Sunday, May 19, 2024
Home / Moda  / Design  / Jak wybrać najlepszy materac do spania?

Jak wybrać najlepszy materac do spania?

Zadbaj o komfortowy sen.

łóżko materac sypialnia sen

Wybierając idealny materac nie zapominaj, że aż 1/3 swojego życia poświęcasz na sen / fot. materiały prasowe

W sypialni spędzamy jedną trzecią życia, więc wybór najlepszego materaca to jedna z najważniejszych decyzji, które musimy podjąć podczas urządzania mieszkania. Idealnie dobrany materac to taki, dzięki któremu będziemy się komfortowo wysypiać, a po przebudzeniu będziemy czuć się pełni energii.

łóżko materac sypialnia sen

Wybierając idealny materac nie zapominaj, że aż 1/3 swojego życia poświęcasz na sen / fot. materiały prasowe

Przede wszystkim: podparcie kręgosłupa

Podstawowym i najważniejszym celem dobrego materaca jest zapewnienie odpowiedniego podparcia kręgosłupa. Od tego zależy jakość snu oraz to, czy rano budzimy się rześcy, wypoczęci i pełni energii, czy też wstajemy z łóżka z bólem w okolicy barków lub lędźwi. Najlepsze podparcie kręgosłupa zapewniają materace stosunkowo twarde, które są w stanie unieść ciężar całego ciała, dopasować się do częstych zmian pozycji podczas snu oraz do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Taki materac można poznać po tym, że kładąc się na nim nie mamy uczucia, że „zapadamy się” i trudno jest nam wstać z łóżka. Wręcz przeciwnie: jest on sprężysty i elastyczny, a pod wpływem nacisku nie tworzą się na jego powierzchni duże zagłębienia. Kluczowe znaczenie ma tutaj wysoka elastyczność punktowa, dzięki której materac ugina się precyzyjnie tylko i wyłącznie w miejscu nacisku, nie dopuszczając do zapadania się na jego powierzchni. Dużą uwagę na dobre podparcie kręgosłupa przez materac powinny zwracać uwagę przede wszystkim osoby, które skarżą się na bóle pleców, nóg i barków. W przypadku tych osób sprawdza się dobrej jakości materace ze sprężynami kieszeniowymi, które gwarantują dobrą elastyczność punktową oraz bardzo mocne podparcie kręgosłupa.

Nie za miękki, nie za twardy

Ocena twardości materaca jest kwestią bardzo subiektywną i zależy od wielu czynników. Wpływa na nią masa ciała, problemy z krążeniem, bóle kręgosłupa, a także indywidualne preferencje i upodobania. Warto pamiętać, że zbyt twardy materac zawsze będzie mało komfortowy w codziennym użytkowaniu, a co więcej: może uciskać naczynia krwionośne, powodując problemy z krążeniem, zwłaszcza w okolicy szyi oraz łydek. Z kolei zbyt miękki materac sprawi, że nasz kręgosłup podczas snu będzie przybierał nienaturalną pozycję, co może spowodować bóle pleców na odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz uczucie drętwienia mięśni, które podczas snu, zamiast rozluźniać się, będą starały się utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji. Wybierając materac warto przetestować go, kładąc się na jego powierzchni. Często okazuje się, że materac określany przez producenta jako twardy dla konkretnej osoby może okazać się zbyt miękki i odwrotnie. Ten prosty test pozwoli nam uniknąć pomyłki i kupna produktu zupełnie nie dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb.

Wygodny i komfortowy

Idealny materac powinien podpierać kręgosłup, posiadać odpowiednią twardość, a także dynamicznie dopasowywać się do kształtu ciała podczas snu dzięki wysokiej elastyczności punktowej. Wszystkie te kluczowe cechy łączy w sobie materac hybrydowy Sealy, łączący zalety elastycznej i miękkiej pianki żelowej z doskonałym podparciem kręgosłupa, które zapewnia system sprężyn kieszeniowych. W materacach Sealy Hybrid zastosowano wysokiej jakości wkład Apex™ HS Coils, wykonany z bardzo odpornych sprężyn tytanowych, umieszczonych w osobnych kieszeniach. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa oraz redukcję drgań, co ma szczególnie duże znaczenie w sytuacji, gdy na materacu śpią dwie osoby. Drugi, kluczowy filar konstrukcji stanowi żelowa pianka typu OptiCool™ z systemem inteligentnej pamięci, która zapamiętuje kształt ciała, dopasowując się do zmian pozycji i zapewniając komfort podczas snu. Ważne elementy materaca Sealy Hybrid to także system wzmacnianych krawędzi, które zapewniają wygodę użytkowania oraz moduł o nazwie Gel CoreSupport Center™, czyli wzmocnienie środkowej strefy materaca specjalnym żelem, który zapewnia lepsze podparcie najcięższych partii ciała w okolicy bioder. Połączenie kilku uzupełniających się, innowacyjnych technologii sprawia, że materace hybrydowe są dobrym rozwiązaniem dla osób szukających materaca wygodnego, który zapewni zdrowy sen.

Wybierając materac do sypialni warto kierować się indywidualnymi upodobaniami, nie zapominając przy tym o potrzebach naszego organizmu. Warto zdecydować się na wygodny materac, który przy okazji pomoże nam zadbać o zdrowy kręgosłup.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ