Sunday, April 14, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Materac w Poznaniu ‒ pięć rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem

Materac w Poznaniu ‒ pięć rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem

Jaki materac sobie kupisz, tak się wyśpisz

materac Miasto Kobiet

Materac w Poznaniu, czy w Warszawie, powinien być dobrze dobrany / fot. Stock Adobe

Zastanawiasz się nad zakupem nowego materaca? Jeśli twój stary materac jest już zniszczony i przestałeś się na nim wysypiać lub zmieniasz łóżko na większe i szukasz szerszego materaca, pomożemy ci w wyborze! Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem nowego posłania i zagwarantuj sobie najwyższy komfort snu

Zasada nr 1: Odpowiednia twardość materaca

Wiele osób jest przekonanych, że twardy materac będzie zbawienny przy kłopotach z kręgosłupem. Wcale tak nie jest! Zbyt twarde podłoże do snu podpiera wyłącznie najcięższe partie ciała, przez co naturalne krzywizny kręgosłupa ulegają zaburzeniu. Również za miękki materac nie przynosi korzyści dla naszego zdrowia. Nasze ciało zapada się, a kręgosłup wygina się niczym łuk. Mięśnie, zamiast odpoczywać, próbują ustabilizować sylwetkę. Jednak przez brak odpowiedniej podpory utrzymanie prawidłowej pozycji snu jest praktycznie niemożliwe.

Jak kupić dobry i wygodny materac w Poznaniu? Przede wszystkim kierować się oznaczeniami określającymi twardość materaca względem wagi. Producenci stosują czterostopniową skalę twardości, która zdecydowanie ułatwia zakup materaca. Sprawdź materace w sklepie internetowym Materacepoznan.eu, gdzie czekają na ciebie produkty renomowanego producenta Hilding Anders i dokonaj najlepszego wyboru.

materac Miasto Kobiet

fot. Stock Adobe

Zasada nr 2: Optymalna wielkość materaca

Duże i wygodne materace Hilding Anders mają nawet 180×200 cm. Sen na takim posłaniu będzie wyjątkowo komfortowy. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na tak duże łóżko, wybierz:

‒ materac minimum 80 cm szerokości dla singla,
‒ materac minimum 140 cm szerokości dla pary.

Długość materacy jest standardowa i wynosi zwykle 200 cm. Jedno jest pewne: im większy rozmiar materaca, tym większy komfort snu.

Zasada nr 3: Wypełnienie materaca odpowiadające indywidualnym potrzebom

Wybierając materac w Poznaniu, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie materaca. Jeśli szukasz materaca dla par, najlepszym wyborem będą materace sprężynowe, a zwłaszcza nowoczesne materace kieszeniowe i multipocket. Materac Hilding Flamenco zbudowany na bazie sprężyn Multipocket ugina się tylko w miejscu nacisku, dzięki temu nie będziesz odczuwać ruchów partnera i zagwarantujesz sobie spokojny sen każdej nocy. Dodatkowo materace sprężynowe zapewniają doskonałe wsparcie dla naszych pleców, dlatego są bardzo wygodne. Sprawdź takie materace w sklepie internetowym Materacewarszawa.eu i zrób udane zakupy.

Z kolei przy alergiach najlepiej sprawdzą się materace piankowe, a zwłaszcza materace lateksowe. Materac Hilding Melody ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dodatkowo specjalne otwory w poszczególnych strefach materaca pozwalają na dobrą wentylację wkładu.

Zasada nr 4: Zdejmowany pokrowiec dla lepszej higieny

Aby dobrze spać, warto też zadbać o higienę snu. Dlatego kupując materac w Poznaniu, sprawdź, czy ma zdejmowany pokrowiec. Wszystkie materace Hilding Anders są wyposażone w zdejmowane pokrowce, które można uprać w temperaturze do 40 lub 60 stopni Celsjusza (zależnie od materiału). To ułatwia utrzymanie materaca w czystości i służy jakości snu.

Zasada nr 5: Materac ortopedyczny przy przewlekłych bólach pleców

Przy przewlekłych bólach pleców warto zdecydować się na materac ortopedyczny, np. materac Hilding Fandango. Jest to materac, który idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Zapewnia optymalne wsparcie dla kręgosłupa i pozwala mięśniom odpocząć. Co więcej jest wyposażony w antyalergiczny pokrowiec Medi-Cover, który można wyprać.

Bóle mięśni i stawów potrafią być bardzo uciążliwe. Wiele przydatnych wskazówek, jak zadbać o swoje plecy, znajdziesz na stronie internetowej zdrowykregoslup.pl. Materac będzie pierwszym krokiem w walce o sen bez bólu. Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby poprawić komfort codziennego funkcjonowania.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ