Monday, July 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Masz skłonności do trądziku? Sprawdź, jak pielęgnować twarz

Masz skłonności do trądziku? Sprawdź, jak pielęgnować twarz

Cera pod specjalnym nadzorem

Sposoby na trądzik

fot. Cottonbro / Pexels

Skłonność do trądziku charakteryzuje się obecnością zaskórników, grudek i krostek wypełnionych (często białym) płynem. Często są one bolesne i cera wokół nich jest zaczerwieniona. Oprócz tego skóra jest przetłuszczona, a pory rozszerzone. Aby zapewnić jej zdrowy i piękny wygląd, potrzebna jest codzienna pielęgnacja. Sprawdź, na czym ona polega

 

Nie ma pielęgnacji bez odpowiednich kosmetyków

Podstawą codziennej pielęgnacji cery ze skłonnością do trądziku są odpowiednio dopasowane kosmetyki. Produkty powinny być delikatne, wyróżniać się obecnością składników odpowiednich dla wrażliwej cery oraz substancji, które mają działanie oczyszczające, nawilżające, normalizujące sebum, odblokowujące pory i wspierające proces złuszczania naskórka. Ponadto muszą mieć działanie niekomedogenne. Oznacza to, że ich konsystencja jest „lżejsza” i w żaden sposób nie przyczyniają się do powstawania nowych zaskórników. Wysokiej jakości kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery ze skłonnością do trądziku w swojej ofercie ma marka CannabiGold. Na stronie https://cannabigold.pl/ można znaleźć więcej informacji na ich temat.

 

Dlaczego wybór odpowiednich kosmetyków do cery z niedoskonałościami jest tak ważny? Nie wszystkie preparaty dostarczą skórze z tym problemem potrzebnych substancji. Co ważne, niektóre z nich mogą oferować niedopasowaną pielęgnację i przyczyniać się do nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, a tym samym do powstawania zaskórników i krost.

Trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z ilością kosmetyków do pielęgnacji. Wyważona pielęgnacja jest kluczem do dobrych efektów. W kosmetyczce wystarczą: preparat do mycia, serum odżywcze i krem nawilżający.

Podstawa pielęgnacji – oczyszczanie

W czasie tej czynności usuwane są różnego rodzaju zanieczyszczenia. Jest to ważne, ponieważ blokują one ujścia gruczołów łojowych, co z kolei sprzyja namnażaniu się bakterii na powierzchni skóry i powstawaniu pryszczy. Twarz należy oczyszczać rano i wieczorem za pomocą emulsji myjącej lub płynu micelarnego.

Nie pozwól skórze się przesuszać

Przesuszona skóra jest bardziej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Brak odpowiedniego nawilżenia wzmaga pracę gruczołów łojowych. Powstaje błędne koło. Dlatego po każdym oczyszczeniu cery trzeba nałożyć na nią krem nawilżający.

Regularnie odżywiaj skórę

Warto dostarczać skórze składników odżywczych, które wspierają jej funkcjonowanie. Koncentratem dobrych substancji jest serum. Kosmetyki tego typu można nakładać codziennie – nawet pod makijaż.

Jakich błędów pielęgnacyjnych nie popełniać?

Chociaż codzienna pielęgnacja cery ze skłonnością do trądziku nie jest trudna, wiele osób popełnia błędy. Do najczęstszych z nich należą:

 

• Pomijanie któregoś z elementów pielęgnacji (najczęściej nawilżania).
• Brak demakijażu.
• Zbyt mocne pocieranie twarzy ręcznikiem w celu jej osuszenia.
• Niestosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.
• Wyciskanie i rozdrapywanie krostek i zaskórników.

 

Eliminacja powyższych błędów pozwoli zadbać o zdrowy stan cery. Poza pielęgnacją trzeba jednak pamiętać, że terapia trądziku jest procesem długotrwałym i złożonym, wymagającym wsparcia lekarza.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ