Sunday, July 14, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Materac 140×200 – czy taki rozmiar sprawdzi się w sypialni małżeńskiej?

Materac 140×200 – czy taki rozmiar sprawdzi się w sypialni małżeńskiej?

Dla dwojga? Tylko dopóki nie pojawią się dzieci

materac 140x200 sypialnia małżeńska

Materac 140x200 dla dwojga to dobry wybór / fot. Adobe Stock

Zdaniem ekspertów, minimalna szerokość materaca dwuosobowego powinna wynosić 140 cm, aby zapewnić obu osobom dostatecznie dużo miejsca pod komfortowy sen. Często poruszany jest jednak temat, czy materac 140×200 jest optymalnym rozwiązaniem do sypialni małżeńskiej. W tym miejscu postaramy się omówić wszystkie za i przeciw materacom w tym rozmiarze 

 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar materaca do sypialni?

W pierwszej kolejności musimy oczywiście pozyskać ramę łóżka oraz stelaż, na którym spoczywać będzie materac. Producenci mebli biorą pod uwagę najpopularniejsze rozmiary materacy i tworzą ramy stworzone z myślą o konkretnym rozmiarze. Warto zatem dokładnie wymierzyć sypialnię i zastanowić się nad odpowiednią aranżacją: gdzie stanie łóżko, komoda, szafka nocna, lampa oraz inne, niezbędne meble? Czy przy takim ustawieniu poruszanie się po sypialni wciąż jest swobodne? Wybór materaca w dużej mierze jest uzależniony właśnie od metrażu naszej sypialni.

Czy materac 140×200 to dobry wybór do sypialni małżeńskiej?

Materac 140×200 często jest postrzegany za najmniejszy materac dwuosobowy. Zaletą takiego łóżka jest to, że nie zajmuje on wiele miejsca w sypialni, dzięki czemu bez trudu wpasujemy je w aranżację wnętrza. Jeśli chodzi o powierzchnię snu, w zdecydowanej większości przypadków jest ona dostatecznie duża. Problemy mogą się jednak pojawić w przypadku, gdy jedna z osób jest krępej budowy ciała i potrzebuje nieco więcej miejsca. Jeśli pozwala na to metraż sypialni, zawsze warto zastanowić się nad wyborem materaca w większym rozmiarze. Materac 140×200 powinien się jednak sprawdzić w przypadku par o szczupłej lub normalnej sylwetce.

Jak wybrać najlepszy materac w rozmiarze 140×200 cm?

Rozmiar materaca to tylko jeden z kryteriów, które musimy uwzględnić przy zakupie materaca. Równie istotną kwestią jest twardość materaca. Wyróżniamy cztery stopnie twardości: H1 miękki, H2 średnio-twardy, H3 twardy oraz H4 bardzo twardy. Stopień twardości dostosowujemy do wagi naszego ciała. Jeśli natomiast pomiędzy partnerami zachodzi duża różnica wagi, wówczas można sięgnąć po materac o zmiennej twardości na obu połowach lub zastosować utwardzający wkład na jednej z połówek. Do sypialni małżeńskiej warto wybrać materiał z wypełnieniem o wysokiej elastyczności punktowej. Może to być piankowy lub kieszeniowy materac 140×200.

Gdzie możemy zakupić jakościowy materac 140×200?

Duża liczba osób decyduje się na wygodny zakup online. Zaletami tego rozwiązania są: większy i swobodny wybór, atrakcyjne ceny, szybka realizacja, a także dostawa pod wskazany adres. W sklepie Kaszmirowysen.pl znajdziemy ogromny wybór materacy w rozmiarze 140×200. Cechują się one starannym wykonaniem, dzięki czemu, stanowią wybór na długie lata. W ten sposób łatwo pozyskasz materac 140×200 w pełni dostosowany do swoich oczekiwań.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Beta 21 czerwca, 2021

    bardzo fajny artykuł ; ) ja jakis czas temu wymieniłam materac na hilding rumba i moje zycie doslownie sie zmieniło , roznica w tym jak sie czuje jest tak a duza – warto dbac o swoj sen i plecy ludzie !!!!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ