Tuesday, March 5, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Materac lateksowy w Rybniku ‒ jak znaleźć model dla siebie?

Materac lateksowy w Rybniku ‒ jak znaleźć model dla siebie?

Ciekawe, co mi się przyśni na wygodniejszym materacu?

Materac lateksowy kobieta w łóżku

Dobrze dobrany materac lateksowy poprawia komfort snu / fot. Adobe Stock

Zdrowy i komfortowy sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jego filarem jest zaś odpowiednie łóżko oraz materac. Pierwsze musi być wystarczająco długie i szerokie, abyśmy mieli dostatecznie dużo miejsca. Drugi produkt, czyli materac, ma za zadanie zapewniać stosowne wsparcie naszego kręgosłupa oraz całego ciała. Jednym z lepszych modeli materacy są produkty lateksowe. Poniżej podpowiemy, jak dobrać odpowiedni dla siebie materac lateksowy w Rybniku

 

Dlaczego materac lateksowy to dobry wybór?

Modele wypełnione lateksową pianką zyskały na popularności stosunkowo niedawno, jednak zdążyły skraść już serca i sypialnie milionów osób na świecie. Stało się tak, ponieważ materace lateksowe są optymalnymi modelami pod względem twardości. Największym powodzeniem cieszą się materace marki Hilding Anders. Jest to producent łóżek i materacy, który swoje produkty oferuje w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

Produkty marki Hilding łączą w sobie sprawdzone tradycje z innowacyjnymi materiałami i produktami. Tak właśnie powstał model Hilding Melody. Ma on właściwości antyalergiczne oraz antygrzybiczne, które zapewniają mu odpowiednio umieszczone otwory. Są one odpowiedzialne za dobrą wentylację materaca. Ponadto lateksowa pianka wykorzystana do produkcji Hilding Melody jest na tyle gęsta, że zapewnia optymalną elastyczność materaca, a jego wytrzymałość oraz trwałość są na bardzo wysokim poziomie.

Jaki materac kupić w Rybniku?

Rybnik to duże miasto i wybór odpowiedniego produktu do spania  może przyprawić nas o zawrót głowy. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, który powinien ułatwić Wam wybór właściwego materaca.

Przede wszystkim materac lateksowy powinien być dobrze dobrany pod względem twardości. Możemy posłużyć się skalą twardości, która wygląda następująco:

 

H1 – to miękkie materace dla osób, których waga nie przekracza 60 kg;

H2 – średniotwarde produkty idealne dla osób, których waga mieści się w przedziale od 60 do 80 kg,

H3 – twarde materace do spania dedykowane osobom, których waga wynosi od 80 do 100 kg,

H4 – bardzo twarde produkty do spania, które polecane są dla osób ważących więcej niż 100 kg.

Materac

fot. Adobe Stock

Ponadto ważny jest rozmiar materaca lateksowego. Dla jednej dorosłej osoby produkt powinien mieć szerokość co najmniej 70 cm. Jednak przyjmuje się, że optymalny rozmiar jednoosobowego materaca lateksowego wynosi 90 cm. W przypadku, gdy szukamy produktu dla dwóch osób, powinniśmy wybrać materac lateksowy, którego szerokość wynosi nie mniej niż 140 cm. Jeśli często zmieniamy w nocy pozycję snu, warto zastanowić się nad szerszym materacem lateksowym. Na przykład takim, którego szerokość wynosi 200 cm.

Długość materaca jest równie ważna. Przyjmuje się, że właściwy materac jest minimum 15 cm dłuższy niż wynosi wzrost jego użytkownika. Zakładając, że wzrost nasz lub naszego partnera sięga 180 cm, to powinniśmy wybrać materac lateksowy o długości 195 – 200 cm.

 

Kolejną ważną kwestią podczas wyboru materaca w Rybniku są nasze uczulenia i alergie. Dobry lateksowy materac, jakim jest model Melody, uniemożliwia bakteriom oraz roztoczom rozwój w swoim wnętrzu. Dodatkowo możemy wybrać dzianinowy pokrowiec Hybrid, który zapewnia higieniczny sen i nie jest podatny na mechacenia, lub pokrowiec Italiano, posiadający antyalergiczne właściwości oraz niwelujący nieprzyjemne zapachy, które wydziela nasz pot.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Fajna 24 czerwca, 2021

    Materac lateksowy to najlepszy wybór szczególnie dla alergików. My z mezem spimy na materacu Hilding Melody i jest na bardzo dobrze 😉 Polecam wszystkim

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ