach, które sprawiają, że są odpowiednie dla osób cierpiących na alergię na roztocza i pleśnie. Pianka lateksowa posiada bowiem właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Materace lateksowe zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, pianka lateksowa jest przewiewna, a często też dodatkowo jest też specjalnie ponacinana. Dzięki temu w materacu nie gromadzi się kurz i wilgoć. Struktura lateksu skutecznie hamuje rozwój mikroorganizmów. Te właściwości sprawiają, że materace z pianki lateksowej zapewniają higieniczne warunki na dłużej, a jednocześnie mogą zagwarantować zdrowy i spokojny odpoczynek i zmniejszenie uciążliwych dolegliwości, o ile materac zostanie odpowiednio dobrany do potrzeb użytkownika.

 

Warto jednak pamiętać, że jak w przypadku wszystkich innych rodzajów materacy, materace lateksowe różnią się jakością wykorzystanych materiałów. Jeśli więc priorytetem jest komfort snu i to, by materac był odporny na odkształcenia i zachował jakość na lata, należy dokładnie przyjrzeć się renomie producenta jeszcze przed zakupem.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ