Wednesday, April 17, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Bez dobrego materaca trudno o zdrowy sen. Wskazówki doboru komfortowego materaca

Bez dobrego materaca trudno o zdrowy sen. Wskazówki doboru komfortowego materaca

Dobór materaca, który posłuży nam nawet kilkanaście lat, wymaga nie lada rozwagi i wyobraźni

materace-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Materac do spania powinien nie tylko być wygodny i wysokiej jakości. Musi też być odpowiednio dobrany do konkretnych potrzeb użytkownika. Eksperci firmy Hilding Anders podpowiadają, jak wybrać idealnie dopasowany materac

Rodzaje materacy do spania

Podczas dobierania materaca najpierw stajemy przed podstawową decyzją – jakiego rodzaju będzie nasz materac do spania. Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych ofert. Możemy podzielić je na 2 podstawowe kategorie, do których zaliczać będzie się większość produktów – materace piankowe oraz sprężynowo-kieszeniowe.

Te pierwsze mogą być wykonane z różnorodnych tworzyw – m.in. pianki poliuretanowej, lateksowej, wysokoelastycznej czy najbardziej innowacyjnej termoelastycznej. Zaletą materacy piankowych jest to, że są elastyczne i dopasowują się do pozycji śpiącego. Rodzaje pianek różnią się pomiędzy sobą szczególnymi właściwościami, a często też ceną. Warto zainwestować w materac wykonany z bardziej kosztownych materiałów. Nie tylko będzie nam na nim wygodniej, ale również jego żywotność będzie znacząco wydłużona. Świetnym przykładem jest pianka termoelastyczna. Reaguje ona na temperaturę ciała i pod jej wpływem stopniowo dopasowuje się do pozycji śpiącej osoby. Jednocześnie nie odkształca się i zachowuje swoje właściwości niezmiennie przez wiele lat.

Materace sprężynowe coraz częściej wykonywane są w technice kieszeniowej. Polega ona umieszczeniu poszczególnych sprężyn w materiałowych kieszeniach. Dzięki temu nie reagują one ze sobą, co niweluje wszelkie drgania. System ten sprawia również, że materac pozostaje niezwykle elastyczny i punktowo reaguje na nacisk, zapewniając ciału optymalne, stabilne podparcie. Ten rodzaj materaca perfekcyjnie sprawdzi się w łóżkach małżeńskich.

Zastanawiasz się, gdzie szukać materaca do spania? W sklepie internetowym SennaMaterace znajdziesz wiele wyjątkowych modeli Hilding Anders w atrakcyjnych cenach.

idealny-materac-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Jak dobrać idealny materac?

Właściwie dopasowany materac musi zapewnić komfortowy i zdrowy sen. Aby tak było, nie tylko powinniśmy wybrać jak najbardziej odpowiadający nam rodzaj materaca i tworzywo, z jakiego jest wykonany. Trzeba się też upewnić, że cechuje go właściwa twardość.

Podstawowa zasada doboru materaca według tego kryterium jest prosta – im większy jest ciężar naszego ciała, tym twardszy powinien być materac. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku twardość jest absolutnie względna. Nie jest oczywiste, że  decydując się na najtwardsze modele, będziemy spać na sztywnej i nieelastycznej powierzchni. Dobrej jakości materace, jak te oferowane przez Hilding Anders lub też np. Sleepmed, będą idealnie dopasowywały się i zapewniały podparcie całemu ciału. Im bardziej miękki jest materac, tym łatwiej będzie się uginał i poddawał się naciskow, Dlatego może zbytnio zapadać się pod cięższym użytkownikiem.

Dobór materaca do spania to nie taka łatwa sprawa. Zastanów się, czy musi on spełniać inne kryteria, niż wygoda. Jeśli masz problemy skórne lub jesteś uczulony, koniecznie zdecyduj się na model z pianki lateksowej. Posiada ona wyjątkowe właściwości antyalergiczne i jest łatwa w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu nie będzie podrażniała wrażliwej skóry. Jeśli cierpisz na problemy z kręgosłupem lub szukasz materaca odpowiedniego do łóżka ortopedycznego, koniecznie zwróć uwagę na to, żeby wybrany materac posiadał status produktu medycznego.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowe rozwiązania zastosowane w marce prywatnej Sleepmed.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ